Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044. Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Senaryoyu bende beğenmedim ama bazıları çok abartıyor.
Ortalama insan ömrü 70 sene olsa 11 jenerasyon uyanış yapmamış bu meyve, luffyden öncede muhakkak birileri yemiştir bu meyveyi hiç biri dünya hükümetini yok edememiş, bunlar ortadayken neden wg tüm gücünü bu meyve için harcasın ki?
Yonkoular çok daha büyük tehtid uyanmamış gomu gomudan.

Diyelim ki amiral geldi Luffyi öldürdü meyve kaçıyormuş zaten başkasına gidecek meyve. Meyveyi ele geçirince de Who is Who gibi güçlü biri koruyor zaten meyveyi amiral dahi korusa Shanks gibi birinden kesin korurdu diyemezsin ki.

Luffy'nin bu adamların uzun yıllar sonucunda yaptığı şeyleri bu kadar kısa süre içinde yapması ,onların luffy'e kıyasla yeteneksiz olduklarını gösterir mi?Ya da şöyle mi oluyor acaba?Bir yerden sonra her şeyde sınırına geldiğin için ilerleyemiyorsun güç açısından?
Kurgusal bir sıkıntı o, sadece Luffy değil bizim bütün tayfa bu hızla gelişirse mantıken kendi alanlarında zirve olan karakterleri 30'larında katlamış olacaklar. Ama hepimiz biliyoruz ki böyle bir şey çizmeyecek Oda. Gelişimleri bir noktadan sonra sabitlenecek. Tamamen kurgu problemi işin içinde her ne kadar yetenek ve potansiyel olsa da bu gelişme hızının başka bir izahı yok.

Beyazbıyık olayı duyduğunda Oden öleli on sene olmuş. İntikam almanın gereksiz olduğunu düşünüyor, kendi tercihidir. Hoş görünmese de mantıklı bir temeli var.
Ace bile WB nin lafını dinlemeyerek Kaido dan intikam almaya gitti ama yerinde yoktu tesadüf. Tamam Oden öldü ama Wano Kaido tarafından işgal edilmiş olmasını da bir kenara bırakalım.
Gemisine aldığı karısı ve çocukları için bile gitmemiştir ve gözümde bitmiştir.Adam kayırmıştır.Düşmanım dediği Roger ın çocuğu için 3 amirale bana mısın diyen adam bizzat kardeşim dediği Oden in intikamı için bile kılını kıpırdatmamıştır.

İnsan gemisine aldıüı Oden in hizmetkarı İzo dan utanır her baktığında ..Kaldi ki Kaidoyu yenmek zorunda değildi Wano dan kovsa da yeterliydi.Kaido dediği adam eskiden aynı gemideki tayfadan Miço olmasını ise hiç saymıyorum bile.

9 kından kalan Minkler neden gidip WB den yardım istemedi ve Wanoyu kaderine terk etti hiç sorgulamıyorum Oda ayrı bir sıvamaydı.

Oda yeterli bir sebep bulmayarak sıvamıştır son tahlilde ...

Seri en temel noktaya indiği vakit şuna evrilebilir: Naruto da Rikudou Sennin zamanının anlatıldığı ve sonrasında Ashura-Hashirama-Naruto reenkarnasyonu gibi burada da Nika aslında vardı sonra meyve oldu bu meyveyi 800 yıl önce Joyboy yedi (gerçek ismi neyse) şimdi de Luffy yedi ve böylece irade aktarıldı. Direk reenkarnasyon olmayacak ama bu tarz bir bağ kurulabilir.Yani ileride flashback ile Nika ile tanışabiliriz gibi, daha detaylı anlatılabilir ama basitçe yazayım dedim... (Araya bir de D. falan serpiştiririz tamam :D)
Çok mantıklı, ben de meyvelerinin temelinin yaşamış ırk ya da direkt birisi çıkacağını düşünmekteyim. Mesela geçmişte lav büyüsüyle lav olmuş birisi var bir şekilde bumu öldürüp meyve yapmış olabilirler. Ya da ejderha gerçekten var ve onu öldürüp meyveye gücünü aktarıyorlar.

Konu Wb'ye nasıl geldi bilmiyorum ama ölenle ölünmez mantığıyla Wano'ya gitmediği için helal olsun çok aklı başında tam bir aile babası. Ace şımarıklık yapmayıp lafını dinleseydi tayfanın başına bunlar gelmezdi. Aynen adam Kaido'dan korktu tüm denizci kuvvetleri + schibukailerden korkmadı

Konu Wb'ye nasıl geldi bilmiyorum ama ölenle ölünmez mantığıyla Wano'ya gitmediği için helal olsun çok aklı başında tam bir aile babası. Ace şımarıklık yapmayıp lafını dinleseydi tayfanın başına bunlar gelmezdi. Aynen adam Kaido'dan korktu tüm denizci kuvvetleri + schibukailerden korkmadı
Düşünsene beyezsakal ile bu Luffy dövüşüyor.Rahmetlinin tepkisi ne olurdu acaba :)

Biz WB nin korkmasından değil Oda efendi nin sıvamasından bahsediyoruz yiğenim :artiz:

Ace bile WB nin lafını dinlemeyerek Kaido dan intikam almaya gitti ama yerinde yoktu tesadüf. Tamam Oden öldü ama Wano Kaido tarafından işgal edilmiş olmasını da bir kenara bırakalım.
Gemisine aldığı karısı ve çocukları için bile gitmemiştir ve gözümde bitmiştir.Adam kayırmıştır.Düşmanım dediği Roger ın çocuğu için 3 amirale bana mısın diyen adam bizzat kardeşim dediği Oden in intikamı için bile kılını kıpırdatmamıştır.

İnsan gemisine aldıüı Oden in hizmetkarı İzo dan utanır her baktığında ..Kaldi ki Kaidoyu yenmek zorunda değildi Wano dan kovsa da yeterliydi.Kaido dediği adam eskiden aynı gemideki tayfadan Miço olmasını ise hiç saymıyorum bile.

9 kından kalan Minkler neden gidip WB den yardım istemedi ve Wanoyu kaderine terk etti hiç sorgulamıyorum Oda ayrı bir sıvamaydı.

Oda yeterli bir sebep bulmayarak sıvamıştır son tahlilde ...
Ace o sırada Spade Korsanlarının kaptanı. Beyazsakal tayfasına daha katılmamıştı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 62)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık