Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro nun sağ kol olarak acilen kendine gelmesini söylediğimiz bir bölüm oldu.Luffy e kıyasla hala çok zayıf.Shanks tayfasında misal ödüllerin yakın olduğu yani güç dengesinin uçurum olmadığını gördük fakat Luffy ile Zoro arasında Kaido ve sağ kolu gibi bir uçurum var.Büyük ihtimal Roger la Ray arasında da çok ciddi farklar yoktu.Sanji ye bakıyoruz sözde ahçı ama biraz zorlasa Zoro yu sollayacak.Zoro nun tayfada tek görevi savaşçı kimliği ama hala onu gösteremiyor.O kadar ciddi power up almış hali buda.
Daha ne bekliyosun onu çözemedim? Daha kaç power alsin? Ayrica Roger ve luffy tayfasinin olaylari farkli. O dedigin kid-killer örnegi gibi olur.

luffylerde ise olay basit ayrica bosuna verilmedi sanji-kizaru,. zoro-fuji. Ahçilik farkli bir konu ama diger uzmanlik malum dövüs. Daha suit nedir görmedik sadece king çizemedi bile onu gördük. Oda toparlayacaktir muhtemel bu arc sanji'yi güçler denk olayi falan zoroyla. Ama gen olayi çikarsa sanji de ileride orasini bilmem.

Daha ne bekliyosun onu çözemedim? Daha kaç power alsin? Ayrica Roger ve luffy tayfasinin olaylari farkli. O dedigin kid-killer örnegi gibi olur.

luffylerde ise olay basit ayrica bosuna verilmedi sanji-kizaru,. zoro-fuji. Ahçilik farkli bir konu ama diger uzmanlik malum dövüs. Daha suit nedir görmedik sadece king çizemedi bile onu gördük. Oda toparlayacaktir muhtemel bu arc sanji'yi güçler denk olayi falan zoroyla. Ama gen olayi çikarsa sanji de ileride orasini bilmem.
Oda karakteri ezmeden güçlendirmez arcın sonunda Sanjinin güçleneceğine eminim .
Umarım gen olayı çıkmaz onun yerine yeni teknik görelim bu çocuk iki yıl okamaların yanından hiçbir şey öğrenmeden mi geldi ( uçmayı okamlardan kaçmak için kendi kendine öğrendi yine okamalardan kaçmak için görüş hakisi gelişti bunlar dışında bir şey görmedik zaten )

Zoro nun sağ kol olarak acilen kendine gelmesini söylediğimiz bir bölüm oldu.Luffy e kıyasla hala çok zayıf.Shanks tayfasında misal ödüllerin yakın olduğu yani güç dengesinin uçurum olmadığını gördük fakat Luffy ile Zoro arasında Kaido ve sağ kolu gibi bir uçurum var.Büyük ihtimal Roger la Ray arasında da çok ciddi farklar yoktu.Sanji ye bakıyoruz sözde ahçı ama biraz zorlasa Zoro yu sollayacak.Zoro nun tayfada tek görevi savaşçı kimliği ama hala onu gösteremiyor.O kadar ciddi power up almış hali buda.
Bu adamın ne dediğini bilen var mı vol. 2!

zoro fanları sürekli Sanjiyle Luffyle karşılaştırıp duruyor ama adamın tayfadaki tek görevi savaşmak buna rağmen timeskipten sonra doğru düzgün bir fightını göremedik keşke kaidoya karşı yardımcı rolde değilde teke teke bir savaşı olsaydı .
usopptan bahsetmiyorum bile onunda tek görevi savaşmak ama ...
Zoro, Wano da gayet iyi dövüşler çıkardı. Ben de isterdim teke tek dövüş; ama Kaido etkisi yaratmazdı diğer rakipler. Üstüne de Kral haki açıp, iki yonkou birleşik saldırısını tanklayıp; Prometheus'u da kesti. Ki Prometheus'u kesmek basit bir durum da değildi. Tankladığı saldırı da aldığı büyük hasara rağmen yeni elde ettiği ateş kesme yeteneği sayesinde bunları yapabildi.

Övgüler için teşekkürler.Kendimce anladıklarımı yazdım.Eskiden Dragon ve onun meşhur bölüm yorumları vardı, çok hoşuma giderdi.Ne yazık ki sanırım evlenince yazmaz oldu.Seni rahatsız eden kısma ben de katılyorum.Son dönemde çok hızlı bir gelişim var hem tayfada özelliklede Luffy'de.Fakat şöyle bakıyorum ben. Şu an çok hızlı değil eski dönem çok yavaşdı.22 yıldır bu mangayı yazıyor Oda.3-5 yıl içinde bitirmeyi palnlıyor artık sanırım.O yüzden normal karşılıyorum...
Evet bu doğru bir yorum. Luffy'nin bir anda yonkouyla teke tek dövüşecek belki de yenecek olması forumda bayağı infial yarattı. En Luffy fanı bile beklemiyordu böyle bir şeyi. Ama aslında aşırı mantıksız da sayılmaz. Durumu şöyle izah edeyim.

Luffy TS sonrası önce Hody ile kapıştı.
Sonrasında güçlü bir savaş lordunu yendi
3. Rakibi bir yonkounun 3. Adamıydı
Daha sonra birinci adamı yendi
Şimdiyse bir yonkounun bizzat kendisini yenecek.

Aslında tüm olası güç seviyeleri işlendi. Sadece amiral seviyesi atlandı ama amiral yonkou arası mesafenin ne olduğu her zaman tartışmalı. Amiraller yonkoulara yakın güçteler. Bu yüzden bu seviyenin atlanmasında büyük bir sakınca göremiyorum.

İşin bir diğer boyutu da şu, tıpkı senin dediğin gibi eskiden seri çok ağır ilerledi. Yani belli güç seviyesindeki düşmanların aynı arcta geçiştirilmesi bir yana, eskiden hepsi saga sonu düşmanı olarak çıkardı. Yani seri eski mantığıyla ilerlese Luffy bir sagada sağ kol, başka sagada amiral, diğer sagada supernova kapışmasına girer, yonkouya sıra en son gelir ve bu olana kadar da seri 15 yıl daha uzardı. Ama sonuçta Oda'nın elinde sihirli değnek yok arkadaşlar. Herkesin sınırları var. Sonsuza kadar yaratıcı konular üretmesi ve bunu bünyesinin kaldırması imkansız. Şu hızlı ilerlemeye rağmen bile şikayetlerin, eleştirilerin ardı arkası kesilmiyor. Dressrossa'dan sonra asla rastgele ada gezmece olmadı. Enel gibi ana mevzudan nispeten bağımsız bir düşman asla işlenmedi. Direkt olarak yonkoular üzerinden gidildi. Ama buna rağmen tempo ve işleniş pek çoklarının hoşuna gitmedi. Basitçe adam malzemeleri tüketince gaza bastı. Belki bütün bunlar daha tatmin edici olabilirdi ama diğer alternatiften gidilse kimselerin hoşuna gitmeyeceğine emin gibiyim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 6)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık