Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1038: Kid ve Law, Koca Ana'ya Karşı

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    244
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
.
Izo'nun Cp0 ile olan karşılaşması gayet başarılıydı. Izo için imkansız bir eşleşme olmasına rağmen Cp0'ın hedefinin hasırşapkalar olduğunu öğrendiğinde, o çaresizlik hissiyle beraber buna izin vermemem duygusu başarılı bir şekilde aktarılmış, küçük bir andı ama duygu doluydu, sevdim bu kısmı.
Marco gelir kurtarır kardeşini Cp0'a bırakmaz.

Bu cp0'da olmuş meyveleri toplayan işçi gibi tam.

Hadi k. hakiyi anladık da bu Mom'da b. haki şovu da görmedik h. haki şovu da. Lan Pica kadar, Vergo kadar yok musun gudubet karı? Bas tam beden kokayı, sonra h. haki de ekleyip dozer gibi ez şunları. Ayağına diken batmış aşko kuşko kızlar gibi ay, oy deyip duruyorsun. Pü sıfatına!
Millet Kaido ile dövüşürken onun "derisini delmeyi" düşünüyor, nitekim yeterince güçlü olan herkes bunu başarabiliyor, ama hiçkimse adamın silahlanma hakisini geçeyim demiyor çünkü adam bu hakiyi kullanmıyor. Evet derisini geçmek zor onu anladık o yüzden her zaman silahlanmayla savunma ihtiyacı duymuyor, peki neden derisini geçebilecek güçteki adamlara silahlanmayla savunma yapmıyor? Aynısı senin dediğin gibi Bigmom içinde geçerli. Yahu kardeşim bu yonkoların silahlanma hakileri nerde? Bir Vergo bir Pica kadar bile usta değillerde o yüzden mi vücutlarına basamıyorlar? Bir yonkonun silahlanma hakisinden bahsediyoruz, bu adamların derileri sert olmasa bile zaten hakilerinden dolayı hasar verilemiyor olmaları lazım. Peki nerde bu güç?

Bigmom denilen "yonko" manyetizmadan dolayı çektiği metalleri neden hakisiyle savunmaz? Bigmom denilen bu yonko neden Law'ın o kılıcını çıplak derisiyle dümdüz yemek yerine silahlanma hakisiyle engellemez?

Neresinden tutsan elinde kalıyor.

Mıknatısa çevirmesi için dokunması gerekiyor. Ve sonrada çıkamıyor oradan. Eğer kendisi de çekilmiyorsa ne diye yardım istiyor. Moloz altında kalmamak için hep yardım mı gerekecek adama? Kendi kaçıp gitsin. Yapamaz mı bunu?
Dokunması mı gerekiyordu hatırlayamadım.Bunların güçleri oturmadı daha kafamda.Dokunması gerekiyorsa çok dezavantajı var demektir.Manyetik alan gibi gelmişti bana.Dediğin gibiyse kötü Law fark atar.Gerçi hala iyi artık oda açıp rakibi çembere sokması bile gerekmiyor.

Dokunması mı gerekiyordu hatırlayamadım.Bunların güçleri oturmadı daha kafamda.Dokunması gerekiyorsa çok dezavantajı var demektir.Manyetik alan gibi gelmişti bana.Dediğin gibiyse kötü Law fark atar.Gerçi hala iyi artık oda açıp rakibi çembere sokması bile gerekmiyor.
Evet. Mom kılıcını Law'a çevirdiği anda Kid, Mom'a elini uzatarak yaklaşıyor ve mıktanıs oluyor. Ardından da oradan çıkamıyor. Sahnenin görülen kısmı böyle.

Şöyle birşey de dikkati mi çekti. Bu koca Yonkouları sODA reis aşırı mı aşırı kibirli ve egolu çizmiş (gerçi her düşmanı öyle yapıyor da neyse) bunların sağ kolları bile neredeyse geleceği görüyor ediyor saldırıdan kaçıyor fakat bunlar ne hikmetse hiç bir saldırıdan kaçamıyor abi yani böyle bir saçmalık inanamıyorum. hiç bir saldırıyı atlatamaz mı bu kadın ya... Tamam birşey olmuyor da ilkten hafife alırsın sonra tamam siz olmuşsunuz der ciddileşir saldırıdan vs den kaçarsın. Demek bire bir Kizaru dalsa alacak bu kadını veya Kaido'yu...

sOda reis duy sesimizi bize Yonkou haşmetini yuzde 2 de olsa hissettir yahu... yüzde 0.5 attın kafalar yandı bizim.

Raizo ile dalga geciyorduk şu anki BM Kaido vslerinden daha iyi.
Kaido dövüşü gayet iyi hatta Wano'nun en iyi savaşı. Luffy hem ana karakter olduğundan anormal güçlenmeleri daha çok alıştığımız bir şey hem de kritik bir sürü an yaşadığından haki gelişimlerini gördüğümüz bir karakter ve öğrendiği her şeyi mükemmel bir şekilde kullanarak gayet güzel bir vs çıkarıyor. Kaido zaten Linlin'in aksine Luffy dışında geleni gideni ezip yonkou seviyesinin farkını da göstermişti. Hiç de zayıf bir karakter havası vermiyor. (Onun dövüşlerindeki tek eksiklik ölüm olmamasıydı ki bu zaten hiçbir dövüşte olmuyor One Piece evreninde)

Bunu soracağına başka şeyler sorsaydın reis çakraları açmak vizyonu mu kapatıyor :oleyo2: :ehe:
Sen bana merak ettiklerini söyle, ben bu gece sorayım hemen. Şeyi sorayım mı mesela, Alvida'nın kayganlaştırıcı yemesiyle yağlarının kaybolması tamam ama boyu nasıl kısaldı? Beyaz Sakal'la ilgilenen gemisindeki hemşireler WB'in baldırı kadarken, bu işin cinsellik tarafı nasıldır? Chopper neden artık brain point ile toynaklarını birleştirip rakiplerinin zayıf noktalarını bulmuyor?

Uyanış hakkında ne düşünüyorsunuz ?
Bir meyveyi uyandırmak için ne ye sahip olmak gerekiyor sizce ?
Bir de çoğunluk Kaido,Mom gibi güçlü karakterlerde uyanış olduğunu savunuyor,eğer bu karakterler uyanışa sahip değilse ne düşünmeliyiz ?
Sizce uyanış konusunda Oda sıvar mı ?
Şu ana kadarki donelere bakarsak meyve uyanışı için meyveyi yiyen kişinin uzun süredir meyve kullanıcısı olması gerekiyor gibi. Özellikle çocukluğunda yiyenler bu konuda ön plana çıkıyorlar. Brook gibi 80 yıllık meyve kullanıcısının zaten meyve uyandırması çok doğal bir şeymiş gibi görünüyor. Ki görünüşe göre Brook iki yıllık eğitimin ardından meyvesini uyandırıp üzerinde uzmanlaşmış.

Çocukluğundan meyveyi yediklerini bildiğimiz karakterler;
-Luffy (bence yanan kol ve bacaklar uyanış habercisi, G5'te yanan Luffy görebiliriz)
-Law (uyanık)
-Doffy (uyanık)
-Katakuri (uyanık)(çocukluğunu göstermişti bir fb'te. Yine çok güçlüydü, belli ki yemiş)
-Chopper (meyvesini ilaçla uyandırdı)
-Linlin (uyanık muhtemelen. Uyanışta meyvenin başka şeyleri etkilediğini biliyoruz. Kendi ruhunu nesnelere verebilmesi meyve özelliği, başkalarının ruhlarını da çekip nesnelere verebilmesi uyanıştır muhtemelen)
-Momo (çocukken yedi ama o kadar zaman geçmedi üzerinden. Ninja kadın flash tv yaşlandırma tekniğini kullandı ama uyandırmasında etkili olacak bu da)
-Yamato (o da Momo gibi çocukken açlıktan yiyor)
-Robin (Robin'in meyve uyanışı gördüğümüzü düşünüyorum şeytan formuyla, Oda sonra açıklayacaktır bu kısmı ama şeytan formunu açarken Kid ve Law ile aynı şekilde "çok yorucu" yorumunu yapmıştı)
-Hancock ve kardeşleri

Liste böyle gidiyor. Oda bize çocukluktan meyve yeme olayı tekrar tekrar gösterdi.

Kaido dövüşü gayet iyi hatta Wano'nun en iyi savaşı. Luffy hem ana karakter olduğundan anormal güçlenmeleri daha çok alıştığımız bir şey hem de kritik bir sürü an yaşadığından haki gelişimlerini gördüğümüz bir karakter ve öğrendiği her şeyi mükemmel bir şekilde kullanarak gayet güzel bir vs çıkarıyor. Kaido zaten Linlin'in aksine Luffy dışında geleni gideni ezip yonkou seviyesinin farkını da göstermişti. Hiç de zayıf bir karakter havası vermiyor. (Onun dövüşlerindeki tek eksiklik ölüm olmamasıydı ki bu zaten hiçbir dövüşte olmuyor One Piece evreninde)
Kaido kapışmasından hiç ölümüne vs havası almıyorum Croc veya Lucci'deki gibi nedense belki bana öyle geliyor. @Sir Crocodile sence?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık