Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Toplu dövüş olduğu için rahatlar tabii.Ama bu Law'ın geliştiği gerçeğini değiştirmez.
Hatta Law çatı dövüşü süresince bile gelişmiştir.

Dof sağlam adam her türlü iş yapardı ama şuan Law ile dövüşseler işi zor olur bayağı.
Toplu dövüş için bile saçmaydı. Çünkü başta iki yonko vardı. Yine de saçmalıklara aldanıp bire bir savaşlarda komutan seviyesi adamları küçümsememek lazım. Jack'in çatıda iş yapan kedi ile köpek karşısındaki performansı ortada. Dof yakın dövüşe bile ihtiyaç duymayan birisi, Law'dan çok iş yapardı diye düşünüyorum. Ha tabii Law illaki güçleniyor, Dof da zorlanır. Ama Dof'u çerez edeceğini düşünenleri gördüm. O kadar kolay olacağını sanmam.

Toplu dövüş için bile saçmaydı. Çünkü başta iki yonko vardı. Yine de saçmalıklara aldanıp bire bir savaşlarda komutan seviyesi adamları küçümsememek lazım. Jack'in çatıda iş yapan kedi ile köpek karşısındaki performansı ortada. Dof yakın dövüşe bile ihtiyaç duymayan birisi, Law'dan çok iş yapardı diye düşünüyorum. Ha tabii Law illaki güçleniyor, Dof da zorlanır. Ama Dof'u çerez edeceğini düşünenleri gördüm. O kadar kolay olacağını sanmam.
Hemfikiriz,dövüşte saçmalıklar olmadı değil.En azından sonucu fena değil,tüm novaları perte çıkardılar sayılır.Bir Luffy ayakta,Bm'de hasar bile yok.

Kid,Killer sağlam ama Koca Anayı yenemezler muhtemelen.

Kid hangi özgüvenle mamanın arkasından atladı zaten :hhh:
3 bölüm sonra tek bacaksız geri döner muhtemelen

Hemfikiriz,dövüşte saçmalıklar olmadı değil.En azından sonucu fena değil,tüm novaları perte çıkardılar sayılır.Bir Luffy ayakta,Bm'de hasar bile yok.

Kid,Killer sağlam ama Koca Anayı yenemezler muhtemelen.
Yenemezler, dövüş stilleri itibariyle yakın dövüşe mecburlar. Law gibi anında kurtaracak bir yardımcı olmazsa çabuk pert olurlar. Kaldı ki Law gelse bile hasarlı haliyle fazla dayanamaz. Oraya ya birileri gidecek ya da Mom düşmeyecek.

Bence artık Tankman kullanma zamanı geldi. Hazır 1v1 dövüş başlamışken Luffy, kendinde yeterli enerjiyi hissettiğinde çıkıp ''Bundan sonra hasar alması zor olan tek sen olmayacaksın! Gia Fōsu, Tankuman!'' diyebilir. Çok da güzel olur. Kaido ile baş etmesi görece çok daha kolay olur. Çünkü görüyoruz ki Kaido'ya vurup az buz hasar vermekte o kadar da sorun yok. Ama o vurdu mu, ayılıp bayılmalar çok sık karşımıza çıkıyor. İşte ben Tankman'i buna olası bir çözüm olarak düşünüyorum ilerleyen bölümlerde.

Tankman'in esas işlevleri hakkında az bilgi sahibiyiz, ama defans ağırlıklı olduğu çok tahmin edilebilir. Bu formda gelişmiş silahlanma ve yeni K. Haki kullanımı ile güzel bir harmanlama yapılıp kullanılabilir ama Luffy'nin pilini ne kadar çabuk bitirir bilemedim, tasarruflu kullanır artık napalım.

K. Haki, saldırıları kaplamak için kullanabildiğine göre, kendini kaplayarak bir irade duvarı şeklinde defans amacı da görebilir öyle değil mi? Kaido da bunu yapıyordur. Tabi bu konunun üzerine biraz daha gitmemiz gerekecek ki zaten ileriki bölümler illa götürecektir. Ne de olsa seriye yeni bir bakış açısı kattı, seride önceden örneklerini görmüş olsak da ne olduğunu şimdi anlıyoruz.

Düşünsene Im sama sanji çıkıyormuş. Kalpten giderim.

:D
2033 Son SBS

S: Odacci seri neden bu kadar uzadı?
C: Final öncesi okurların Sanji ile bağının kopmasını istiyordum. Bu yüzden yerin dibine sokup sokup çıkardım. Ama fanlar bir türlü vazgeçmediler. Yine de iyi oldu diyebilirim. Zamanla Sanji fanlarından da nefret ettim. Onların gözlerindeki hayal kırıklığını görmek muhteşemdi.

Kaido'nun yaptığı Fatihin Hakisi'ni saldırılarda kullanma işini sadece çok az kişinin yapabildiği yorumu canımı sıktı. Fatihin Hakisi az bulunan bir haki türü de olsa, bu gücü bilinçli bir şekilde kullanabilen herkesin aynı zamanda saldırılarında da kullanabilmesi gerekirdi. Luffy'den gördüğümüz üzere bu işlem herhangi bir özel eğitim gerektirmiyor ve Zoro'dan gördüğümüz üzere bilinçsiz bir şekilde bile kullanılabiliyor. Şu ana kadar Fatihin Hakisi'ne sahip olup da, böyle bir gücü olduğundan habersiz olan bildiğimiz tek kişi Zoro ve belki Kid. Bu sebeplerden ötürü Kaido'nun bu yorumu bana çok anlamsız geldi. İleride Fatihin Hakisi'ne sahip olan herkesin bunu saldırılarında kullanabildiğini görürsek, ki göreceğiz, şaşırmayın.
Zoro'nun kullandığı ile Luffynin kullandığı aynı şeyler değil zira. Dof ile Luffy çatıda tekme tokuşturunca. Aaa bunlarda Kral hakisi bar deniyordu. Zoronun daha çok oradaki gibi birşey bence. Ama Luffy onla alakalı teknik yapıyor.

Zoro'nun kullandığı ile Luffynin kullandığı aynı şeyler değil zira. Dof ile Luffy çatıda tekme tokuşturunca. Aaa bunlarda Kral hakisi bar deniyordu. Zoronun daha çok oradaki gibi birşey bence. Ama Luffy onla alakalı teknik yapıyor.
Tamam da, senin dediğin iki hakinin çarpışması durumunda oluyor. Burada çarpışma yok, Zoro doğrudan saldırı yapıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 10)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık