Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Yav Law içten hasar verdi diyorsun sürekli.. Kid'de aynı hasarı uyanışla verdi... İşte birine metal atıp fırlatmak size tırt geliyor.. ama Magenotunun gücü de zaten bu. Lastik gücüyle yumruk atmakla İmparator inebilir ama metal fırlatıp inmez öyle mi... Punk Vice gücüyle rakibini metalin arasında sıkıştırıyordu işte... Rakibi mıknatıs yapmak bence Metal meyvesi için olabilecek en iyi uyanış.
Lastikle yumruk atarak yonko indirmiyor ki adam o yumruga kral haki ekleyerek indiriyor . Birde kılıç batmayan bm den bahsediyoruz , roket işlemeyen bm den bahsediyoruz hiç bir şekilde hasar almayan bm üstüne kılıç top tank vs metal olan birşeyi fırlatınca nasıl hasar alsın mantıklı mı bu dostum ? Hani akan ter deki su damlalarını yogunlaştırlıp rakibe mermi olarak atıldığı evrende manyetizma gücü olan birinin demir tozlarını sıkılaştırıp yogunlaştırıp daha etkili saldırılar yapabilmesini beklemek böyle olsa daha iyi olurdu demek mantıksız mı ? Yada uçuk beklentimi ?

Lastikle yumruk atarak yonko indirmiyor ki adam o yumruga kral haki ekleyerek indiriyor . Birde kılıç batmayan bm den bahsediyoruz , roket işlemeyen bm den bahsediyoruz hiç bir şekilde hasar almayan bm üstüne kılıç top tank vs metal olan birşeyi fırlatınca nasıl hasar alsın mantıklı mı bu dostum ? Hani akan ter deki su damlalarını yogunlaştırlıp rakibe mermi olarak atıldığı evrende manyetizma gücü olan birinin demir tozlarını sıkılaştırıp yogunlaştırıp daha etkili saldırılar yapabilmesini beklemek böyle olsa daha iyi olurdu demek mantıksız mı ? Yada uçuk beklentimi ?
Rakibi mıknatıs yapmak demek onu yeteneğinden kaçamayacak hale sokmak demek.. şu güç Magnetoda olsa filmde ne sahne olurdu hey gidi... Ben aşırı beğendim uyanışını açık konuşmam gerekirse... Hakiyle daha ilişkili çizmesi gerektiği konusunda katılıyorum ama.. Fakat herkese karşı offpanelde komalık olan Drake'le Kid'i bir tutman çok üzücü...

Rakibi mıknatıs yapmak demek onu yeteneğinden kaçamayacak hale sokmak demek.. şu güç Magnetoda olsa filmde ne sahne olurdu hey gidi... Ben aşırı beğendim uyanışını açık konuşmam gerekirse... Hakiyle daha ilişkili çizmesi gerektiği konusunda katılıyorum ama.. Fakat herkese karşı offpanelde komalık olan Drake'le Kid'i bir tutman çok üzücü...
Yazdıklarımı okumuyorsun sanırım ? Ben drake le kid i bir tutmuyorum aksine en çok beklenti olan kid ken bu arcta tatmin etmedi diyorum drakeden beklentim en azından killer üstü olmasıyken oda killerdan güçsüz müş gibi gözüktü bu arkta beklentimi karşılamadı dedim .
Yav magnetomu bekliyonuz diye eleştiren sensin ama verdiğin örnekte bu yetenek magnetoda olsaydı diyorsun magnetonun yapabildiklerinden 1-2 tanesini söyleyeyim
İnsan kanındaki demiri kullanıp insanı içten parçalamak, topraktaki dünya merkezindeki demiri çekerek zeminleri hatta kasama şehir büyüklüğündeki alanları yerle bir etmek ...lakin marvel evreninde değiliz ve ben böyle bir güç olsun istemiyorum kid de, ama op evreninde kılıç hasarı almayan toptan tanktan tüfekten etkilenmeyen bm yi mıknatısa çevirip üstüne demir atmak nasıl etkili olabilir diyorum ki bm o demirleri homie çevirip kide geri yolladı . etkili olmadıgı gibi o saldırı kide geri döndü resmen .

Yazdıklarımı okumuyorsun sanırım ? Ben drake le kid i bir tutmuyorum aksine en çok beklenti olan kid ken bu arcta tatmin etmedi diyorum drakeden beklentim en azından killer üstü olmasıyken oda killerdan güçsüz müş gibi gözüktü bu arkta beklentimi karşılamadı dedim .
Yav magnetomu bekliyonuz diye eleştiren sensin ama verdiğin örnekte bu yetenek magnetoda olsaydı diyorsun magnetonun yapabildiklerinden 1-2 tanesini söyleyeyim
İnsan kanındaki demiri kullanıp insanı içten parçalamak, topraktaki dünya merkezindeki demiri çekerek zeminleri hatta kasama şehir büyüklüğündeki alanları yerle bir etmek ...lakin marvel evreninde değiliz ve ben böyle bir güç olsun istemiyorum kid de, ama op evreninde kılıç hasarı almayan toptan tanktan tüfekten etkilenmeyen bm yi mıknatısa çevirip üstüne demir atmak nasıl etkili olabilir diyorum ki bm o demirleri homie çevirip kide geri yolladı . etkili olmadıgı gibi o saldırı kide geri döndü resmen .
Yaşananlar Zoro ve Sanji savaşlarının ilk bölümü gibi. Devamında bir anda gelen güç patlamasıyla bu savaşı kazanırlarsa hiç şaşırmam. Bu süreçte Big Mom'ın kendini rezil etme ihtimali de var. Arc başı hiç aklıma yatmıyordu bu savaş ama Oda bu yolu izleyecek sanırım. Erken konuşuyoruz yani.

Adam Metalden kendini heykeltıraş inceliğinde mecha yapmış... Ve aynı robotu sürekli yapıyor... Nasıl şekil veremiyor... Kid'i ne kadar gördük allah aşkına.. Law'ı kardeşimden daha çok görüyorum tabiki meyvesiyle daha çeşitli şeyler göstermiş olsun... O yüzden mangakaya Kid çiz diye bağırıyorum zaten her hafta spoiler konularında... Adamı ilk defa bu arc görüyoruz hala offpanel geçiyor dövüşü :/
Dürüst olayım, bu bölümlerin hiç birini okumadım. Okumadım da bu nedir yahu? Mr3ün mumla yaptığını yapıyor diye etkileneyim mi? :(

Şekil verme derken kast ettiğim bu değildi lol. Oda'nın bu meyveden anladığı dev yumruklar sanırım. Eeevv.

Kiddin gücü "manyetizma" olarak geçiyor, bu gücün uyanışını rakibi dev bir mıknasına çevirmesi bence çok gülünç, bakın zayıf demiyorum "gülünç" diyorum.. Niye peki? meyveyi uyandırdın bigmom mıknatıs oldu kafasına demir çekti, şimdi bu gücün sana kattığı şey nedir yani? tek bir avantajı var o da rakibin saldırıdan kaçamıyor.. E kardeşim sen kağnı gibi hareket etmek yerine az seri saldırı yapsan zaten rakibin senden kaçamayacak, yani böyle saçma sapan bir uyanış olabilir mi?

Kiddinki gibi bir meyveye adam gibi bir uyanış vereceksen bu genel manyetik etki yaratmak olur bana göre. Yani şuan metalleri çekiyorsa uyanış yapsın taş toprak da çeksin. Şimdi buna aşırı güçlü dicek arkadaşlar çıkabilir, aksine hiçte aşırı güçlü değil ve hatta gene bir uyanışa göre zayıf zira kiddin uyanışla kazanacağı bu gücün bin mislini gökten meteor çeken Fujitora meyvesinin base gücüyle yapıyor. Bu uyanış bile aslında "uyanış" olmak için yeterince güçlü değil ama en azından rakibi mıknatısa dönüştürmeye göre mantıklı.

Yahu hadi bunu yapamadı tamam, bari uyanışıyla metal olan ama manyetizmaya tepki vermeyen bakır gibi metalleri çekebilir hale gelsin. Sırf böyle bir uyanış bile etki edebileceği nesne miktarını fazla fazla arttırır.

Jiki jiki bana göre tamamen harcanmış bir meyve...

Yaşananlar Zoro ve Sanji savaşlarının ilk bölümü gibi. Devamında bir anda gelen güç patlamasıyla bu savaşı kazanırlarsa hiç şaşırmam. Bu süreçte Big Mom'ın kendini rezil etme ihtimali de var. Arc başı hiç aklıma yatmıyordu bu savaş ama Oda bu yolu izleyecek sanırım. Erken konuşuyoruz yani.
Önceden de dedim şuanki uyanışlarına ekstra bir güç yada özellik eklemeden bm yi yenmeleri imkansız yenerlerse büyük saçmalık olur. He yeni meyve kullanışları eklenirse az çok tatmin eder belki ama ben yinede tek arcta 2 yonkonun düşmeyecegine inanıyorum, birşekilde bm dövüşleri bitmeden yada yenerek adadan ayrılacak .

İnsan kanındaki demiri kullanıp insanı içten parçalamak, topraktaki dünya merkezindeki demiri çekerek zeminleri hatta kasama şehir büyüklüğündeki alanları yerle bir etmek ...lakin marvel evreninde değiliz ve ben böyle bir güç olsun istemiyorum kid de, ama op evreninde kılıç hasarı almayan toptan tanktan tüfekten etkilenmeyen bm yi mıknatısa çevirip üstüne demir atmak nasıl etkili olabilir diyorum ki bm o demirleri homie çevirip kide geri yolladı .
Yav Magneto'nun o demirdeki kanı kullandığı sahnenin öncesi var o adama kendisi mistik aracılığla bir miktar metal enjekte ettiriyor, kandaki var olan metali kullanmıyor yani.. kendi sağladığını kullanıyor. Senin dediğin metale şekil verip sivriltme de anlamsız ki... Sivrilince kılıçtan daha mı kesici oluyor.. senin yazdıklarından metale haki kaplayıp zarar vermediği sürece tatmin etmesi zor. O meyveyle yapabileceği çok aşırı geniş bir yetenek kiti yok.. var olanı yapıyor zaten.. Kılıcını durdurur en fazla.. ama dövüşü görmüyoruz ki... :/

Magneto'nun yaptığını ancak düşük seviyeli adamlara yapabilir.. Bm bu seviyedeyken ona sadece metalle yaptığı şeyler çok ikna edici olmaz.

etkili olmadıgı gibi o saldırı kide geri döndü resmen .
Etkili olmadığı gibi ? :confused:

Önceden de dedim şuanki uyanışlarına ekstra bir güç yada özellik eklemeden bm yi yenmeleri imkansız yenerlerse büyük saçmalık olur. He yeni meyve kullanışları eklenirse az çok tatmin eder belki ama ben yinede tek arcta 2 yonkonun düşmeyecegine inanıyorum, birşekilde bm dövüşleri bitmeden yada yenerek adadan ayrılacak .
Bana mantıklı gelen senaryo da dediğin gibi Big Mom'ın hasar aldıktan sonra bir şekilde kaçması, tayfasının kurtarması veya direkt kazanması. Tabi mantık sınırları aşıldığı için artık Big Mom paket olur diyorum.

Yav Magneto'nun o demirdeki kanı kullandığı sahnenin öncesi var o adama kendisi mistik aracılığla bir miktar metal enjekte ettiriyor, kandaki var olan metali kullanmıyor yani.. kendi sağladığını kullanıyor. Senin dediğin metale şekil verip sivriltme de anlamsız ki... Sivrilince kılıçtan daha mı kesici oluyor.. senin yazdıklarından metale haki kaplayıp zarar vermediği sürece tatmin etmesi zor. O meyveyle yapabileceği çok aşırı geniş bir yetenek kiti yok.. var olanı yapıyor zaten.. Kılıcını durdurur en fazla.. ama dövüşü görmüyoruz ki... :/

Magneto'nun yaptığını ancak düşük seviyeli adamlara yapabilir.. Bm bu seviyedeyken ona sadece metalle yaptığı şeyler çok ikna edici olmaz.

Etkili olmadığı gibi ? :confused:
Yagu aynı şeyleri söyluyoruz bak şuanki uyanış olsun saldırı olsun bm ye hiç bir hasar veremez o yüzden beklentinin altında kalıyor işte. Şimdiye kadar ki hiç bir kid saldırısı ne kan kusturdu ne de öyle çok etkili bir hasar verebildi bm ye kaidoya yani yonko seviyesine. Bak law kan kusturdu , zoro iz bırakan hasar verdi kid se demir atmaktan başka ne yaptı atılan demir özel roketlerden etkilenmeyen bm ye ne hasar verbeilir allah aşkına. He bundan sonra uyanışının başka bir şeyini göstersin tatmin olalım (ki lawla aralarında bir diyalog olmuştu gizlediği şeyler var gibi gösterilen) ama şuana kadar gösterilen kid bırak luffy zoro lawı kendi astı killer kadar bile etkili hasar veremedi yonkoya.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 19)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık