Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1010: Fatihin Hakisi

Bölüm nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    412
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bölümün adına dair ufak bir açıklama yapayım.

Haoshoku Haki tabirinin doğrudan çevirisi Conqueror's Haki. Conquer fetih demek, Conqueror da fetheden, fatih demek. Kral Haki ya da Kralın Hakisi bu tabiri tam karşılamadığı için, Fatihin Hakisi olarak çevirdim.
En mantıklısı bu. Sonuçta kral ve fatih çok farklı şeyler.

Haoshoku Haki tabirinin doğrudan çevirisi Conqueror's Haki. Conquer fetih demek, Conqueror da fetheden, fatih demek. Kral Haki ya da Kralın Hakisi bu tabiri tam karşılamadığı için, Fatihin Hakisi olarak çevirdim.
Bundan sonra da kullanım böyle olmalı bence. Çünkü Oda gibi isimlere takık biri, fatih kelimesinden bir şey çıkarabilir en nihayetinde.

Benim anladığım prometheus zeusu sevmiyor anayı dolduraşa getirdi şu an. Zeus anadan kaçıp namiye sığınacak

Çok yazdım peş peşe ama güzel bölüm olunca duramıyor insan .

Son olarak arcın asıl rakibi kaidoya kid killer falan zarar vermedi law da zarar verdi sayılmaz . Sadece kınların ve luffy ile zoronun yıpratması güzel oldu bence . İlk başta kid killer boş diye düşündümde şimdi düşününce böyle daha güzel onlarıda bu düşünceden dolayı etkisizmiş gibi gösterdi kaidoya karşı. Şimdi big moma karşı baya show yapar onlarda bm yenilmezsede ki aynı arc 2 yonko düşmez zaten

Viz "Color of the Supreme King Haki " böyle çeviriyor diye biliyorum o yüzden Kral haki diyor insanlar. Yanlış mı biliyorum yoksa?

Mama bulutlarla bir şeyler yapıyor olmalı, Prometheus Zeus!'un ayağını kaydırmış gibi :d

Roger ve Beyazsakal dövüşürken kılıçlarının birbirine temas etmemesini biz silahlanma hakiye bağlamıştık ama değilmiş, bunu kral haki ile yapıyorlarmış. Aslında yanıldığımız bir durum yok, Rayleigh bize böyle öğretmişti, garip kendi içinde çelişen bir durum söz konusu. Neyse en nihayetinde kral hakinin farklı bir kullanımını görmüş olduk. Yalnız insan düşünmeden edemiyor Sentoumaru'damı en güçlü bir avuç insanın kullanabildiği bu yeteneğe sahip!

Zoro'nun kral hakiyi kullanım şekli ise bambaşka, ne Roger Beyazsakal gibi ne de sıradan bir patlama şeklinde, adam farlı bir şekilde kullanıyor bu gücü. Bunu en iyi yorumlayacak kişi @Densetsu no Samurai 'dır.
Estağfurullah kardeşim :sapkali:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık