Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038: Kid ve Law, Koca Ana'ya Karşı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    244
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Valla hiç itiraz etmem. Kid'i kepaze etti çünkü. Adamı iradesiz, kemiksiz, vasıfsız bir hurdacıya çevirdi. Luffy-Law-Kid üçlüsünü dengelemek için Kid'e bir şeyler vermesi lazım. Artık versinde de ne olur olur.
Boş yapıyorsun Hercaibabil. Kral hakisi olmayan, sağ kolu çöp Bepo olan kişi Law orada. Nasıl Kid gerideymiş? :/

Olay şu ki Luffy ile Law ve Kid arasında bir denge yok.
O çok net hacı. Oda bize Luffy ile ilgili planlarını göstermek için insanüstü bir çaba gösteriyor. O kadar çok gözümüze sokuyor ki seçilmiş peygamberini çoğunluk olarak bıktık. Ama işte bu üç süpernovanın yolları kesişiyor, birleşiyor, bir şeylerde ortaklaşıyorlar vs vs ya. Belli ki bunlara da bir anlam yüklemiş kendince. O yüzden bir denge olması gerekiyor mantıken. Yok tabi o konuda katılıyorum. Oda bunu başarabilecek nitelikte biri değilde işte ister istemez mantıken bir şeylerin gerekli olduğu çıkarımı geliyor akla falan filan.

O çok net hacı. Oda bize Luffy ile ilgili planlarını göstermek için insanüstü bir çaba gösteriyor. O kadar çok gözümüze sokuyor ki seçilmiş peygamberini çoğunluk olarak bıktık. Ama işte bu üç süpernovanın yolları kesişiyor, birleşiyor, bir şeylerde ortaklaşıyorlar vs vs ya. Belli ki bunlara da bir anlam yüklemiş kendince. O yüzden bir denge olması gerekiyor mantıken. Yok tabi o konuda katılıyorum. Oda bunu başarabilecek nitelikte biri değilde işte ister istemez mantıken bir şeylerin gerekli olduğu çıkarımı geliyor akla falan filan.
Pek çok kez söyledim gene söyleyim, bu üçünün denk olması gerektiği fikri zamanında benim de içime düştüğüm yanlış bir bakış açısından ibaret.

Saobody'de bu üçü bir araya geldi güzel bir sahneyle. En fazla öne çıkan supernovalar bunlar denk bunlar düşüncesini doğurdu. Ama nedense sonradan Luffy tayfasıyla tek PX alırken bu ikisinin tayfalarıla tek PX almasını görmezden geldik.

Şuanki durum ise Oda'nın dengeleri mahvetmesi değil, bilmem kaç bölüm önce zaten gösterdiği şeye uygun şekilde dövüş ayarlaması.

Peki bu Luffy'nin ikisini aynı anda dövebileceği anlamına mı gelir? Benxe hayır öyle düşünmek abartı olur. Ama bariz olan Luffy'nin hep bu ikisinden ayrı ligde olduğudur.

Pek çok kez söyledim gene söyleyim, bu üçünün denk olması gerektiği fikri zamanında benim de içime düştüğüm yanlış bir bakış açısından ibaret.

Saobody'de bu üçü bir araya geldi güzel bir sahneyle. En fazla öne çıkan supernovalar bunlar denk bunlar düşüncesini doğurdu. Ama nedense sonradan Luffy tayfasıyla tek PX alırken bu ikisinin tayfalarıla tek PX almasını görmezden geldik.

Şuanki durum ise Oda'nın dengeleri mahvetmesi değil, bilmem kaç bölüm önce zaten gösterdiği şeye uygun şekilde dövüş ayarlaması.

Peki bu Luffy'nin ikisini aynı anda dövebileceği anlamına mı gelir? Benxe hayır öyle düşünmek abartı olur. Ama bariz olan Luffy'nin hep bu ikisinden ayrı ligde olduğudur.
Shabondy'de de gösterilme miktarlarına o kadar takılma. O sıralar hala adamın odak noktası tayfaydı. Daha haki konusuna bile giriş yapmamıştı düşün. Hatta yonkou kavramını bile duymamıştık sanki. Yavaş yavaş hikayenin genişletildiği arclardaydı seri ama hala tayfanın maceralarıydı. Bütün süpernovalar gösterildi. Hepsi az çok tanıtıldı ve hikaye tekrar tayfaya döndü. O yüzden pxle mücadelelerini gördük görmedik önemli bir kriter değil 3lüyü kıyaslamak için. Biz o arcta Law ve Kid'in diğer novaların aksine Luffy ile etkileşimlerinde gördük. Kafa yapıları baya benzer görünüyordu. Law sinsi olan Kid ise sadist olandı ama birbirleriyle ile muhabbetlerinden geleceklerinin mesajı veriliyordu aslında. Tabi şimdi güç dengesi öldüğü için bununla çelişen çok şey var ama Oda kafasında bazı şeylerin aynı devam ettiğini gösteriyor bize. Bunları sürekli aynı durumda göstermek, aynı saçma tartışmalara sokmak, kapakta beraber çizmek vs vs.
Zaten her şeyi mahveden de bu. Bunları yapmasa adam fikrini değiştirdi diyip bırakıp gidicen de hikayeye odaklanınca her şey karışıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık