Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1037 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sana bir şey olursa diye başkasına öğretelim bu dili, demek bizim tayfanın asla yapmayacağı bir şey değil mi? Luffy böyle durumda "Zaten sana bir şey olmaz çünkü ölümüne savunurum, savunamazsam da Korsan Krallığını alamam." gibi düşünüyordur. Tayfadan birine bile bir şey olsa Luffy Korsan Kral olamam gibi bakıyor bence ki Sanji için de söylemişti bunu.
Hastalıktan ya da başka bir sebepten de ölebilir. İlla bunu bir düşmanın yapması gerekmiyor. Kuina, merdivenden düşüp ölmedi mi?

Wano'yu üstünde taşıyan Zunesha teorisi çok saçma. Marco zaten Wano'ya doğru giderken görüyor bu gölgeyi, ada Zunesha'nın sırtında olsa zaten gölgeyi değil ne olduğunu görürdü.
Arc başında ki gölge muhabbetinden bahsediyorsan Perospero'ydu o. Marco en son gözüktüğünde, İzo bahsedilen yokai için endişeleniyorum deyip kendini taşıtıyordu Marco'ya, İzo Kin-Kiku-Usopp'a yardıma gittiğine göre şuan Yokai'yi durdurmaya gidiyordur Marco.

Hastalıktan ya da başka bir sebepten de ölebilir. İlla bunu bir düşmanın yapması gerekmiyor. Kuina, merdivenden düşüp ölmedi mi?
Abim sanmıyorum böyle düşüneceklerini çünkü yanlarında en ciddi virüsü bile iki dakikada tedavi edebilen doktorları var. Hem bir de Hasır Şapka tayfasını bizim gibi mantık çerçevesinde düşünen insanlar olarak değerlendirmek de yanlış, çoğu hareketleri tımarhanelik bence zaten.

Sadece bu durumda hani Luffy Robin'den önce kendi canını ortaya koyacağı için kimsenin ölme ihtimalini düşünmüyordur gibi geliyor bana, delikanlı çocuk neticede.

Evet tayfada Robin kadar aklı başında yazılı basınla ilgili 2. bir kişi bulmaya çalışıyoruz hemen. A o da ne yok ? Yok. Yada vazgeçtim gizlice Lütfü’ye öğretiyordur belki bişeyler :hhh:

Abim sanmıyorum böyle düşüneceklerini çünkü yanlarında en ciddi virüsü bile iki dakikada tedavi edebilen doktorları var. Hem bir de Hasır Şapka tayfasını bizim gibi mantık çerçevesinde düşünen insanlar olarak değerlendirmek de yanlış, çoğu hareketleri tımarhanelik bence zaten.

Sadece bu durumda hani Luffy Robin'den önce kendi canını ortaya koyacağı için kimsenin ölme ihtimalini düşünmüyordur gibi geliyor bana, delikanlı çocuk neticede.
Orası işin farklı bir boyutu, ancak tek bir balonda yapılacak küçük bir açıklama ile her şey çözüme kavuşabilirdi. Ayrıca Luffy şu an Kaido ile savaşıyor. CP0, Robin'i öldürse belki haberi bile olmaz. Bana göre bu, büyük bir senaryo boşluğudur. Muhtemelen de karakterin değeri düşmesin diye böyle yapılıyor.

Oda'nın aklına gelmedi.
Neden bir hapishane var, ödül avcısı yok ise ödüllerin ne anlamı var, devrimciler ülkeleri neyle ikna edip dünya hükümetinden ayrılmaya teşvik ediyor zira ayrılmasalar daha iyi gibi, hükümet ayrılanlara ne yapıyor, Dof o kadar bildiğine rağmen neden hala hayatta.. gibi sorular da var bence.

Orası işin farklı bir boyutu, ancak tek bir balonda yapılacak küçük bir açıklama ile her şey çözüme kavuşabilirdi. Ayrıca Luffy şu an Kaido ile savaşıyor. CP0, Robin'i öldürse belki haberi bile olmaz. Bana göre bu, büyük bir senaryo boşluğudur. Muhtemelen de karakterin değeri düşmesin diye böyle yapılıyor.
Bence de değeri düşmesin diye bu konu hiç gündeme gelmedi şu ana kadar. Ancak ben yine de Luffy'yi tayfasından birine bir şey olur diye yedek plan geliştirirken hayal edemiyorum. Anı yaşayan bir adam Luffy ve normal geliyor artık bu umursamazlığı bana.

Ama Robin ile ilgili anlamadığım asıl kısım Denizcilerin neden bu kadını öldürmedikleri. Bu konu bana daha büyük bir boşluk gibi geliyor.

Şimdi hatırladım.Ray biz okumuştuk anlamıştık üstelik ama tam kavrayamamıştık şeklinde konuşmuştu.Biz sıradan korsanlarız diye.O bakımdan galiba okumak yetmiyor birde tarihçi misali yorumlamak gerekiyor olayı.O yorum işini herkes yapamıyordur öyle dil öğreneyim kadar kolay değil sanırım Ohara’da alması gerek eğitimi.

Bu dili öğrenmenin çok zor olduğu nerede geçti tam olarak? Ohara'da bir ada dolusu insan bu dili okuyabiliyordu, bunların hepsi zeka yönünden aşmış kişiler olmalı.

Robin'in bu dili neden başkasına öğretmediğine dair elle tutulur hiçbir veri yok. Fakat kendisinin 5-6 yaşında öğrendiği bir şeyi "Nami bu yaşında öğrenemez" derseniz, bu yorum komik olmaktan öteye gitmez. Oden bu dili Momonosuke'ye öğretecekti, o da Nami'den falan bayağı zeki olmalı.

Ortada apaçık bir senaryo boşluğu var. Karakterin değeri azalmasın diye böyle bir yola başvurulmuş, ama siz bunu kabul etmek yerine diğer karakterleri salak yerine koyuyorsunuz. Dediğim gibi bu kadın Luffy'nin Korsan Kral olması için gerekliyse, kendine bir şey olma ihtimaline karşın tayfadan birine bu konuda bilgi vermesi gerekirdi.
Robin bu özelliği yüzünden ağır bir travma geçirmiş bir karakter. Kitabeleri okuyabilmesi onu çocuk yaşında büyük bir hedef yaptı. Hala bilinç altında bu korkuyu atamamış olabilir ve bu yüzden başkasını hedef tahtasına koymak istememiş olabilir. En iyi ihtimalle sebep bu. Aksi halde dediğin gibi senaryoda açık var ki bu en muhtemel şey.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 5)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık