Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1015 Öngörüş

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Dostum fikir bu.Seversin sevmezsin buna karışamam.Benim mesajımı okuyup "Aaaa olabilir mi?" Diyen birisi çıkarsa ve bunun üzerine gözlerini kapatıp,hayal kurabiliyorsa benim için yeterli birşey.

Yani herşeyi ben mantıklaştırmaya çalışmıyorum.Serileri benim için zevkli kılan yanı da bu zaten.

Seride antik silahlarla ilgili zaten çok bilgi var.Ben bilmiyor muyum Shirahoshi'yi?Biliyorum.Ancak Momonosuke antik silah çıkarsa benim için bir sorun yok.
Dediğin saçma yahu, o dediğini yapan bir antik silah var zaten.

Dediğin saçma yahu, o dediğini yapan bir antik silah var zaten.
Saçma veya değil,hayalde mi etmeyelim?

Bu dünyadaki en sinir bozucu şey hayal etmemektir.

Ben bu gece gözlerimi kapatıp mesela Momonosuke antik silah olursa ne olur,denizcilerle bizimkiler arasında nasıl savaş olur? Bunları hayal edeceğim uyurken.

Saçma veya değil,hayalde mi etmeyelim?

Bu dünyadaki en sinir bozucu şey hayal etmemektir.

Ben bu gece gözlerimi kapatıp mesela Momonosuke antik silah olursa ne olur,denizcilerle bizimkiler arasında nasıl savaş olur? Bunları hayal edeceğim uyurken.
Momonosuke antik silah çıkabilir, burada bir problem yok. Antik silah çıksa bile Deniz Kralları ile ilgisi olmayacak. Poseidon'un görevi o.

Momonosuke'nin duyduğu ses bu arada poneglyph'in sesi de olabilir şu bölümden yola çıkarak konuşuyorum ;

Bölüm 814

Balinaya yaklaştıkları zaman sesin daha çok arttığını söylüyor, ağlar ve titrek şekilde Kinemon'a yapışmış durumda.

Wano'daki poneglyph'e karşı da farklı bir tepki veriyor olabilir şuan.

Arc bitti bitecek çünkü halen poneglyph çıkmamış durumda yanlış hatırlamıyorsam eğer?
Bence de poneglyph olabilir. Kinemon Zou arc'ında poneglyphleri okuma bilgisinin Kozuki hanesi tarafından nesilden nesle aktarıldığını söylüyordu. Sonra Oden öldüğü için Momonosuke'ye aktarılamadığını söylüyor. Momonosuke tam anlamıyla bir shogun olacaksa ona da lazım bu yetenek. Roger gibi onda da doğuştan sesleri duyma var gibi, poneglyphleri de böyle okuyabiliyor/duyabiliyor olabilir. Ama poneglyph'i duymasının Luffy'e şu an ki durumda nasıl bir yararı olur bilemeyeceğim tabii ki.

Kawamatsu olayi ilginç. Ayrica perdenin kapanmasini da beklemiyorum ama bakicaz. Eger böyle olursa BB'nin wano'ya degil wci'a gidecegini düsünüyorum.

Bu arada sanji'den bahsetmemis. Suan adada aksiyon göstermemis tek karakter sanji. Nepalli kendine gel :) sanji artik ölüm kalim meselesi.

Nepalli bazen tutturuyor ama bu spo bence kawa hariç tutarli olmaz.

Bence de poneglyph olabilir. Kinemon Zou arc'ında poneglyphleri okuma bilgisinin Kozuki hanesi tarafından nesilden nesle aktarıldığını söylüyordu. Sonra Oden öldüğü için Momonosuke'ye aktarılamadığını söylüyor. Momonosuke tam anlamıyla bir shogun olacaksa ona da lazım bu yetenek. Roger gibi onda da doğuştan sesleri duyma var gibi, poneglyphleri de böyle okuyabiliyor/duyabiliyor olabilir. Ama poneglyph'i duymasının Luffy'e şu an ki durumda nasıl bir yararı olur bilemeyeceğim tabii ki.
Aslında çok yararı olabilir, Luffy sesleri duyuyor evet, ancak Poneglyph'in seslerini duyamıyor.
Kayıp olan son Poneglyph'i bulabilmek için Momonosuke'nin bu sesi duyma olayını kullanabilirler.
Momonosuke'nin ölmemem gerekiyor demesinin sebeplerinden bir tanesi de belki Raftel'e gidebilmek için kilit rol oynayacak kişilerden birisi olması olabilir.

Wano'da Shogun olarak kalıp kalmayacağı tam olarak bir muamma açıkçası, Luffy ile seyehate çıkmak için yaşı çok küçük(gerçi Shanks da Roger tayfasındayken küçüktü), aynı şekilde Shogun olabilmek için de gerekli vasıflara sahip değil.

Ayrıca Robin Poneglyph'leri okuma becerisini de kendisi ile paylaşırsa-öğretirse soyunun gelenek-göreneklerini devam ettirebilmek adına önemli bir kazanım elde etmiş olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık