Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1022 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
zoronun muhtemel k.haki kullanımı sadece saldırılarına ekleme olacaktır tahminen. öyle aura çarpışmaları felan göreceğimizi sanmıyorum. muhtemelen bu arctan sonra işler biraz hızlanacak ponelerin durumu ve bir sonraki adanın elbaf olması ve karşılaşılmayan tek tayfanın shanks olması. muhtemelen diğer arc time skip vari bir eğitim arcı olarak geçecek. orada temelleri atılan yetenekler geliştirilecek noksanlıklar giderilmeye çalışacak bunlar olurkende büyük savaşın ayak seslerini göreceğiz diye düşünüyorum

Kral Haki'nin canlıları korkutma, iradesini kırma, bayıltma gibi yanları var. Bu açıdan bakarsak Zoro'nun Asura kullanımında Kralın Hakisini kullandığını görebiliriz. O bunun farkında olmayabilir ama kullandığını değiştirmez. Zaten en önemlisi Kral Hakisine sahip olabilmek. Gerisi buna kıyasla yokuş aşağı gidiyor.
Kral hakin10-15 bölüm öncesine kadar sadece farklı efektle gösterilen bir haki türüydü. Bunu fark ettiği anda Luffy hemen kullanmaya başladı.
Zoro dövüşte sınırlarına geldiği bir anda(Kaido ve BM atağı yiyerek değil tabi) bu haki iyice açığa çıkacak ve Zoro bu arc veya daha sonrasında bunu Luffy gibi aniden kullanmaya başlayacak.

Sanji Queen ile çarpışıyor ve bu kez düşmanı BM, Kaido dayanıklılığının bir tık altında kalan bir rakip. Bazı okurlar Sanji haki türlerine sahip değil demiş.
Bir şeyi görmediğinizde(yazar özellikle göstermiyor) ona asla yok diyerek yaklaşmak doğru olmaz. Sanji tüm hakilerin hepsini iyi derecede kullanıyor olabilir. Bence bundan bile fazlası gelecek çünkü rakibini yenmesi için buna ihtiyacı var.
Önümüzdeki sayılarda bunu göreceğiz ve birçok arkadaşımız bu yanlış bakış açısıyla değerlendirdikleri için ağlayacak. :D

Hayal kırıklığına uğramamak adına olacaklara hazırlıklı olunsa iyi olur. King Zoro ile savaşacağı için ne muhteşem bir adam olduğu ile ilgili birkaç şey okuyacağız. Marcoyu sınırına getiren uzun yıllar önce kaybolmuş bir ırkın son temsilcisi Kaido'nun sadık hizmetkarı geçilmez kale cehennemin zebanisi... Zoro bununla dövüşürken hayli yara alacak. Tam o sırada Zoro ilaçların etkisini görmeye başlayacak. Acıdan geberecek kıvama gelecek. Öyle ki kumadaki durumdan bile beter hale gelecek. Sonra king zoro'nun sınırlarını aştığını artık ölmesi gerektiğini söyleyecek. Sonra Zoro yeni bir isim verdiği aynı saldırılardan birini kullanıp tek atacak. O iksir muhabbeti tamamen zoro'nun son anda karizma kasması için yapılmış bir şeydi yakında da göreceğiz.

Sanji Queen ile çarpışıyor ve bu kez düşmanı BM, Kaido dayanıklılığının bir tık altında kalan bir rakip. Bazı okurlar Sanji haki türlerine sahip değil demiş.
Bir şeyi görmediğinizde(yazar özellikle göstermiyor) ona asla yok diyerek yaklaşmak doğru olmaz. Sanji tüm hakilerin hepsini iyi derecede kullanıyor olabilir. Bence bundan bile fazlası gelecek çünkü rakibini yenmesi için buna ihtiyacı var.
Önümüzdeki sayılarda bunu göreceğiz ve birçok arkadaşımız bu yanlış bakış açısıyla değerlendirdikleri için ağlayacak. :D
Get ready to cry.. :D

Samimiyetine inanmıyorum kusura bakma.

Kaido saldırında kullandın demiyor. Sen de mi sahipsin diyor. Kral haki kullandı üstünde anladı diyonuz.

Ee Luffy, Chinjaio ve Dof sahnelerinde de belli bir kaç efekt bazı anlarda carpıştıklarınds çıktığı için çevredeki insanlar bunlarda kral haki var dedi. Yani o mantıkla onlar da saldırısına eklemiş mantığı çıkıyor.

Sen bana şunu açıkla. O efektler niye bazı anlarda çıkıyor ve o efektlerin her çıktığı an için çevredeki insanlar bunlar kral haki kullanıcısı diye çıkarım yapıyor?

Law bile orada anladı Luffy'de kral haki var o da sende de mi var diyor.

Yani kusura bakma hiçbir mantıklı karşı argüman göremiyorum bu çıkarıma karşı.
Bana qinjao ve dof sahneleri pek bilinç dışı da görünmüyor. Qinjao açık açık “demek sende de var, nasıl bi kral olmak istiyorsun” tarzı bi konuşma yapmıştı. Luffy de cevap veriyor. Saldırıya kral hakisi koyduğunun gayet farkında. Ama orda çarpışma normal kral hakisi saldı. Kendilerini kaplamadılar o salınan hakiyle.
Law bile anladı senin de dediğin gibi. Law saldırılara koyulabilen bişey olduğunu da bilmiyor Kaidoda gördük. Trebol de öyledir.

Tüm iradeyle vurunca kral hakisi de çıkıyordu. Benim anladığım oydu. Ama kendini kral hakisiyle kaplayıp vurmak farklı bişeydir.
_______

Zoro’ya gelirsek kaido sadece “sen de mi conquerer’sın” demiş. Adam bu hakiye sahip olanlardan korkuyor zaten:
2 tanesini bile istemiyor altında.Sen de mi derken saldırıya koymayı kastetmesi saçma olur çünkü luffy ve kidd’e benzetiyor. Luffy daha o şekilde kullanmamıştı.

Zoro’nun saldırıyı kral hakisiyle kaplamış olması birkaç sebepten saçma olur bence:

1-) Henüz luffy kullanmadı onu. Zoro’nun daha kral hakisi bilmiyorken ve ana karakter bu tekniği öğrenmemişken kullanması saçma. Her ne kadar zoro>>luffy diyenler olsa da mangaka’nın böyle bi düşüncede olmadığı ortada. Ana karakter luffy. Böyle bi gücü ondan önce kullanamaz zoro. Bilinçsiz olsa bile.

2-) Luffy’nin üç haki arasında uzmanlık alanı kral hakisiydi, 3 komutan indirdi, kaidoyla baya en önde dövüştü. Ama luffy anca farkettikten sonra çözdü. Ve law luffy’i izlerken hayatında ilk kez böyle bişey görmüş gibi konuştu.

3-) Zoro o kadar hasar vermedi. Luffy kral hakisini kullanınca sıradan yumruğu bile baya hasar veriyor. Zoro ashura+enma+kral hakisi kullansa kol bacak falan koparırdı veya çok kritik hasar verirdi.

4-) Bu haki içten patlatmanın devamı bile olabilir. Eğer böyleyse önce duvar hakisi, sonra içten patlatma ve ondan sonra kendini kral hakisiyle kaplamayı öğrenmesi gerekir.

Son düzenleme:
Marco ve Sanji'yi yatışa geçirmiş Quenn ve King...

Son sahne ve King - Quenn'in dikildikleri sahnenin çizimleri baya hoş.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 7)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık