Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] 1002: İmparatorlar, Yeni Nesil'e Karşı

Bölüm Nasıldı?

• Kullanılan toplam oy
    384
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Bence çok iyi olmuş zoronun meyveside kılıçlarıdır. Bide enmayı evcilleştirdi köpeği yaptı daha ne olsun.
Bu evcilleştirme olayı da tamamen bir nebze olsun Zoro'nun da bir şey yaptığını düşünsünler mantığıyla söylenmiş. Zirvedeki adamların çoğu kullanır onu. Killer felana ver o da kullanır. Çok büyük bir eksiğini görmedik Zoro'dan Killer'ın. Ha Zoro daha iyidir hoştur ama Killer'ın kullanmayacagı kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum.

Buna katılırım Luffy'nin her saldırısı, Killer'ın ya da Zoro'nun her saldırısından güçlü olacak diye bir şey yok ama burada gördüğümüz ataklar G4'te, Katakuri Dof üzerinde bile görmediğimiz üstüne yeni haki basıldığı söylenen ataklar. Killer'ın bana göre en güçlü atağı olsun bunun üstüne çıkamaması gerekir.

Bence yeni haki olmayabilir o ataklarda belki de?
Yeni hakiyle de olsa yumruk atıyor sonuçta. Kaido’nun savunması hala ona karşı iş görüyor. Yeni haki sayesinde hasar vermeye başladı ama bu demek değildir ki savunmayı tamamen yok saydı. Kata’ya vurduğuna kıyasla burda hasarın bi kısmı yutuluyordur hala.

Killer’da yok o. Ses sadece içeri vuruyor. Yani kaido’ya da vursa katakuri’ye de vursa bişey değişmez.

Bi de o mesajda dediğim gibi killer 300 metrelik ejderhanın heryerini etkiledi sesle. Luffy mesela dof’a vurunca tüm kafasını veya tüm gövdesini kaplıyordu. Burda kaido’nun yanağının elmacık kemiğine vuruyor.
______

Zaten killer’ın daha çok hasar verdiğinin garantisi de yok. Luffy vurunca gözü beyazlamış ve uçmuş. Killer tüm vücuda vurdu diye daha devasa hasar gözüküyor ama illa daha çok etkiledi anlamına gelmiyor bu. Tabi bana sorarsan daha çok etkilemiştir diye tahmin ediyorum.

Law’ın gamma knife’ı vurması baya zor bişey. Dof karşısında o kadar plan yaptı, ölü gibi davranıp biriyle yer değiştirdi sırf bunun için. Ve vurduğunda da ip meyvesi olmasa bitmişti herşey. Yani luffy’nin dof’a attığı saldırılarının hiçbirine gerek kalmayacaktı o kadar güçlü saldırı bu. Killer’ın saldırısı da bu kadar olmasa da içten vuruyor.
________

Ya da şöyle örnek vereyim:

Luffy’nin red hawk’ı hem hody’e hem dof’a işliyor. Ama biri yüz metre uçarken diğeri 2 metre geri gitti. Rakibin savunması, hakisi falan etkiledi.

Law ve killer hody’e de vursa dof’a da vursa sonuç muhtemelen aynı olur. Deri sertliğinin falan anlamı yok. Sadece hasarı yedikten sonra kalkacak kondisyonu var mı yok mu ona bakılır.

Kaido'nun sürekli dayak yiyeceğini düşünüyorsan yanılıyorsun. Adam centilmenlik yapıp balık formuna geçti dayak yemek için. Luffy illa ki şovunu yapacak ama bu işler sırayla. Şimdi Kaido dayağını atacak sonra işler ciddiye binip son kozlar oynanacak.

Kaido bu formdayken daha çok dayak yer zaten amaç bu, balığı dövmek
Kaido balık hafızalı, ejder formunda yaptığı saldırıların hiç biri Luffyde işe yaramadığını anlayacak. Rüzgar kesmiyor, ateşi yakmıyor, yıldırım işlemiyor. Luffy bu ejder formuna noktayı koyacak. Ejderhayı adam edecek.

Show Sırası tamda Luffyde Novalar yerde uzanmış yatıyor. Luffy gökte ay gibi iki yonko karşısında parlıyor. Kızgın, öfkeli, patlamaya hazır, iki yonkoyu almış karşısına gösteri için herşey hazır. Diğerleri ile farkını tarzını ortaya koyacak. Oda bu bölümde mesajı verdi.
Novalar izleyecek, yonkolar izleyecek. Ya diğerlenin yanına uzanacak yada tozu dumana katacak, yaz yağmuru gibi kısa ama etkili bir gösterinin tam sırası..

Ben bu fikri sevmiyorum ama ihtimali var. Yine de 5 kişinin hakisinin değil sadece Luffy ve Zoro'nun hakisinin birleşeceğini düşünürüm.
Benim için en mantıklı birkaç senaryodan biri olsa da, Enma bizimkilerin önüne geçer.

Bir diğer senaryoda Luffy'nin meyve uyanışının sadece cisimleri değil,havayı da lastikleştirerek Kaido'ya havaya sıkıştırması yani Charlotte Cracker olayı gibi.Bu sayede Kaido'nun ve Big Mom'un ataklarını bir yere hapsetmiş olurlar.Lastiğin esnemesi sınırsız olduğundan Kaido'nun sopayla saldırmaları Luffy'e değil hava olan lastiğe gider.

Bu da beklediğim mantıklı senaryolardan birisi.

Bu evcilleştirme olayı da tamamen bir nebze olsun Zoro'nun da bir şey yaptığını düşünsünler mantığıyla söylenmiş. Zirvedeki adamların çoğu kullanır onu. Killer felana ver o da kullanır. Çok büyük bir eksiğini görmedik Zoro'dan Killer'ın. Ha Zoro daha iyidir hoştur ama Killer'ın kullanmayacagı kadar bir fark olduğunu düşünmüyorum.
Zoronun kılıcını tartışmak luffynin meyvesini tartışmak kadar saçma birşey zoro aynı luffy gibi yaptığı antrenman ve dövüşlerdeki gibi kendini geliştirerek kullanacak seviyeye geldi.
Killer kullanmaz kralın hakisi + lanette karşı koyması lazım.

Zoronun kılıcını tartışmak luffynin meyvesini tartışmak kadar saçma birşey zoro aynı luffy gibi yaptığı antrenman ve dövüşlerdeki gibi kendini geliştirerek kullanacak seviyeye geldi.
Killer kullanmaz kralın hakisi + lanette karşı koyması lazım.
Luffy'nin meyvesini çok tartıştılar zaten şimdi aynı performansı aynı kişilerden bekliyoruz. Diğer taraftan bence etkileri açısından arada devasa bir fark var.

Kaido bu formdayken daha çok dayak yer zaten amaç bu, balığı dövmek
Kaido balık hafızalı, ejder formunda yaptığı saldırıların hiç biri Luffyde işe yaramadığını anlayacak. Rüzgar kesmiyor, ateşi yakmıyor, yıldırım işlemiyor. Luffy bu ejder formuna noktayı koyacak. Ejderhayı adam edecek.

Show Sırası tamda Luffyde Novalar yerde uzanmış yatıyor. Luffy gökte ay gibi iki yonko karşısında parlıyor. Kızgın, öfkeli, patlamaya hazır, iki yonkoyu almış karşısına gösteri için herşey hazır. Diğerleri ile farkını tarzını ortaya koyacak. Oda bu bölümde mesajı verdi.
Novalar izleyecek, yonkolar izleyecek. Ya diğerlenin yanına uzanacak yada tozu dumana katacak, yaz yağmuru gibi kısa ama etkili bir gösterinin tam sırası..
Lütfü'nün diğerlerinden tek farkı bal sevmesidir. Başka türlü farkını göstermesi zor :)

Oda Enel olayında olduğu gibi Kaido'nun kartlarını boşa çıkarıyor. Ama Kaido'nun hibrit+haki dönüşümüne kimsenin yapacağı bir şey yok. Tabi ki bizimkiler ona bu formunda da zarar verecek o ayrı.

Evet öyleymiş. Pica 800 metreyse Zoro 500 metresini kesmiş gibi duruyor. Bacakları daha kısa gibi üst bölüme göre.
Onu demedim ama neyse çok da önemli değil :D.

Dediğin gibi bacaklar daha kısa. Zoro, 500 metrelik Pica'yı normal bir saldırıyla kesiyorsa, Kaido'yu kesmek için kullanacağı bir Rashonmon, beraberinde Onigashima'yı da ikiye bölebilir. :gamyon:
Hem, zevk için kıyı kesen adam, Onigashima'yı neden kesmesin ki :oleyo2:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık