Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1033: Shimotsuki Kozaburo

Bölüm Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• İyi

Kullanılan: 237 90.8%
  • Orta

Kullanılan: 18 6.9%
  • Kötü

Kullanılan: 6 2.3%

• Kullanılan toplam oy
    261
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Sadece Enma'da yıldırım çıkan bir panel yok, onu demeye çalışıyorum. İlk bayılan adamların üzerinde yıldırımlar çıkıyor, orada da zaten Zoro salmaya karar vermiş. Devamında da 3 kılıç birden yıldırımlı gözüküyor. Burada tek konu şu; Zoro, h.haki bastığının bilincinde mi? Yoksa Enma'ya özel bir h.haki salınımı göremedim.
Orası tam belli değil 17. bölümde hakiyi artık büyük miktarda vermeye devam edeceğinin sinyalini veriyor. Bence kral hakisini çekmeye başlayan Enma ama bunu daha da artıran Zoro. Yolu öğrenmiş oldu bu Enma'nı çekişleriyle.

Vallahi aklıma epik sahneler geliyor. Enma Zoro'yu kendine çekermiş gibi çekti bence şu yerdeyken. Bu savaşta çok fazla Zoro'nun kılıçlarını elinden düşürme sahnelerine denk geldik. Oda Star Wars hayranı aynı zamanda.

İleriki sahnelerde Zoro kılıcını çeker mi kendine hakiyle onu merak ediyorum.:D

Kozaburo'nun büyük büyük dedeleride, Ryuma'nın Shusui'sini ve onun döneminde ki önemli kılıçları yapan demirci aileye mensup olabilir. Wano'dan yasadışı şekilde kaçtı deniliyor. Belki de bu geçmişinden ötürü Wano'da mapus yatıyordu. Zoro-Ryuma bağlantısı, Kozaburo üzerinden kurulabilir.

Bu kılıç muhabbetlerine pek hakim değilim ilgimi de pek çektiği söylenemez ama şuan aklıma geldi nedense?
Evet Kozaburo'nun nesilden nesile aktarılan bir yeteneğin varisi olduğunu görebiliriz, ama kendisi neden alttan birini yetiştirmek yerine Wano'dan kaçıp bu işleri bırakmış orası muamma ?

Kılıç mevzuları yeni yeni şekillenmeye başlamışken tabiki her defasında aklıma Yoru geliyor. Dünyanın en güçlü kılıcını acaba kim yaptı? Muhtemelen Yoru 12 içinde kararmış tek kılıç olduğu için en güçlü olarak anılıyor, şimdi Enma'da karardıysa acaba Yoru'nun tahtını zorlayabilir mi merak ediyorum?

Evet Kozaburo'nun nesilden nesile aktarılan bir yeteneğin varisi olduğunu görebiliriz, ama kendisi neden alttan birini yetiştirmek yerine Wano'dan kaçıp bu işleri bırakmış orası muamma ?

Kılıç mevzuları yeni yeni şekillenmeye başlamışken tabiki her defasında aklıma Yoru geliyor. Dünyanın en güçlü kılıcını acaba kim yaptı? Muhtemelen Yoru 12 içinde kararmış tek kılıç olduğu için en güçlü olarak anılıyor, şimdi Enma'da karardıysa acaba Yoru'nun tahtını zorlayabilir mi merak ediyorum?
Yetiştirdiği kişi muamma dediğin gibi.

Kararınca 12'ye giriyor olsaydı Shusui girerdi bence.Bu arada Yoru'nun kararmış bir kılıç olduğu kesin bir bilgi mi ? Belki kılıç orjinalinde siyah olarak üretilmiştir.

Orası tam belli değil 17. bölümde hakiyi artık büyük miktarda vermeye devam edeceğinin sinyalini veriyor. Bence kral hakisini çekmeye başlayan Enma ama bunu daha da artıran Zoro. Yolu öğrenmiş oldu bu Enma'nı çekişleriyle.

Vallahi aklıma epik sahneler geliyor. Enma Zoro'yu kendine çekermiş gibi çekti bence şu yerdeyken. Bu savaşta çok fazla Zoro'nun kılıçlarını elinden düşürme sahnelerine denk geldik. Oda Star Wars hayranı aynı zamanda.

İleriki sahnelerde Zoro kılıcını çeker mi kendine hakiyle onu merak ediyorum.:D
Enma'yı yok sayanlara kızıyorsun ama bana sen de biraz abartıyorsun gibi geliyor. :flaugh: Yani sahneleri yorumlarken bazı ince noktaları kendine doğru çekiyorsun. Valla ben her ihtimalde de Enma konusunda rahatsızım ama senin abarttığın şekilde bir gidişat olursa hepten kafayı yerim herhalde. O kadar olacağını sanmıyorum ama. Hatta şu son sahneden sonra Enma'nın pek olayının kalmaması lazım. Yapacağını yaptı zaten.

Bölüm büyük bir zevk kaynağıydı. Neredeyse herkes beğenmiş, mutlu edici. Söyleneceklerin de söylenmiş olması dolayısıyla ben de gözden kaçan bir konuya değinmek istiyorum.

Bu bölümde yeni açıklandı sanılan birçok şey aslında epey evvel açıklanmıştı. 3 Nisan 2020'de çıkan 96. SBS'de Oda, Shimotsuki Kozaburo'nun yaşamının bir kısmının kronolojik sırasını vermişti.
  1. Enma'yı dövdü ve kılıcı, Kozuki'nin varisi Oden'e verdi.
  2. 55 sene önce yasadışı olarak Wano Ülkesi'ni terk etti. Yalnız değildi.
  3. Kendisi gibi Wano samuraylarıyla beraber büyük bir macera yaşadı.
  4. East Blue'da belirli bir yerde durakladılar.
  5. Bölgeyi dağ haydutlarından kurtardılar.
  6. Köylülere kılıç kullanmayı ve kılıcın yolunu öğrettiler. Köylüler buna bayıldı.
  7. Kılıç talimleri devam ederken Kozaburo, köydeki bir kadına aşık oldu.
  8. Kozaburo ve samuray yoldaşları köyde kalmaya karar verdi, böylece Shimotsuki Köyü kuruldu.
  9. Köye yerleşmelerinden 4 sene sonra oğlu Koushirou, doğdu.
  10. Torunu Kuina, doğdu
  11. Hayata gözlerini yumdu. (1033. sayıda öğrenildi)
Şöyle bir bakınca bu bölümde sadece 2 yeni bilgi edinmişiz esasında. Birincisi ve en önemlisi, Kozaburo'nun ülkeyi birlikte terk ettiği samuraylarla korsanlık yapmış olması. Oda, zamanında sadece ''büyük bir macera yaşadılar'' şeklinde belirtmiş olsa da bunun One Piece'te ne anlama geldiğini hepimiz bilmekteyiz. Bölümde Zoro, köydeki çocukların ''Bu köyü korsanlar kurmuş, nenem öyle söylüyor!'' şeklindeki konuşmalarını anımsadı ve ardından Hitetsu'dan duyduğu ''Kozaburo, 50 yılı aşkın bir süre önce ülkeden yasadışı olarak ayrıldı'' cümlesini de hatırlayınca bağlantıyı direkt kurdu. Kozaburo'nun ödülünü de merak ettim şimdi... Ama daha Oden'i bilmiyoruz. :( Neyse, ikinci yeni bilgi de bizim deli bunağın ölmüş olması.

Yani, vakti zamanında sadece samuraylardan oluşan maceracı bir korsan tayfası varmış. Vay be, değil mi? Hem dış dünyaya kapalı ülkesinden kaçtığı, hem de korsan olduğu için aranan bir suçlu olan Kozaburo'nun denizciler peşimden gelecek diye düşünmesi son derece manalı baktığımızda. Shimotsuki Köyü adını verdiği yerde dikkat çekmemesi de korsanlık hayatında soyadını kullanmamış olmasıyla açıklanabilir. Aksi halde saçma zaten, iyi ki de yapmamış reis. Hükümet, ''Shimotsuki'' adını duysa Ryuma efsanesini hatırlayıp telaştan napacağını bilemeyip bütün amiralleri yollardı herife. :ehe:

Yetiştirdiği kişi muamma dediğin gibi.

Kararınca 12'ye giriyor olsaydı Shusui girerdi bence.Bu arada Yoru'nun kararmış bir kılıç olduğu kesin bir bilgi mi ? Belki kılıç orjinalinde siyah olarak üretilmiştir.
Yok kararınca 12'ye girmiyor, kılıç zaten 12 içinden bir kılıç ama diğerlerine kıyasla tek kararmış kılıç olduğu için en güçlü deniliyor olabilir dedim. Kılıçlar karardığı zaman sınıf atlayabiliyor bu daha önce açıklanmıştı. Shusui'de muhtemelen sırf kararmış olduğu için bu en iyiler listesinde, ama tabi bu tamamen benim tahminim. Yoru'nun karartıldığına dair bir açıklama yok dediğin gibi orijinalinde siyah olabilir ama bence bu kılıçların karartılma olayının çıktığı bir ortamda, dünyanın en güçlü kılıç ustasının elinde dünyanın en iyisi olarak siyah bir kılıç varsa bence o doğal renk değildir diye düşünüyorum :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 17)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık