Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1028: Brakiozor Tıss

• Konbuyu başlatan Silinmiş Üye
  • Başlangıç tarihi

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    271
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O Kavgada Crocodile 14 yıldır Arabasta'da Korsan avlıyordu avladığı korsanları da gördük hepsi çer çöp büyük ihtimal ile 14 yıldır kapıştığı en güçlü rakip Arabasta Luffy idi ve Luffy paket falan edemedi 2 kere ezdi Croco üstelik ikincisinde Luffy su kullanıyordu 3. kez Luffy ucu ucuna yendi ki bu bana biraz garip geldi çünkü Bu adam arkasından biri saldırsa bile vücudu tepki verip kuma dönüşüyor Luffy'nin yumruklarından nasıl kaçamadı anlamadım. Ve Croco'nun rakibini anında kurutan bir tekniği var biliyorsun ve ben bunu Luffy'nin yendiği kavgada kullandığını hatırlamıyorum halbuki tek yapması gereken Luffy'nin yüzüne dokunmaktı.
Kullandı ancak luffy su içip kurtulmuştu.

Aslında Yonkou'lar çok üst lig tayfaları da bir o kadar etkiler ama nedense Kaido Korsanları bana çok etkili gelmedi. Yıkımcıları çık gerisi fasa fiso. Big Mom Korsanları bana çok daha güçlü göründü. Totto Land, Wano gibi doğal bir kale olmasada geçilmesi daha zor gibi duruyor.

Big Mom'un 85 evladı var bunlar kendi içinde bazıları çok güçlü bazıları güçsüz görünse de Big Mom gibi bir canavarın çocukları sonuçta. Çok da zayıf olmalarını beklemiyorum.

Shanks'ın tayfaya gelirsek evet seride gördüğümüz en güçlü tayfalardan biri olduğu kesin. Hepsi haki canavarı gibi duruyor. Ben Beckman, Lucky Roux ve Yasopp ayrı bir seviye çıkacak bence. Yasopp'un ödülü King'den fazla çıksa hiç şaşırmam. Kızıl Saç Korsanları'nın ödülleri en az 750 Milyon Beri'den başlayacaktır bence. Tayfada 1 Milyar Beri üzeri 5-6 kişi vardır diye düşünüyorum.

Bizim Hasır Şapka'ların içinde halen Franky, Brook, Nami, Usopp, Chopper, Robin'in halen silahlanma hakisine sahip olduklarını göstermedi. Silahlanmanın bu kadar önemli olduğunu gösteriyorlar ama tayfada halen üyelerin yarısından fazlası kullanamıyor. Luffy, Zoro, Sanji, Jinbe birde gelirse Yamato'da olacak.
Bence Queen mevzusunda ikimizde beklentimizde haklıyız.Sen realist yaklaşıyorun, astları ne ki üstleri ne olsun diyorsun.Kaido tayfasıda böyle bir yonkou tayfasıymış diyorsun.Ona göre yorumluyorsun. Bir anlamda herşeyin Oda'nın elinde olduğunu kabulleniyorsun.

Ben bunu kabullenemiyorum işte.Bu zamana kadar antik zoan algısı yaratıldı.Wano öncesi birisi çıkıp ''2 hakiyi de kullanan, antik zoan kullanıcısı,yonkou adamı. Franky'nin bir kola, bir lazer saldırısına pert olacak'' deseydi ağır küfür ederdim.

Tüm Wano'ya bakınca 10 bölümde 1 iyi bölüm çıkmış. Savaş alanında dönen tüm saçmalıklar 1-2 tane olsa kabul edilebilir ama değil ! (İce Oni' ye Çopinin çözüm bulması, Zoro'nun iksiri, Tama'nın gücüyle smile kullanıcılarının bizim tarafa geçmesi, düşman kuvetlerinin bir kısmının hala şelale bekçiliği yapması... ) Birde bunun üzerine Tobiroppo'da eklenince zaten çizebileceği en kötü arcı çizmiş adam daha ne kadar içine edebilir ki ?

Marineford'dan beri haftalık rutinim olmuş bu seri benim. Şu ana kadar ki kalitesizliği King-Queen-Kaido'da da aynı oranda devam ettirmemeli. Diğer yonkoularla kıyaslarken en azından komutanları güçlüydü, Kaido güçlüydü, final dövüşleri güzeldi falan diyebilelim.

Bm-Shanks Tayfası önce bir kalitesiyle döver Canavar Korsanlarını. Senin taraftan baktığımda bende bunu görüyorum. Ama Wano öncesinde Oda'nın yarattığı algı yüzünden senin taraftan bakamıyorum işte :/

Bölümden anladigim gemilerin çoktan Yola çiktigi yani lucci içinde degildir emir yukaridan geldi dedi muhtemelen by karaktersiz "im" vermistir. Kaido, Queen ve king vs'si haricinde bi espiri kalmadi muhtemelen.

Bu arada :)

Ancak bu oda 5 perde olucak demedi mi? Neredeyse savas bitiyor yoksa bu 5 perde olayi uydurma miydi bilen var mi?

Disaridaki olaylarda önemli, sabo ne olucak, BB hazir bosluk varken bigmom adasina mi gidicek ya da garp bir ara vivi den bahsetmisti ne oldu daha bilmiyoruz. Ayrica Bu shanks ne çözemedim ajan mi bilmiyoruz. Bu arada wevil olayi da var... Wanoya odakladi oda ama disari daha da karmasik olabilir geliyor bana.

Bu karaktersiz "im" den hersey beklenir. Bunun devler ve elbafla bir iliskisi çikabilecegini düsünüyorum.

Bölümden anladigim gemilerin çoktan Yola çiktigi yani lucci içinde degildir emir yukaridan geldi dedi muhtemelen by karaktersiz "im" vermistir. Kaido, Queen ve king vs'si haricinde bi espiri kalmadi muhtemelen.

Bu arada :)

Ancak bu oda 5 perde olucak demedi mi? Neredeyse savas bitiyor yoksa bu 5 perde olayi uydurma miydi bilen var mi?

Disaridaki olaylarda önemli, sabo ne olucak, BB hazir bosluk varken bigmom adasina mi gidicek ya da garp bir ara vivi den bahsetmisti ne oldu daha bilmiyoruz. Ayrica Bu shanks ne çözemedim ajan mi bilmiyoruz. Bu arada wevil olayi da var... Wanoya odakladi oda ama disari daha da karmasik olabilir geliyor bana.

Bu karaktersiz "im" den hersey beklenir. Bunun devler ve elbafla bir iliskisi çikabilecegini düsünüyorum.
sürekli gizem kastırıyor başka bişi bildiği yok böyle mangayı güncel tutuyor işte. Gizem olmasa kapatır o mangayı erken finalle.Başlangıçta iyi gidiyordu.

Bence Queen mevzusunda ikimizde beklentimizde haklıyız.Sen realist yaklaşıyorun, astları ne ki üstleri ne olsun diyorsun.Kaido tayfasıda böyle bir yonkou tayfasıymış diyorsun.Ona göre yorumluyorsun. Bir anlamda herşeyin Oda'nın elinde olduğunu kabulleniyorsun.

Ben bunu kabullenemiyorum işte.Bu zamana kadar antik zoan algısı yaratıldı.Wano öncesi birisi çıkıp ''2 hakiyi de kullanan, antik zoan kullanıcısı,yonkou adamı. Franky'nin bir kola, bir lazer saldırısına pert olacak'' deseydi ağır küfür ederdim.

Tüm Wano'ya bakınca 10 bölümde 1 iyi bölüm çıkmış. Savaş alanında dönen tüm saçmalıklar 1-2 tane olsa kabul edilebilir ama değil ! (İce Oni' ye Çopinin çözüm bulması, Zoro'nun iksiri, Tama'nın gücüyle smile kullanıcılarının bizim tarafa geçmesi, düşman kuvetlerinin bir kısmının hala şelale bekçiliği yapması... ) Birde bunun üzerine Tobiroppo'da eklenince zaten çizebileceği en kötü arcı çizmiş adam daha ne kadar içine edebilir ki ?

Marineford'dan beri haftalık rutinim olmuş bu seri benim. Şu ana kadar ki kalitesizliği King-Queen-Kaido'da da aynı oranda devam ettirmemeli. Diğer yonkoularla kıyaslarken en azından komutanları güçlüydü, Kaido güçlüydü, final dövüşleri güzeldi falan diyebilelim.

Bm-Shanks Tayfası önce bir kalitesiyle döver Canavar Korsanlarını. Senin taraftan baktığımda bende bunu görüyorum. Ama Wano öncesinde Oda'nın yarattığı algı yüzünden senin taraftan bakamıyorum işte :/
King ve Queen'in karşısına rakipler ikişerli çıksaydı bu dediğin olurdu. Mesela King vs Zoro&Denjiro - Queen vs Sanji&Drake olsaydı Canavar Korsanları'nın Yıkımcıları çok güçlüymüş diyebilirdim ama Sanji vs Queen ve Zoro vs King çizdiği anda Kaido'nun Yıkımcılarını aşağı çekti, Sanji ve Zoro ikilisini de Power up'larla yükseltti. Sanji şu anda aldığı güç ile Queen'i alaşağı edecek. İki bölüm sonra Zoro'da güç alır King'e deşer.

Luffy vs Katakuri mücadelesinde Kata'nın rakibi olmamasına rağmen Luffy mücadeleden galip çıktı. Katakuri, Luffy'nin azminden etkilendi mücadeleyi bıraktı gerçek olan buydu, Luffy galip ayrılmadı. Çünkü dövüşün üçte ikisinde Kenbonshoku ile farkını ortaya koyan Katakuri sonrasında Kenbonshoku kullanmayı bırakıyor yumruk yumruğa mücadeleye giriyor. Bir sonraki arc kanatları olan Zoro ve Sanji'nin, Kaido'nun en güçlü adamlarını indirecek olmasını iki şeye yorabilirsin; birincisi ödüller gücü yansıtmıyor, ikincisi de Oda bizimle eğleniyor.

Fakat katılmadığım bir konu var. Wano arcı bana göre en iyi arc. Evet çok gereksiz yere uzattığı yerler var ama zaten Oda'nın en iyi yaptığı şey hikaye anlatıcılığıdır. Wano'da bunu çok iyi yansıttı. Wano'nun bizi yoran tarafı çok fazla karakter olduğu için bir yerden sonra takip zorlaşıyor. Yoksa güç artışlarıyla alakalı bir absürdlük yok. Luffy iki yıllık eğitimi esnasında Rayleigh'den alacağı bütün temel birikimleri aldı. Sadece temel eğitimini almadığını aslında iyi derece haki eğitimi aldığını gördük. Hody Jones'in karşısında seri saldırılarından Kenbonshoku ile sıyrılıyordu. Aynı şekilde Pacifista'nın saldırılarından da hızlı bir şekilde sıyrıldı. Busoshoku'daki gelişimini de meyve gücüne haki basmasıyla gördük. Rayleigh ile olan flashbacklerinde zaten Luffy alacağını almış. Ryou Haki'yi öğrenmesini gözümüzde büyüttük zaten haki akışını üst düzey sağlayan birisi kendisi, hakiside çok üst seviyede yüksek bayağı. Haki bilmeyen biri değil ki Ryou Haki'yi öğrenmesi 10 gün sürdü diye göze batsın. İki yıl içinde gücünü zaten katlamış üzerine de koya koya gidiyor. Dikkat ettiysen zaten Luffy her dövüşünde sınırlarını zorladı ve her rakibinde gücünün seviyesi daha da katlandı. Katakuri'den öğrendiği Kenbonshoku sayesinde artık çok ileri seviyeye çıktı eğer öfkeyle saldırmasa haki akışı bozulmayacağı için çoğu düşmanı rahat bir biçimde yenebilir.

Kaido bu arc yenilecek ama bu kadar kişi yormasaydı Luffy tek başına yenecek olsa yadırgardım. Çünkü karşısında en güçlü Yonkou duruyor. Bu kadar kişiyle dövüştü hasar aldı şimdi Luffy'nin teke tek dövüşmesi bence imkansız değil. Şu haliyle yeneceğini halen düşünmüyorum bir güç artışı daha alacak. Doffy'de meyve uyanışı gördü, Katakuri'de meyve uyanışı gördü Wano'ya geldi. Zoro, Pica'yı keserken flashbackde Mihawk'tan kılıç karartması gerektiğini duydu, Wano'ya geldi Onimaru'dan ve Tenguyama Hitetsu'dan kılıç karartmayla ilgili sözler duydu. Sanji WCİ'de Germa'nın yaptığı deneylere, gen uyanışına, suitlere şahit oldu. Şimdi Canavar Üçlü'nün Wano'da bu güçleri elde edeceğini anladım ben. Zoro kılıç karartacak, Zoro'nun uyanışı da bu. Luffy'de meyve uyanışı yapacak.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık