Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1020 Spoiler Yorumları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Öyle ama King de kılıç ustası çıkacak gibi duruyor. Elindeki bir de iyi bir seviye çıkarsa Zoro'ya kan kusturur.
Zorlar tabi orası ayrı. Ama demek istediğim eğer anormal şeyler olmazda bu lig günlerce savaşabiliyor.
Cracker sinirden ve hafife almaktan gitti luffy’nin göbeğine atladı. Katakuri de gelecek görmeyi kaybedince boundman’dan 3 darbe yedi. Daha sonra kendine mızrak sokup 3 saat kan kaybetti.

Bu olaylar olmasa o dövüşler çok uzardı. Queen nasıl inecek bilmiyorum ama king vs zoro’nun günlerce sürmeme sebebi bence zoro’nun hasar hayvanlığı olur. Kata ve cracker günlerce doğru düzgün darbeler almayan tiplerken king darbe alıp ayağa kalkan bi tip. Ama o darbeyi zorodan alırsa kalkamayabilir.
Ben yine birkaç saat sürmesini beklerim en az. Doğal afet gibi anlatıldı sonuçta bu komutanlar. Ama günlerce sürmez bu ligden beklendiği gibi.

Değil işte, Law ve Kid, Luffy'yle birlikte zirveyi temsil ediyorlar. Kaldı ki Kid'in meyvesi Zoro'ya karşı etki edebilecek bir meyve. Law'ın da meyvesi oldukça etkili bir meyve.
Hangi zirveyi kime göre neye göre ya gördüğümüze göre bizim şuana kadar luffy ve Zoro zirveyi temsil ediyor diğerleri bu ikisinin yancısı olmaktan ileriye gidemez

Tamam zoro çok iş yaptı ama ne yaptıysa law sayesinde. Kaido’nun kafasına law ışınladı. Luffy’i alıp götürürken big mom’ı law tuttu. 2 yonkou saldırısına ölecekken law aldı ordan. Kaido zoro’yu indirecekken zoro’yu ışınladı. İkinciye zoro’ya saldıracakken law yine geldi saldırının asıl kısmını o yedi.

Orda law olmasa ilk ıskaladığı saldırıyı zaten atamazdı. İkinciyi de big mom yüzünden atamazdı. Ardından büyük saldırıya karşı kurban olurdu.

Çatıda law da çok iş yaptı. Zoro hasarıyla parladı. Kidd çatıda çok şey yapamadı (aslında yaptı da güreş hareketi ciddiye alınmıyor) ama şimdi big mom’a karşı telafi edecek.
Law ve kidd ayrıdır. Eşleşmelerden belli olur zaten ligler. Luffy çatıda zayıflamış kaidoyu alacak. Kidd ve law sağlıklı big mom alacak. Zoro sağ kol alacak. Eğer çatıya tekrar çıkarsa o zaman değişebilir.

Ama bana Zoro King ile eşleşecek gibi geliyor. Çünkü Oda yara bıraktırarak Zoro için o defteri kapattı gibi geliyor bana. Eğer ki bir iz bırakmasaydı o zaman kafasındaki planda bir daha karşısına çıkarmak gibi bir durum olabilirdi.
Zoro, Kaido'yu kesmiş olsa da şöyle bir eksiklik var; Oden ve Ryuma'yı geçecek samurayı halkın görmemesi. Hadi Oden'i biraz es geçiyorum, ama Oda'nın genel hikaye anlatısına baktığımızda, pek hoşuma gitmese de aşırı şekilde geçmişteki karakterlerle günümüzdeki karakterleri bazı konularda paralel işlediği malum. Bu kesme olayı bence başkentte tekrar yaşanır. Ve tabi Wano'da öğrendiğimiz Kara Kılıç mevzusu var. Ona daha henüz girmedi. Kral haki mevzusu var...

Zoro tekrar Kaido'ya girer mi mevzusunda kafamda oturmayan tek şey; Luffy, Momo ve Yamato ile Kaido arasındaki sahnede Zoro uyumsuz kalıyor. Zoro ya Luffy'den önce gelip, Yamato ile Kaido'yu tutmalı. Veya sonra o dörtlü arasındaki olay bittikten sonra gelmeli.

İlaç mevzusunu da unutmamak gerek. Etkisi kısa süreli ve sonunda Zoro 2 kat acı çekecek. Bu acı çekme mevzusu, Oda'nın klasik anlatımına sadık kalacak ise epik bir sahne olacaktır. Hangi an için saklıyor göreceğiz.

Zoro ve King ise bana çok alakasız geliyor. Zoro'nun, Wano'daki hikaye işlenişinden genel olarak kopuk bir karakter. Who's who ve Jinbei veya Sanji ve Queen'deki gibi bağlantıları da yok. Zoro zaten çatıda yaptıklarıyla artık King'i alamaz demiyordur çoğunluk, Kata ve Marco gibi özel komutanlar olmadığı sürece hepsine karşı şansı var. Bunları da Zoro, daha güçlü olan Kaido'ya dalsın diye yazmıyorum. @Aiden belki hatırlar, ben sırf mitoloji de Yamata no Orochi karşısında kılıç kırılıyor diye; Zoro'nun da kılıcı kırılabilir demiştim.

Ha, tabi Oda eskisi gibi bir yazar değil. Genel olarak mantık aramaya gerek yok. İki türlü de gidebilir.

Tamam zoro çok iş yaptı ama ne yaptıysa law sayesinde. Kaido’nun kafasına law ışınladı. Luffy’i alıp götürürken big mom’ı law tuttu. 2 yonkou saldırısına ölecekken law aldı ordan. Kaido zoro’yu indirecekken zoro’yu ışınladı. İkinciye zoro’ya saldıracakken law yine geldi saldırının asıl kısmını o yedi.

Orda law olmasa ilk ıskaladığı saldırıyı zaten atamazdı. İkinciyi de big mom yüzünden atamazdı. Ardından büyük saldırıya karşı kurban olurdu.

Çatıda law da çok iş yaptı. Zoro hasarıyla parladı. Kidd çatıda çok şey yapamadı (aslında yaptı da güreş hareketi ciddiye alınmıyor) ama şimdi big mom’a karşı telafi edecek.
Law ve kidd ayrıdır. Eşleşmelerden belli olur zaten ligler. Luffy çatıda zayıflamış kaidoyu alacak. Kidd ve law sağlıklı big mom alacak. Zoro sağ kol alacak. Eğer çatıya tekrar çıkarsa o zaman değişebilir.

Law'ın yeri Zoro'dan ayrı falan değil. Luffy bile sen benim tayfadansın çekiyor adama.

Eklemek gerekirse diğer karakterlerin hasar vuracağı açıklık da Luffy sayesinde oluşuyor. Bir koyuyor Kaido Ejder modta kendinin bilmediği yerlere doğru yol alıyor. Bir vuruyor ters dönüyor. Diğer hepsi düşüyor Big Mom'a vuracakken Kaido araya giriyor aleve boğuyor. Sonra dönüyor Kaido'ya yardırıyor. Big Mom o saldırıya kalp bıraktı. Kid bile görünce bir irkiliyor o saldırıyı.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 9)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık