Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1037: Sekiz Trigramlı Sarhoş Ejderha

Bölüm Nasıldı?

• İyi

Kullanılan: 229 77.6%
  • Orta

Kullanılan: 45 15.3%
  • Kötü

Kullanılan: 21 7.1%

• Kullanılan toplam oy
    295
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Kaido ve Luffy ikisi de uyanış açacaklar gibi hissettim. Luffy, Kaido'nun Haki'sinin arttığını söyledi. Luffy artık yorulmaya başladı gibi. Bu savaşı bir üst boyuta taşıyıp son hamlelerini yapacaklardır. Bence bu dövüşün daha bir üç bölümü var.
Bende bu dövüşün öyle hemen biteceğini zannetmiyorum. Hatta finalde de bir süprizle hem luffynin hem kaidonun beraber düştüğünü görebiliriz. Koskoca imparator yav, kaido yani boru değilki, şuandaki şekilde bitse kim tatmin olacak? Tamam odaya o kadar laf ediyoruz batırdı diye de o kadar da batırmaz bence ya :D

Wukong akla geliyor hemen ama onda el kol uzatma gibi şeyler yok. Eğer meyve gomu gomu ise bu yeteneklere sahip birşey olmalı.
Ruyi bangı uzatabiliyor ama. Sun Wukong, bedeninin her yerini silaha dönüştürebilen bir karakter. Bedeninin her yerini ruyi bang gibi düşünürsek Sun Wukong oluyor.

Wukongun batıda bilinen ismi Maymun Kral. Luffy de Monkey, ayrıca Kral olmak istiyor.

Son düzenleme:
Adı gizlenen meyvenin ne olduğu bu arc açıklanırsa eğer, Wano'da tanıdığımız birinin meyvesi çıkar. Oda bir daha karşımıza çıkmayacak karakterlere böyle uçuk meyveler vermeyi sever. Yüksek ihtimalle Tama, Kiku falan çıkar.

Yok eğer meyve bu arc açıklanmazsa, zaten bir çoğumuzun ömrü yetmez öğrenmeye. :D

Ruyi bangı uzatabiliyor ama. Sun Wukong, bedeninin her yerini silaha dönüştürebilen bir karakter. Bedeninin her yerini ruyi bang gibi düşünürsek Sun Wukong oluyor.

Wukongun batıda bilinen ismi Maymun Kral. Luffy de Monkey, ayrıca Kral olmak istiyor.
Ben bu meyveyle ilgili kesinlikle vadedilenden farklı bir türe dönüştüğünü düşünmüyorum. Mesela Luffyle ilgili mistik zoan türü şeyler diyorsunuz ama zoan güçlerini kullanmak için Luffynin o forma girmesi lazım. Şimdi bu adam meyveyi paramecia olarak yemiş ve öyle kullanıyor, diyelim adı değiştirilmişti genede yedikten sonra meyvenin o güçlerine sahip olması lazım ve kullanmak için zoan formuna girmesi lazım. Yani uyanış kısmı ayrı meyvenin sınıfının değişmesi kısmı ayrı. Bu meyve o yüzden taahüt edilen tür neyse onu karşılamalı. Şimdi mesela adam bunu logia diye yiyip parameciaya dönüşse yada zoan diye yiyip logia felan olsa demicek mi ulan noluyoruz diye :D O yüzden meyvenin adı değişmiş olabilir ama türünü değiştirmeyin. Eğer adı değişen meyvenin gomu gomu olduğunu düşünüyorsanız örneğin mistik zoan güçleri atfetmek yerine "lastik değil ama germe, uzatma, sündürme" tarzı bir şeyler aklınıza gelsin. Meyvenin asıl ismi değişmiş bile olsa sonradan konulmuş ismin meyvenin türüne ve verdiği güce göre tutarlı olması lazım göze batmaması için.

Ayrıca meyvenin tamayla, momoyla, zunesahyla felan ilgisi olduğunu da düşünmüyorum. Arc bitme noktasına gelmişken hala bu karakterlere niye yatırım yapsın oda? Zaten yeterince yatırım yapmış. Momoya sadece kralda ve luffyde gördüğümüz her şeyin sesini duyma gibi bir güç vermiş, zuneshaya emir verme gücü verip antik silah potansiyeli yüklemiş, yetmemiş karakteri 20 yıl büyütüp Kaidonun meyvesine eşdeğer meyve vermiş. Daha bu saatten sonra birde gorosei için bile efsane olan serinin en kritik meyvesini niye bu adama yedirsin?

Tama diyorsunuz, tamam tama yesin de ne olacak? Arc başında bu muhabbet çıkmış olsa derdim ki iki tane imparator var bunların düşmesi çok zor o yüzden böyle bir buff verip bunu kullanacak ama yok, savaş bitme noktasına gelmiş, imparatorlar düştü düşecek, bu saatten sonra tama neden bu meyveyle bufflansın? Zunesha için dicem e zaten momonun emrinde o fil. Yani amaçsız kalıyor.

Zuneshayla bağlantı kuruyorsunuz ama bence o da değil. Şuan meyve muhabbetine felan kaynadı ama aslında o filin wanoya gelmesi zaten başlı başına bir olay. Eğer o filden wanoya bir yatırım olacaksa zaten o yatırım yapılmış, fil adaya gelmiş ve adanın doğal taht varisinin emrine sunulmuş. Daha bu noktadan sonra bu filde meyveyle alakalı ne göreceğiz de o meyve bir işe yarayacak?

Eğer meyve wanoyla ilgili çıkacak olsaydı böyle arc sonuna doğru değil arc başında bu muhabbet dönerdi, bu zamanlara doğru da meyve açıklanır işleve geçerdi ama değil, arc bitmeye gelmiş zaten.
Dolayısıyla ben bu meyvenin Wano sonrasına yatırım olduğunu düşünüyorum. Arcın sonu yaklaştı ve artık imparatorların düştüğünü, wano arcının temel aksiyonunun bittiğini göreceğiz ve hikaye finale doğru dallanıp budaklanacak.

zoan güçlerini kullanmak için Luffynin o forma girmesi lazım.
Ben de meyvenin gomu gomu olmadığını düşünüyorum ama zoan yeteneklerini kullanmak için illa şekil değişmeye gerek yok. Kaido'nun bulutları ve Marco'nun ateşi insan formunda da kullanılabilen şeyler. Uzatma işi de böyle bağlanır. Ama yine de meyveyi yediğin an yetenekler otomatik olarak kullanılabiliyor(bknz:cp9). Yani isim ana yetenekten çokta uzağa çıkamaz senin de yukarıda yazdığın gibi.

Ben de meyvenin gomu gomu olmadığını düşünüyorum ama zoan yeteneklerini kullanmak için illa şekil değişmeye gerek yok. Kaido'nun bulutları ve Marco'nun ateşi insan formunda da kullanılabilen şeyler. Uzatma işi de böyle bağlanır. Ama yine de meyveyi yediğin an yetenekler otomatik olarak kullanılabiliyor(bknz:cp9). Yani isim ana yetenekten çokta uzağa çıkamaz senin de yukarıda yazdığın gibi.
Dostum tamam iyi güzel diyorsun da o adamlar muhtemelen meyvesini uyandırmış ve bile isteye form değiştirmeden kullanan adamlar. Bu luffy meyveyi ne olduğunu bile bilmeden yedi, üzerine kimsenin aklına bile gelmeyecek envai çeşit düzen geliştirmiş, uyanış hariç meyvenin her şeyine hakim bşr adam, yani şimdi nasıl olacakta bu adam bir zoan formuna sahip olduğunu fark etmeyecek?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık