Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1016: Ben O-Tama

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    281
Usopp queenin hazırladığı haki yüklenebilen özel keskin nişancı tüfeğini alır...
usoppun power upı da böyle olur mu acaba
Oda'nın Usopp'u sapandan vazgeçireceğini zannetmiyorum. Tüm power upları sapanı geliştirmek üzerine aldı. Belki sapan keskin nişancı tüfeğinden farksız ışıklı mışıklı metalden olabilir ama sapan olarak kalır

Her ne kadar Sanji’yi Zoro’dan daha fazla sevsem de acik konusmak gerekirse, orada Zoro olsaydi Big Mom 50-60 cocugu, bu cocuklara Oven da dahil olmak uzere, ertesi gun gommek zorunda kalirdi.
Boş laf bunlar gördük Zoroyu Apoo ve Kaidonun gifterları karşısında, Sanji bunun 10 kat fazlası ve silahlı adamlardan kaçırdı Luffyi. Belliki sen bi Zoro övücüsün ne diyeyim belki birgün sende doğru yolu bulursun :bilmem:

Aslında bölüm iki önemli olayı bize söylemeye çalıştı lakin üstüne çok düşünülen şeyler olduğu için okuyucuları şaşırtmadı.
1- Nami'nin fiziksel bir güce sahip olması
2- Yamato'nun tayfaya katılma isteği
Bunlar önemli şeyler.

* Zeus haki kullanıyor olabilir bu arada. Yani herkesten önce Nami haki gücüne kavuşmuş olabilir. (İradesi, benliği olan şeyler haki kullanabilir.) Zeus ise kendine şekil verip haki kullanıyor olabilir. Eğer Oda böyle bir şey düşündüyse keşke Logia tipli birini Nami'nin karşısına çıkarsa imiş.*

-Yamato kendine güveniyor belli ki bugün için hazırlanmış ve fırsatı görüyor. Kaido evladını güçlü yetiştirmeye çalıştı. O adada kendinden sonra ki en güçlü Zoan meyvesi de kızına aittir. Kaido'nun kendimi tutmayacağım ifadesi de kızının güçlü olduğunu bilmesindendir. 5 Novaya sırıtan, takmayan adam kendisi. Savaşın uzun süreceğini sanmıyorum yine de. Kaido astlarının kaybetmiş hallerini gördüğünde "katliam moduna" geçer. İmparator'a saldıranların bedel ödeyeceğini düşünüyorum.

*Japon-Moğol savaşının sonucunu etkileyen denizdeki fırtınaydı.*
Umarım dediğin şekilde ilerler, artık Kaido'nun ciddileştiği halini görmek istiyorum.

Bundan sonra dövüşler güç sıralamasına göre bitecek bence. Nami tayfanın en zayıfıydı mesela Ulti'yi yenerek ilk dövüşü neticelendirmiş oldu. Bundan sonrası sırasıyla şöyle olabilir:

Usopp vs Page One - Ben henüz page One'nin tam olarak düştüğünü düşünmüyorum. Haoshoku ile kaplı bir yumruk yedi ve baygın şu anda. Ulti çok ciddi bir saldırı yediği halde ayağa kalktıysa Page One'nin de kalkması olası. Tek sıkıntı Usopp'un nasıl yeneceğine bakar.

Brook-Robin vs Black Maria

Franky vs Sasaki

Jinbe vs Who's Who

Ashura-İnuarashi vs Jack

Sanji vs Queen

Zoro vs King

Marco-Law-Kid vs Big Mom - Bu dövüş neticelenmeyebilir ama sona kalacak dövüşlerden biri olacağı kesin.

Luffy vs Kaido

Fukurokuju'nun Perospero'nun, Apoo'nun ve Hawkins'in dövüşleri çok önem arz etmiyor.

Canavar Korsanları'nın yenildiği ilanını her söylemelerinde bizim tayfaya geçişler artacaktır. Bao Huang'ı saf dışı bırakacak kişinin yine Caribou olmasını bekliyordum ama henüz ortalarda yoktur.

Bundan sonra dövüşler güç sıralamasına göre bitecek bence. Nami tayfanın en zayıfıydı mesela Ulti'yi yenerek ilk dövüşü neticelendirmiş oldu. Bundan sonrası sırasıyla şöyle olabilir:

Usopp vs Page One - Ben henüz page One'nin tam olarak düştüğünü düşünmüyorum. Haoshoku ile kaplı bir yumruk yedi ve baygın şu anda. Ulti çok ciddi bir saldırı yediği halde ayağa kalktıysa Page One'nin de kalkması olası. Tek sıkıntı Usopp'un nasıl yeneceğine bakar.

Brook-Robin vs Black Maria

Franky vs Sasaki

Jinbe vs Who's Who

Ashura-İnuarashi vs Jack

Sanji vs Queen

Zoro vs King

Marco-Law-Kid vs Big Mom - Bu dövüş neticelenmeyebilir ama sona kalacak dövüşlerden biri olacağı kesin.

Luffy vs Kaido

Fukurokuju'nun Perospero'nun, Apoo'nun ve Hawkins'in dövüşleri çok önem arz etmiyor.

Canavar Korsanları'nın yenildiği ilanını her söylemelerinde bizim tayfaya geçişler artacaktır. Bao Huang'ı saf dışı bırakacak kişinin yine Caribou olmasını bekliyordum ama henüz ortalarda yoktur.
Denjiro da ortalıkta yok.

1017. Bölüm "Yamato vs Kaido"

Bölüm çiçek Başkenti'ndeki halkın kutlama yaparken Oden ve Toki'yi anmasıyla başlar. Onigashima Çiçek Başkenti'nin semalarına yaklaşır.

Sahne Denizin altındaki Kalp Korsanları'na döner. Luffy'yi sudan çıkarmış sedyeye yatırmışlar. Luffy bir çeşit koma halinde baygın biçimde yatmaktadır.

Momonosuke ve Shinobu düşmeye devam ederler. Shinobu paraşütünün yırtıldığını ve bu gidişle yere çakılacaklarını söyler. Flashback sahnesi girer Luffy, Momonosuke'ye ejderha formunda uçtuğunu söylediğini hatırlar. Momonosuke, ejderha formuna girip küçük bulutçuklar üstünde süzülmeye başlar.

Sahne Tama'ya döner. Tama, Bao Huang'a yedirdiği Kibidango sayesinde onu kontrol edebilmektedir. Bao Huang'ın üzerinden bir duyuru yapar. Yapacağı duyuruyu daha önce Speed'le gemide gelirken konuşmuşlardır. Duyurudan haberdar olan Speed ve Daifugo işte başlıyoruz der. Tama duyuruyu yaptıktan sonra Kibidango ile ittifaka dahil olan üyeler saf değiştirmiş panik halindeki Canavar Korsanlarını etkileyerek saflarını değiştirmeye zorlarlar. Tama'nın planı budur.

Performans Sahnesinde bir karmaşa hakimdir. Sanji Queen ile kapışmaya devam etmektedir. Queen neler olduğunu anlamaya çalışır. Babanuki'yle yaptığı konuşmayı hatırlar. Bir gariplik olduğunu fark eder.

Sahne Franky vs Sasaki'ye döner. Sasaki bir gariplik olduğunu düşünür. Kibidango ile adamlarının bir anda saf değiştirmesine anlam veremez.

Sahne Robin-Brook vs Black Maria'ya geçiş yapar. Black Maria'nın bütün astları devrilmiştir. İkiye bir dövüşmektedir. Black Maria'nın bedeninin altında kendi bilinci olan örümcek var.

Sahne çatıya ulaşır. Yamato, Kaido'yla kanabolarını çarpıştırırken başlar. Kaido halen hibrid formundadır. Yamato'ya Boro Breath ile saldırır. Yamato saldırıdan eğilerek kurtulur ve ani bir atak ile Kaido'nun yüzüne Kanabosuyla vurur. Yamato'yu hemen devirmek adına Raimei Hacchi (Raimei Hakke'nin daha güçlü versiyonu) saldırısında bulunur. Yamato "Rüzgar Delici Ok" saldırısıyla Kaido'nun saldırısını önler. Bu saldırının bir benzerini daha önce Numbers'lerden Hatcha'ya karşı kullanmıştı. Kaido; "güçlenmişsin Yamato, yine de bu seni kurtarmaya yetmez. Pes et ve Onigashima'nın Shogun'u ol kızım." Yamato; " Karşında güçsüz zayıf kızın olarak değil, Hasır Şapkaların 11. Üyesi olarak duruyorum ve kaptanıma güveniyorum. Seni Wano'dan defedeceğiz."

Bölüm sonunda Yamato'nun hibrid formunu görüyoruz siluet olarak.

Haftaya ara yok.

Son düzenleme:
Denjiro ile Sasaki'nin dövüşünü göreceğimizi umuyorum. Çünkü Sasaki'yle bir bağları vardı belli ki. Franky'nin gücünün yetmeyeceğini düşünüyorum. Kolası bitmek üzeredir ve dövüşü noktalayacak tek bir saldırı hakkı vardır falan filan. Denjiro'yla kapışacaktır. Son saldırıyı Franky yapar. İçime öyle doğuyor.
Zoro vs King nasıl gelişir sence ? King, ağır yaralı olmadıkça King ile kapışması imkansız.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık