Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1040: Duyulmayan Sözler

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Iyi

Kullanılan: 123 47.1%
  • Orta

Kullanılan: 63 24.1%
  • Kötü

Kullanılan: 75 28.7%

• Kullanılan toplam oy
    261
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Law beklenenden dayanıklı çıktı eyvallah ama son Big Mom'ın yumrukları hariç her saldırıyı bloklama şansı oldu ve çoğunu blokladı. Kinemon bile kılıçla Kaido'nun kafasına abandığı saldırıyı blokladı ve hayatta kaldı. Kid çoğu saldırıyı savunmasız halde yedi direkt aldı hasarı. Bir de Oda dövüş boğası olarak betimlemiş herifi, Luffy nasıl maymun falansa buna da dövüş boğası demiş. Yani Law'un saldırısıyla düşmez bu adam emin ol.
Kid'in beklentileri karşıladığı tek şey dayanılıklılığı, eyvallah. İradesi de kuvvetli yani ölecek durumdayken son bir saldırıyla Law'ı da yanında götürebilir mevzusuna tamamım. Benim için Kid adına bu dövüşte olabilecek en iyi senaryo da budur zaten.

Çok iyi hatırlıyorum Odaya bir mesajında salladığını. Şakayla da karışık olsa diyordun bunu :D

Denk resmedilmesinin sebebi aynı neslin korsanları olması. Law'da Luffy'le denk resmedildi Dressrosa sonrası. Aynı ödülü verdi adam. Bunlar birlikte yendi dedi Dof'u. Udonda güç olarak denk resmetmiyor. Korsan itibarı olarak denk resmediyor. Bu arc içinde bu üçünün bu tarz çok sahnesini görüyoruz. Onighasima'ya girerken ve çatıda saldırıları yaparken. Shabondy'den beri böyleydi.
Sembolik olarak denk resmetti. Birlikte rekabet etmelerinden bahsetmiyorum, ikisinin de Taşları taşımaları falan bunlar fiziksel olarak sembolik kıyaslamalar aslında.

Lawla, Luffy ittifaktı, ittifak yendi diyerek aynı övgüyü Law aldı alaksız durumlar. İttifakta iki kaptan denk olur zaferin denk yayılması normal. Udon Luffy, zaten sağ kol indirdikten sonra güçlendi yani sağ kol üstüydü. Law ve Kid'de sağ kol üstü performans verdi buradaki sağlamam da yanlış çıkmadı mesela.. ?

Yok ciddi ve samimi söylüyorum. Kral hakinin nasıl bir güç artışı olduğunu herkes biliyor.

Zoro, Kingten dayak yiyordu sonra poşet gibi yardı geçti. Adamın kanat, kılıç ne varsa gitti.

Kid ve Law uyanış güçleriyle müthiş seviye atladı. İkiside sağ kol üstü performans verdi. Burası net.

Luffy, Wanoya sağ kol indirip geldi. Aldığı güçlendirmelerle Udon'da sağ kol üstü oldu (daha kaslı seksi çizdi oda ek olarak ileri silahlanma öğrendi) orada da Kid'le sembolik olarak denk resmediliyordu e sonra gördük Kid, Udon Luffy kadar güçlüymüş harbiden. Onda da uyanış falan varmış, Law kadar olmasa da bununda meyve hileli zaten.

E o Luffy, Udon halinin üzerine aldığı tek güç artışı kral haki çok imkansız şeyler yazıyormuşum gibi geliyor ama değil.. Lawda kral haki olsun, ona da ver o gücü o da gayet 1v1 atardı.

Kid'de dayanıklılık var, herkeste Bm gibi deri olmasına gerek yok. Wb gibi her darbe vurur ama yıkılmazsın, Kid'de bu tarz bir adam. E saldırı gücü zaten kral hakiyle kapanacak, Linlin gibi hileli bir meyvesi var e tamam. (Ha uyanışını da rahat kullanacak o da var. Öyle enerjim bitiyor falanla olmaz bu iş)

Sembolik olarak denk resmetti. Birlikte rekabet etmelerinden bahsetmiyorum, ikisinin de Taşları taşımaları falan bunlar fiziksel olarak sembolik kıyaslamalar aslında.

Lawla, Luffy ittifaktı, ittifak yendi diyerek aynı övgüyü Law aldı alaksız durumlar. İttifakta iki kaptan denk olur zaferin denk yayılması normal. Udon Luffy, zaten sağ kol indirdikten sonra güçlendi yani sağ kol üstüydü. Law ve Kid'de sağ kol üstü performans verdi buradaki sağlamam da yanlış çıkmadı mesela.. ?
İkimizinde dediği gibi sembolik olarak denk gösterildiler. Burdan Kid'e bir anlam yüklemenin veya övmenin manası yok demek istedim.

İkimizinde dediği gibi sembolik olarak denk gösterildiler. Burdan Kid'e bir anlam yüklemenin veya övmenin manası yok demek istedim.
Övmüyorum ama neden anlam yüklemeyeyim ? Bu tarz sahnelere şöyle mi bakıcaz Taşı, Daz Bonesta taşır.. yav o tür sahneler mangalarda sembolik oluyor, vermek istediği anlamda oradaki denklik. Sen anlam yükleme bana göre Udon Luffy, Kid'le denk. Kral haki gücüyle de hem Law'dan hem de Kid'den güçlü..

Övmüyorum ama neden anlam yüklemeyeyim ? Bu tarz sahnelere şöyle mi bakıcaz Taşı, Daz Bonesta taşır.. yav o tür sahneler mangalarda sembolik oluyor, vermek istediği anlamda oradaki denklik. Sen anlam yükleme bana göre Udon Luffy, Kid'le denk. Kral haki gücüyle de hem Law'dan hem de Kid'den güçlü..
En kötü neslin önde gelen kişileri olduğu için birlikte resmediliyorlar. Bu sahneleri hep gördük bu üçlü arasında onu diyorum. Bazen Law olmaz Kid olur, Bazen Kid olmaz Law olur ama asıl vurgulamak istenen güç değildir bana göre o sahnelerde. Dressrosa'da Cavendish için de böyle sahneler gördük mesela. En kötü nesil olduğu için Oda adamı Law-Luffy ve Zoro'yla birlikte resmetti oldu bazı sahnelerde. Hatta kapak bile yaptı birlikte dördünün oturduğu.

Thunder Bagua'yı kafasına yemedi. Yese zaten bayılırdı veya ölümden dönmüş gibi olurdu. Bu Law haterlığı değil ama yanlış anlaşılmasın Kid'de aynı şekilde fena durumlara düşerdi.

Bagua'yı Luffy doğrudan kafasına yedi tek yedi.

Geleceği gören Luffy kafasına yedi kısmen sıyrılmasına rağmen panellerce kafasını tuttu.

Yamato kafasına yedi, Mistik zoan savunması yaptı, sonra başından oluk oluk kan geldi savunduğumu sanıyordum diyerek şaşırdı.

Oden kafasına Bagua yedi yere yattı.

Kafana doğrudan yediğinde bu saldırı çok etkili.. Law kafasına yemiyor.

Öyle demedim ama ciddi yara alacağı açık. Law, Linlin'in anormal bedenini yok sayıp içten vurarak zarar veriyor. Kid o bedeni zaman zaman aşıp zarar veriyor bu yüzden saldırıları aslında çok ciddi çaplarda.. Kid'in lazer ışını da.. Uyanışı ilk açtığında da Linlin'e zarar verdi.
Dediğin gibi kafasına gelmemiş olabilir fakat yine de Law > Kid olarak görmeme neden olan unsurlar çok. Bu tartışmada ikimiz de diğerini ikna edemez. O yüzden ilerleyen sürece bakmamız gerekecek gibi.

Bu arada sert bir giriş yaptın, yeni banın açıldı, hele bir solukla :D

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık