Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1043 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Joy Boy meselesini bence güzel işleyecek. Kaido çünkü sen de olamadın ha diyordu. Belki çeviri değişmiştir yanlıştır ama sanki olunan bir şey gibi gelmişti.

Luffy öncesinde yaşamış şimdi bir şekilde meyve gücüyle ya da başka bir şeyle yeniden doğmuş olabilir. Oda dogrudan Tanrısal boyuta geçmez Naruto'daki gibi.

Orada her yüzyılda farklı varyasyonlara sahip birileri seciliyordu galiba. Buradaki anlatım daha farklı.

Joy Boy meselesini bence güzel işleyecek. Kaido çünkü sen de olamadın ha diyordu. Belki çeviri değişmiştir yanlıştır ama sanki olunan bir şey gibi gelmişti.

Luffy öncesinde yaşamış şimdi bir şekilde meyve gücüyle ya da başka bir şeyle yeniden doğmuş olabilir. Oda dogrudan Tanrısal boyuta geçmez Naruto'daki gibi.

Orada her yüzyılda farklı varyasyonlara sahip birileri seciliyordu galiba. Buradaki anlatım daha farklı.
Luffy, Nika'yı neredne tanıyor da Nika diyor ?

Reenkarne muhabbeti olmadıktan sonra eline sağlık oda gayet güzel bir bölüm çizmişsin bu kadar beğenmeyip , hala okuyup her bölüm odaya sövenleri anlamıyorum.
Ağzın bal yesin arkadaşım.... ben buraya teori yorum okumaya geliyorum ama tek karşılaştığım seri bitmiştir muhabbeti. Neden bırakmıyorsunuz seriyi madem? Her haftayı iple çekiyorsunuz bir de

Reenkarnasyon olduğunu hiç sanmıyorum. Bleach'te zaten kısır bir döngü vardı, reenkarne ile ilgili. Naruto'da da vardı bu olay ama her nasılsa Sasuke ve Naruto yaşarlarken, bilmem ne jutsusu ile bir önceki reenkarneleri Madara ve Hashira da aynı zaman diliminde bulunabilmişti. Bleach'in zaten kendi içerisinde bir tutarlılık var. Reenkarne olayı sürekli yaşanıyor kurguda. Ama Naruto'da öyle ki, binlerce kişi mi öldü? Hop bilmem ne jutsu hepsi dirildi. Bir sıkıntı mı oldu, hop bilmem ne jutsu olay çözüldü. One Piece'de reenkarne ile ilgili en azından mangada bir şey yok. Databook'lar vslerde varsa bilmem. JoyBoy zaten belli ki bir ünvan, sıfat. Kaido ne dedi? Kendisinin Joyboy olduğuna inanılması ve Luffy'nin de joyboy olmadığı. Sözler önemli. Çevirilerde tek yanlış kelime bütün olgunun içine edebiliyor. Demek ki belli bir ya da bir fazla iş yapana joyboy denmiş eskilerde. Benzer biri gelince, ona da öyle deniyormuş. Kaido'nun hedefi dünyayı kendince değiştirmek, bunun için de şimdikinden çok daha fazla güce ihtiyacı var. King ile konuşmasındaki joyboy olayı da buna dayanıyor zaten. Joyboy dediğin dünyayı değiştirebilecek birisi, bir ünvan. O kadar bilinen OP meyveler varken, şu malum kişiler tutmuş, tek meyvenin adını gizlemişler. Çünkü uyanmış hali muhtemelen en sıkıntı çıkaran meyve o. Belli ki bu da Luffy'nin meyvesi. Buna çokça kanıt var. Meyvenin CP'deki elitlerden biri ile taşınması, çalındığında o elit kişiyi hapse atmaları. Ki Lucci de büyük bir yenilgi aldı ama hapse atılmadı. Bunun dışında kaido'nun yön değiştiren yumruklar için lastiğin doğasına aykırı demesi, ki gerçekten öyle. Böyle sır perdesi ile örtülmüş güçlü ve kullanışlı bir meyvenin ana karakterde çıkma olasılığının yüzde bir milyon olması vs vs vs. Şimdi gelelim meyveye. Öncelikle lastik ile benzer olduğu için bu sahte ad verilmiş. Geriliyor ve bırakılınca dümdüz gidiyor ama normalde böyle. Sonra genişleyebiliyor kemikler ve kaslar olarak 2 şekilde. g3 kemik, g4 kaslar. Tabii g4'te ayrıca g3 ile kullanıldığı da oldu. Ya da g2 ile birlikte 3'ün kullanıldığı da. Bunun dışında elektrik zerre kadar işe yaramıyor. Ancak! G4'e geçildiğinde, uzayan kollar, bir anda yön değiştirme özelliği de kazanıyor. İşte lastiğin doğasına aykırı olan da bu. Lastiği gerersin, ve bıraktığında sadece bir yöne doğru gider. Öyle bal falan gibi şeyler olduğunu hiç zannetmiyorum. Çünkü bedenini bala dönmeliydi öyle olsaydı, krema meyvesi yiyen, mochi meyvesi yiyenlerinki gibi. Ya da mumdan adamdaki gibi bedeni o maddeye dönmese de bedeninden salgılayabilmeliydi. Elektrik ve erime ki bu erime olayı şimdilik belki de sadece tahmin, erimiyor da şekli akışkan oluyor belki de uyandığında, acaba dedim bir çeşit metal mi? Normal ısılardayken esnek olup, g2 gibi bedenin ısısı yükseldikçe de esnekliği artıyor mu diye ama, öyle bir metal aklıma gelmiyor açıkçası. Bizimkiler hep teori, Bir kuyruk görüyoruz biri diyor tilki biri köpek biri kaplan biri ejder. Ama işin aslı öyle değil. Nasıl ki bazı filmlerde bazı sahneler sonradan ekleniyor ya da çıkarılıyor, finali de aynı şekilde değiştirilebiliyor, bu da mangakanın keyfine kalmış. Meyve güçleri de sadece elementle ilgili de değil, çok geniş kapsamı var narutodaki jutsu olayı gibi. Yok dalga gönderiyorsun yavaşlıyorlar, yok ölünce ruh tekrar bedene dönüyor, yok adam kaleye dönüşüyor, hani kendi içerisinde sadece element ya da madde tarzında olsaydı logia ve paramicialar, oradan fikir de yürütebilirdik ama öyle değil. Yani elektrikten etkilenmeyen, uzayan genişleyen bir şey bu. Bakarsın gear olayı da ipucu olur da, steamvari bir şey çıkar belki. Gear vites falan ya hani, gear 2'de de hızlı kan dolaşımından buhar çıkması, ki bu beden ısındığı için çıkan terlerin yüksek ısıdaki deriye değmesi ile buhar çıkıyor sanırım yoksa kanı buharlaşıyorsa kan kaybından ölmesi gerekirdi ya da her g2 falan yaptıktan sonra kan nakli gerekliydi hani o denli bir saçmalık yoktur bence, kısaca buhar ile çalışan bir çeşit makine ya da alet özelliği taşıyan bir meyve de olabilir. Ha şimdiye dek reenkarne çıkmadı diye olamaz mı? Elbette olabilir. Imu denen kişi uzaydan gelip dünyayı ele geçirmiş olamaz mı narutodaki muhabbet gibi, o da olabilir, dedim ya mangakanın keyfine kalmış bunlar. Biz teori yapabiliriz sadece, tutar tutmaz. Ama genel olarak bazıları ki sadece buradakiler kastetmiyorum teolerini yüzde yüz doğru kabul edip, diretiyorlar, çıkmayınca da oda saçmaladı oluyor one pieceden soğudum oluyor. Kardeşim bu bir eser, beğenirsin beğenmezsin, bende bleach son ark leşti, birçok şey havada kaldı ama yıllar yıllar sonra yeni seri geleceği belli oldu da havada kalanlar orada çıkacak demek ki. Bleach ve one piece kurgu açısından çok iyi eserler, bir kapaktaki bir görüntü ya da bölüm adı, ya da bir kişinin söylediği tek bir cümle yıllar sonra birçok şeyin açıklaması ya da ipucu olabiliyor. Bu insanların zekalarını küçümsemek öyle herkesin haddi değil yani. Bakalım nasipse ne çıkacak şu meyvenin asıl gücü. bayağı merak ediyorum.

Her şeyin sesini duyma muhabbetine bir şekilde bağlanıcak gibi geliyor bana
Bir şey merak ediyorum şimdi reenkarnasyon olursa sen de sövecek misin Oda'ya ?

Tanımıyor. Nika demiyormuş. Ni-kaa diyormuş. Alaycı bir gülüş anlamındaymış galiba.
Son ana kadar tutunabilirsin tabi bunlara ama Kaido vs Luffy bitti dedikten sonra bu olanlar tek bir şeye işaret ediyor. Beklemekte özgür olduğunuz gerçeği değişmez tabi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık