Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1044: Kurtuluş Savaşçısı

Bölüm Nasıldı ?

• İyi

Kullanılan: 278 52.8%
  • Orta

Kullanılan: 58 11.0%
  • Kötü

Kullanılan: 191 36.2%

• Kullanılan toplam oy
    527
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölüm ile ilgili bir detayda ihtiyarlar , Sanki meyve bizden kaçıyordu demişlerdi
Marineford savaşında Luffy neredeyse ölüyordu Akainu saldırılarında . baygın haldeydi ve ölü gibiydi
Mesela meyve orada neden uyanmadı ? Eğer oda serinin başından beri bu meyveyi tasarladıysa belkide meyve orada kendini açığa çıkarmak istemedi ?
Meyvenin uyanış zamanı çok ilginç , neden kaido ile savaşırken uyanmadı ve luffynin çok ağır darbe alıp öldüğü zannedildiğinde uyanış gerçekleşti bu önemli detay
Meyvenin uyanması için ölmek mi gerekiyor , yoksa gerçekten meyve kullanıcıyı test edip doğru zamanı mı bekliyor ? En çok merak ettiğim konulardan

Son olarakta Luffy çok şanslı birisi bence , Yani ben o kadar hasar alıp çok ağır savaşlarda nasıl ölmediğini artık meyveye veriyorum biraz
Tanrı meyvesi olarak nitelendiriliyor , Bide bütün çok ağır geçen vs leri hatırlayın . Crocodile , Enel , Lucci , Impel Downda magellan sonrası mucize gerçeleştirip hayata dönmesi , Akauni darbeleri marineford , Doflamingo ve Kaido , Çok ağır hasarlar aldı ve hayatta kaldı

Son olarakta marineford savaşında Law ameliyat ederken Hawkins Kartlar ile fal bakıyor ve ne kadar farklı şekillerde denese de Luffy nin ölme şanşının %0 olduğunu söylüyor
Mutlaka Meyvenin Tanrı Nika Modeli ile alakalı olabilir .

Son olarakta mangada geçen ilgimi çeken bir sayfayı atıyorum , özellikle bazı yorumlarda denk geldim . Meyve mi luffy'i seçti yoksa shanks bilerek mi o meyveyi oraya koydu belkide birgün öğreniriz . Luffynin doğduğu yerdeki ihtiyar luffynin korsanları kralı olma istediği için hayali mi yoksa kaderi mi diyor .
Oda burada bir mesaj vermek istemiş olabilir . Yani bu kadar tesadüf olamaz . Meyveyi gidip 7 yaşındaki bir çocuk yiyor
Yiyen çocukta Dünyada bir numaralı aranan adamın oğlu ve Denizciler efsanesinin torunu . Üstüne birde shanks hasır şapkayı da veriyor
Bence zaten Luffy'nin kaderi çoktan çizilmiş o gün... uzun oldu biraz okuyan arkadaşlara teşekkür ederim :)

Meyve ne zaman tasarlandı bilemeyiz o yüzden tam cevap vermek mümkün değil ama uyanış için meyveyi en üst noktasına kadar zorlamış olmak gerekebilir. Luffy g5 dedi bu yeteneğine. Yani g2 modunda açmış olsaydı ara formlar olmamış olacaktı olarak anlıyorum ben bunu. Kendisi meyvesinin zirvesinin bu olduğuna kanaat getirdi o sebeple en üst noktaya gelmeden uyanış açılmıyor diye varsaymak mantıklı olacaktır. Tabii ki uyanış hangi durumlarda oluyor o da belirsiz. Belki bu meyvenin uyanış açması için kalbin durması gerekiyordur ama başkaları için farklı şeyler olabilir. Yine de ben aşırı zor durumda kalınmadığı sürece meyve uyanışının gerçekleşeceğini şimdilik pek zannetmiyorum. Akainu meselesinde de böyle düşünüyorum. Luffy o an çok ağır yaralandı ama kalbi durmadı eğer sebep buysa mantıklı olabilir.

Luffy nin ölme şansının sıfıra inmesinin bu meseleyle alakası olduğunu sanmıyorum ummuyorum en azından. Açıkçası luffy'nin varlığının önemsiz olması düşüncesi rahatsız ediyor beni ama mangakadan emin olamıyorum.

Son attığın sayfada ihtiyarın özellikle bir şey bildiğini düşünmüyorum. Fakat D ismi olanların rahat durmaması ile ilgili bir mesele olabilir diye düşünüyorum

Yorumların hepsini okudum bu arada , Bazı arkadaşların neden hayal kırıklığına uğradıklarını çok iyi anlayabiliyorum
Biz biraz Luffy'i sıradan olduğu için sevmiştik seri başında . Burası çok önemli
Sadece lastik olma özelliği veren ve vasat sayılabilecek bir meyveyi kendi yaratıcı gücüyle farklı güçlü formlarda kullanması için takdir edip sevmiştik.
Özellikle Enies lobby sonrası , Dragon oğlu ve Garpın torunu çıkmasına ne gerek vardı diye düşünüyorum
Aynısı bu meyve içinde geçerli . Luffy'i gerçekten seviyorum ancak keşke bu kadar özel birisi çıkmasaydı diye düşünüyorum :)
Forumda hep görürüm , sen şunun fanısın diye konular . Mesela Ben Sabo fanıyım . Şu hikayede en çok takdiri son bölümü okuyunca o hakediyor diye düşünüyorum
Luffynin kan bağı , kullandığı meyve hasır şapka ve tayfasını düşünün . Ace de roger oğluydu ve inanılmaz güçlü bir meyvesi vardı
Ancak Sabo normal soylu bir ailenin oğlu ve kendisi karar verip kaderini çizmiş . Meyve yiyene kadarda haki olarak gayet güçlüydü . Devrimcilerin 2 numaralı adamı olmaya kadar yükselmiş . Beni üzen keşke Luffy de sabo gibi daha sıradan biri olsaydı . Seçilmiş kişi olayına dönmesi can sıkıyor biraz.
Oda öyle takdir etmiş , yapıcak birşey yok artık

Sabo reisinde 17 yaşında sadece haki gücü ile yaptıklarını gösteren küçük bir video , asla luffy veya ace gibi güçlü meyvelerle yükselmedi bence
Şu an bence çok farklı bir seviyede , eğer hayattaysa reis :)

Bu da bonus , Oda çok bozdu seriyi son bölümde :D

Son düzenleme:
Luffy meyveyle iletişime geçiyormuş diyorlar.
kral bir bakıyon yugioh daki gibi , firavun ruhuyla falan konuşuyor . İçinde yaşıyor taktik veriyor luffye savaşta
Yer değiştiriyor falan , Joy boy kılıç falan kullanıyor ediyor belki . Adadaki büyük kılıcı kullanır
Oda bu saatten sonra herşeyi yapar .
Luffy meyvesiyle iletişime geçmek istediği sırada... :d
Chris Tucker = Luffy
Jackie Chan = Kaido
Dev = Joy Boy
İhtiyar = Nika

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 13)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık