Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 10. Nakama

Hiç kimse söyledi mi bilmiyorum ama Caesar Clown da gelebilir bence ihtimaller arasında olmalı
En çok gelmesini istediğim açık ara Bartoromeo bence düşük ihtimal
En yüksek ihtimal olarak cücelerden biri gelir diye düşünüyorum Wicca olabilir

Violet gelmesin ya kadının meyvesi başlıca spoiler. Her b.ku söyleyip Luffy'nin macera ruhunu zedeleyecek bir tip

Şahsen ben Law'ın tayfada kalıcı olmasını isterim. Zaten bundan sonraki hedef Yonkou tayfa büyük oynayacaksa gelicek 10. nakamanın usopp , brook seviyesi çöp karakter olmaması lazım. Ama tabiki bu sadece hayal chopper a haksızlıkta olur.
Büyük ihtimalle barto reis gelebilir hem tipide palyaço gibi tayfayı eğlendirebilir.

Merhabalar,

10. Nakama hakkında bende bir-iki birşey söylemek isterim. Luffy'nin 10. numarası %90 Jinbei olacaktır diye düşünüyorum. Çünkü ortada verilmiş bir söz var. Bu sözün ne kadar geçerli olacağını ilerde görücez.. şüpheli bazı durumlar yok değil elbet. Onun dışında Bartolomeo ve Viola'nın gelme ihtimalleri yüksek Viola, Riku krallığı için belki gelmeyebilir ama Barto, Mugiwaraları bulmuş bir kere daha kolay kolay bırakmaz sanırım =) Kyros-Rebecca ikilisine hiç girmiyorum onlarda baba-kız kendilerini Riku Krallığına adarlar. Biri Caesar demiş o gelmek istese bile Luffy almaz ama bellide olmaz bizim mugiwaranın sağı solu.

Benim aklımı en çok kurcalayan Law. Düşününce tayfaya gelme ihtimali %10'dan daha düşük kendi tayfası var. İlerde yonkou olma potansiyeli oldukça yüksek. Ayrıca doktor ki bizimkilerin bir doktoru var falan ama diğer açıdan bakınca tam da tayfanın ihtiyacı olan bir nakama.. İyi bir stratejist ve meyvesi kilit noktalarda çok işlev görür.. mesleği açısından, bizim biricik Chopperımız var ama başka bir doktorun daha gelmesi hiçte fena olmaz sonuçta Oda senaryoyu hep birkaç kola ayırıp öyle anlatıyor. Aynı chapterda farklı noktalarda doktora ihtiyaç olabilir :D Bu açıdan baktığımızda birden fazla doktor neden olmasın ki zaten tayfaya katılırsa doktor ünvanıyla katılmaz. Ayrıca sırf Dof'tan intikam alabilmek uğruna kendi canını bir kenara attı. Geçmişinde ne yaşadı bilmiyoruz ama gördüğümüz kadarıyla nihai hedefi buymuş yani öyle yükseklerde gözü yok diğer çaylaklar gibi..

Uzun lafın kısası, senaryodaki son duruma bakacak olursak Law'ın tayfaya gelme ihtimali çok düşük. Gidişatın durumu(cp0'nın hamlesi büyük ihtimal Law üzerine olacaktır kanaatimce) ve FB'ler bu ihtimali yükseltebilirde düşürebilirde şu an için bu durum çok belirsiz. Ama yukarda da bahsettiğim gibi Law tayfaya katılmayacak olsa bile yonkoularla çarpışacak bir tayfanın Law gibi bir beyine ve güçe ihtiyacı var en azından böyle birinin gelmesini isterim.

Bu arada BB'nin tayfasına bu arctan biri katılabilir. Önceden oyuncak olmuş güçlü birini Burgess kolundan tutup götürebilir bellimi olur :D

Forumdaki ilk yorumum bu biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

hep savunmuşumdur yine tekrarlayayım.Eğer Karasakal bir meyve daha alabiliyorsa Beyazsakal Korsanları ile karşılaştıklarında Marco'nun meyveyi alır kendine.Böylelikle hem karanlık meyvesinden aldığı darbe alma açığını kapatır hem de 3 meyve türünün de en iyisine sahip olmuş olur.

Marco, Jozu fark etmez, adam alabiliyorsa hepsini alır. Marco'nunkini alabiliyoryorsa diğerlerini de alır. Jozu da tek kola düştü zaten. Affetmez. Sen kendisi için demişsin Marco'nun meyvesini. Gayet de mantıklı olurdu aslında ama BB'nin anka gibi uçtuğunu düşünemiyorum. Yakışmaz ona mistik zoan.
Bunun yanında Karasakal sadece kendisi için meyve avcılığı da yapmaz tayfasını da güçlendirir. Tayfası güçsüz olan yonkou hiçbir şey ifade etmiyor. BB de bunun farkındadır.
Karasakal'ın meyve gücünü ele geçirmesiyle ilgili bir teori okumuştum.Teoride karasakal ölen kullanıcının meyvesinin ruhunu kendi karanlığına hapsedip istediği zaman yönetebiliyor şeklindeydi.Eğer durum böyleyse aldığı herhangi bir meyveyi başka birine aktaramaz.Marco'nun meyvesini de önceden de belirttiğim gibi hem 3 türün en iyi meyvelerine sahip olmak adına hem de karanlık meyvesinin sebep olduğu hasarı engellemek adına marco'nun meyveyi Teach'e verebilir E.Oda.Ayrıca meyve almasının da bir sınırı olmalı.Bence her türden bir tane meyveyi alabiliyordur.Eğer istediği kadar meyve alabilse Ace'in meyvesini bırakmazdı Banaro Adası'nda.

julesawdupin

bir soru, tayfada ki herkesin bir görevi yada meslek diyebileceğimiz bir işi var
kaptan, kılıç ustası, rotacı, aşçı, keskin nişancı, doktor, müzisyen, marangoz, arkeolog

hikayeyi bir kenara bırakırsak tayfada olması gereken ne kaldı?
aklıma bir tek dümenci geliyor, o iş için de en büyük aday Jinbe

bir soru, tayfada ki herkesin bir görevi yada meslek diyebileceğimiz bir işi var
kaptan, kılıç ustası, rotacı, aşçı, keskin nişancı, doktor, müzisyen, marangoz, arkeolog

hikayeyi bir kenara bırakırsak tayfada olması gereken ne kaldı?
aklıma bir tek dümenci geliyor, o iş için de en büyük aday Jinbe
Kılıçustaslığı ile keskin nişancılık birer görev değil. Bunun dışında Arkeolog'un tayfada işi ne? Gemide ne görev yapıyor? Bir karakteri tayfaya dahil etmek için göreve değil, tuhaflığa bakmak lazım bence.
Luffy: Saf-Salak
Zoro: Yön Özürlü
Usopp: Yalancı
Nami: Hırsız
Chopper: Geyik
Franky: Cyborg
Brook: İskelet
Sanji: Abaza
Robin: Karamsar
General Franky: Robot

Normal insan yok anlayacağın. Bunun üzerinden gidersek kimler gelebilir tayfaya;
Balıkadam: Jinbei
Psikopat: Caribou
Dwarve: Wicca
Dev: Elbaftan
Ejderha: Momonosuke
...

julesawdupin

aslında benim demek istediğim o değil
genel olarak bir tayfada olması gereken

luffy zoro'yu aldıktan sonra müzisyen diye tutturdu, baktılar aç kalıyorlar gidip aşçı buldular, hasta var doktor buldular vs.
chopper tayfaya geldiğinde doktor olduğunu bile bilmiyordu bizimkiler

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık