Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1012: Kaşıntı

Sizce bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    232
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
O kadar dedik, Zoro çatıya çıkarsa çok bir iş yapamaz, King'i alsın daha iyi diye. Çıksın diyenler sonuna kadar gider diye umuyorlardı, Luffy yalnızca en sonda teke tek atacak diye düşünülüyordu ama öyle olmadı. Şimdiyse cuma çıkışı mendil açan Suriyeliler gibi sargı bezlerini açmışlar, Marco'dan mavi alev bekliyorlar. :D İnşallah verir vermesine de sonuçta hayaller Canavarlar Kralı, gerçekler Sadistler Kralı oldu be. :D
Zoro çatıya çıktı ve çok bir iş yapamadı derken? Kör olsa gözü açılırdı şu bölümlerden sonra.

Arkadaşlar uzun zaman sonra bütün yorumları okuyabildim ve kendi kendime bir şey mi kaçırdım acaba diye soruyorum. Bu King ve Queen dediğimiz adamlar 1 milyar ödülü geçmiş Kaido'nun as adamları. Ancak yorumlara baktığımda tamamen ele ayağa düşmüş durumdalar. Her ne kadar zaman atlamasından sonra Zoro ve Sanji'yi full kapasite görmesek de nasıl bu kadar kolay Queen ve King aldırabiliyoruz. Şunun şurasında Luffy ve Katakuri dövüşünü hatırlayalım. Luffy yendiği halde bile içimize sinmedi, çünkü Katakuri'nin ne denli güçlü olduğunu gördük. King ve Queen de Katakuri klasmanında olduğuna göre kemikleri kırılmış Zoro'nun bile King'i alabileceğini düşünüyoruz. Sanırım Luffy'nin çok hızlı aldığı power uplar bu düşünceye itiyor. Aynı şekilde Big Mom konusunda da hepimiz için her an düşebilecek bir karakter haline geldi. Güç dengeleri algımız şaştı gibi.

Sayının Teknik Analizi

Öncelikle bu analizde ne yapıyorum, neden yapıyorum daha iyi anlamak için şu başlığı inceleyebilirsiniz:

Genel anlamda sıradan bir akışa sahip bir sayıydı. Yine de üzerine bahsedebileceğimiz altı tane not çıkardım bu sayı için.

İlk iki sayfa kınların koşuşturması ve birbirleri arasında diyaloglarıyla geçiyor. Buralarda hiçbir ilginç panel kullanımı yok. Sadece son zamanlarda Oda'nın kullanmayı sevdiği bir geçiş yapısı dikkatimi çekiyordu, burada da görünce değineyim dedim. İki karakter veya karakter grubu koşuşturmanın ortasında karşılaşırken, ki One Piece'de bu tür sahneler çok sık oluyor, öncesinde takip ettiğimiz tarafın değil de sahneye yeni giren tarafın yakın planda olup ilk iletişimi onların kurduğu paneller görüyoruz. Bu sayıdaki Shishilian ve Nekomamushi karşılaşması bir örnek. Bu tercih de etrafta koşuşturup duran karakterlerin uzaktan nasıl göründüğünü bizlere göstermiş oluyor aslında. Ortada bir komedi unsuru olmasa dahi bu tüm bu koşuşturma işlerini biraz daha o yöne çeken bir tercih.

Burada Nekomamushi'nin bastığı ayağından güç aldıktan sonra fırlayışını görüyoruz. Aksiyon çizgileriyle ve yerin parçalandığı görüntüsüyle belirtilen zeminle temasının kesildiği nokta da aşağı yukarı bir önceki paneldeki ayağına denk geliyor. Paneller arasında hoş bir devamlılık oluşmuş.

Yamato ile Momonosuke çatıdaki dövüş hakkında konuşuyorlar. Her ikisi de havadan bakarken Momo'yu karşıdan bir açıyla, Yamato'yu ise tepeden bir açıyla görüyoruz. Yamato'nun bu açıdan çizilmesi kendi üzerinde hissettiği baskıyı ve sorumluluğu daha iyi yansıtmış.

Bu sayının bombası olan Sanji ve Zoro'nun komik görüntüsü ilk olarak böylesine tüm sayfaya taşan koca bir sunum paneliyle karşımıza çıkıyor. Okuru bu manzaraya hazırlıksız yakalatmak için Zoro'nun nasıl bu hale geldiğini anlatmayı daha sonraya bırakmış.

Burayı eğer yanlış değerlendirmiyorsam Oda'nın daha önce kullandığını hatırlamadığım bir anlatım tekniği söz konusu. Flashback kısmından çıkarken belirttiğim panelde şimdiki zamana geçiyoruz ama Sanji'nin görüntüsü ve sözleri her iki zaman için de geçerli muhtemelen. O konuşma balonu flashback kısmında Zoro'ya verdiği cevaba mı ait, yoksa şimdiki zamanda bu sözleri hatırlayınca kendince mi mırıldanıyor? Bana her ikisi de gibi geldi.

Bu sayfa ve devamındaki son sayfa dışında panel çerçevelerinin yamuklaştığı başka bir yer yok sayıda. Aslında Oda bir standart tutturunca bunlara göre sayıların ne kadar aksiyon içerip içermediğini çıkarabilecek hale geldik :D Burada da dikkat ederseniz ortadaki paneller epey küçük. Ulti, Komachiyo'yu gözüne kestirdikten sonra o kadar hızlı saldırıyor ki kimsenin bir şey yapacak fırsatı olmuyor. İki küçük panelin ardından kafayı hayvancağıza gömüyor.

Okuduğunuz için teşekkürler.
Yav sen ne güzel adamsın yaa! Zevkle okudum. :sapkali:

Zoro çatıya çıktı ve çok bir iş yapamadı derken? Kör olsa gözü açılırdı şu bölümlerden sonra.
Aslında çok iş yaptı da bazı arkadaşlar doymadı. Daha fazlası isteniliyor. Zoro tam iyileşse bile artık onu daha da fazla şov yapmasını istemiyorum. Yıllarca Sanji dövüşünü bekliyorum. Eğer Zoro dahil olursa benim hoşuma pek gitmez bu durum. Uzun zamandır sonu getirilmeyen dövüşler ve hep yüksek seviyedeki rakiplere karşı zor duruma düşen bir karakter var. Üstüne de dövüşte verilmedi.

Sanji, kimle kapışırsa kapışsın ama Oda artık ona odaklanmalı. Az geri dursun Zoro.

Arkadaşlar uzun zaman sonra bütün yorumları okuyabildim ve kendi kendime bir şey mi kaçırdım acaba diye soruyorum. Bu King ve Queen dediğimiz adamlar 1 milyar ödülü geçmiş Kaido'nun as adamları. Ancak yorumlara baktığımda tamamen ele ayağa düşmüş durumdalar. Her ne kadar zaman atlamasından sonra Zoro ve Sanji'yi full kapasite görmesek de nasıl bu kadar kolay Queen ve King aldırabiliyoruz. Şunun şurasında Luffy ve Katakuri dövüşünü hatırlayalım. Luffy yendiği halde bile içimize sinmedi, çünkü Katakuri'nin ne denli güçlü olduğunu gördük. King ve Queen de Katakuri klasmanında olduğuna göre kemikleri kırılmış Zoro'nun bile King'i alabileceğini düşünüyoruz. Sanırım Luffy'nin çok hızlı aldığı power uplar bu düşünceye itiyor. Aynı şekilde Big Mom konusunda da hepimiz için her an düşebilecek bir karakter haline geldi. Güç dengeleri algımız şaştı gibi.
Dostum aslında böyle düşünmüyoruz sadece böyle düşünen birileri var ve seri ilerledikçe bu görüşlerini daha yüksek sesle dile getirir oldular. Sonuçta güç skalası hep yükseliyor yeni şeyler görüyoruz falan onun gazı var. Sen yadırgamakta sonuna kadar haklısın böyle devam et dostum. Bize senin gibi üyeler lazım.

Haklısın.
Bizi bu duruma iten Oda'ydı. Çünkü, giderek hayrete düştüğümüz kurgular görüyoruz. ilk başta, tayfa tobi roppo'yu yendikten sonra tayfadan bir kaçı ve diğer ittifaktan kişileri ile Kaido için epik bir dövüş düşünülmüştü. Sonra bir baktık ki, 5 Nova vs 2 Yonkou oldu. İlerde birileri yardım gelir dedik, bir baktık ki Luffy ile Kaido teke tek kaldı. Tabi bu durum beklentimizi çokça artırdı. Sadece bu beklenti Sanji de yok. Queen alması bile şüpheli bir karakter.

Dostum aslında böyle düşünmüyoruz sadece böyle düşünen birileri var ve seri ilerledikçe bu görüşlerini daha yüksek sesle dile getirir oldular. Sonuçta güç skalası hep yükseliyor yeni şeyler görüyoruz falan onun gazı var. Sen yadırgamakta sonuna kadar haklısın böyle devam et dostum. Bize senin gibi üyeler lazım.
Eyvallah dostum. Özellikle Luffy'nin aldığı son power uplar ne kadar gaza getirse de 11-12 yıldır takip ettiğim serinin güç dengeleri ve algısı konusunda bozulacağı çekincesi beni rahatsız ediyor. Şunun şurasında Luffy'nin Cracker karşısındaki acınası halini ve ne kadar zorlandığını hatırlıyorum. Aynı şekilde Katakuri'den bir araba sopa yemesini ve tam mantığa oturtmadan ana karakter olması sebebi ile yendiğini hatırlıyorum bu seviyeler canımı sıkıyor. Yine Big Mom efsanesini, çocukluğundan beri ne kadar güçlü olduğu gördük. Şimdi adada bulunan birilerinin ittifakla da olsa alabileceğini düşünüyoruz. Benim kafama yatmıyor.
Haklısın.
Bizi bu duruma iten Oda'ydı. Çünkü, giderek hayrete düştüğümüz kurgular görüyoruz. ilk başta, tayfa tobi roppo'yu yendikten sonra tayfadan bir kaçı ve diğer ittifaktan kişileri ile Kaido için epik bir dövüş düşünülmüştü. Sonra bir baktık ki, 5 Nova vs 2 Yonkou oldu. İlerde birileri yardım gelir dedik, bir baktık ki Luffy ile Kaido teke tek kaldı. Tabi bu durum beklentimizi çokça artırdı. Sadece bu beklenti Sanji de yok. Queen alması bile şüpheli bir karakter.
Sanji'nin seri içindeki benzersiz karakterini seviyorum. 2 senenin ardından gerçekten neler yapabileceğini ve ekstra nasıl bir güç çıkartacağını da diğer karakterlere göre daha çok merak ediyorum ama Cracker ya da Katakuri karşısında neler yapabilirdi ki? Belki Snack klasmanında birisi ile dövüşüp bir power up alsaydı şimdi Queen ya da King ile bir dövüş hayal edebilirdik. Yine de kemikleri kırık Zoro'ya göre bunlardan biri ile dövüşmesi olası. Ancak tek başına yenerse de ben memnun olmam açıkcası. Ki Zoro King alabiliyorsa Sanji de Queen alabiliyorsa zaten en güçlü yonkou tayfası olduk demektir Wano sonrası.
Aslında Oda 2 yıl aradan sonra tayfa üyelerini sağlam dövüşlere soksa bu tartışmaları yapmazdık, adam akıllı sadece Luffy dövüşlerini gördük ve bunlara göre sonuçlar çıkarıyoruz. Kaç senedir beklediğimiz karşılaşmalar gerçekleşmiyor. Wano'dan bunca beklentimizin olduğu Zoro'nun da haliyle birebir dövüş yapamadan olaydan çekilmesi canımızı sıkacak. Tüm kek adasından Sanji'nin dövüşmeden çıktığı gibi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık