Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] 10. Nakama

Sabo nun tayfaya katılacağını düşünmüyorum.Arc bittiğinde okumaya başlayacağım daha düzgün bir çıkarımda bulunabilirim belki.

dusau

Kuzan bbnin elemanı değildir. Akainu'nun emrinde çalışmadıysa gidip bbnin emrinde hiç çalışmaz.

Shanks'ın tayfaya marco ve jozu katılmış olabilir.

Bizim tayfaya jinbei den söz aldı. Bu arctada inşallah violet ve barto katılır. 10 kişi sınırı olduğundan Usopp'un ölüp daha güçlü kişilere yer açması gerekli. Usoppta ölürse bu sorunda çözülür. Jinbei barto ve violet gelir

Jinbei ileride mutlaka gelecektir etti 9. sadece 1 boş yer kaldığına göre o kişi dressrosadan olmaz.Daha seri yarının biraz ilerisinde çünki

jimbe gelmesin :/ Hiç yakışmaz tayfaya. Bize komik adam lazım gücü gelişebilecek adam lazım. Jinbe formunun zirvesindedir daha yükselemez. Barto ve Violet gelsin. Barto kaptan biraz zor ama violet gelebilir meyvesi de müsait.

Cüceler güzel olurdu. Cüce değil cüceler 3-5 cüce tayfaya gelip haki öğrense çok iyi olurdu. Çok güçlüler zaten adamı alıp yere gömüyorlar daha da kendilerini geliştirirlerse alın size usoppun korumaları.

Kaptanlığı ve nakamasını bırakıp normal bir tayfa üyesi olan şuana kadar tek Ace'i gördük . Daha göreceğimizi de düşünmüyorum. Ace'de nakamalarını yanına aldı gerçi . Gelmek istediğim nokta "maalesef" Barto-reyiz'in olamayacak olması. Mr2 , Bon Kurei, tarzı bir yoldaş olabilir . Gücü sayesinde en son kaçışlarını bile sağlayabilir tayfanın çünkü Dof'undışında big-mom ve denizciler gibi bir toplukuk var karşılarında. ben de cüce olması taraftarıyım . Ama düşünce kimse olmayacak bu arc'da.

@Dragon

''10. kişi ise ucu çok açık.cüce olabilir,violet olabilir,bartolemeo olabilir,rebecca olabilir.hatta aokiji seviyesinde bir takviyesi varsa teachin, belkide mera mera no mi yemiş sabo olabilir''.

Evet ucu açık ama bu isimlerden birkaçı da elenebilir.

Sabo : Şu an tayfaya katılsa Luffy'den güçlü bir konumu var. Bu da tafyanın güç dengelerini alt üst eder. Oda, ''klişeleri yıkıyorum artık'' derse katılabilir ama serinin yarısına kadar klişe gelmiş bir adam da bu saatten sonra tarzını değiştirir mi?
-Sanmıyorum.

Zaten adam devrim ordusunun ''en'' lerinden. Dragon'u ve devrim ordusundaki misyonunu bırakıp da gelmez tayfaya. Adamın her anlamda kulvarı farklı. O yüzden Sabo'yu eliyorum.

Violet : Katılabilir. Yeteneğiyle faydası da dokunur. Ancak Oda Sanji'ye böyle bir kıyak yapmaz; Violet'i de eledim (ahh Viola ahh) :(

Rebecca : Babasıyla yıllarca hasret kalmış bir kız. Bu zamana kadar ayrı kalmışlar bundan sonra kalırlar mı ? Kyros, kızına yıllar sonra kavuşmuşken onu bizim tayfaya yollamak tehlikesini, riskini göze almaz. Kyros-Rebecca ilerisi için müttefik olurlar. Aynı Vivi-Alabasta gibi. Rebecca'yı da eledim.

Cüce : Deli gücü var bunların. Ancak içlerinden biri sıyrılmadı gördüğümüz kadarıyla. Tayfaya gelen adamların hepsinin bir hikayesi var ayrı ayrı. Cücelerin hepsi aynı dertten muzdarip :) Diğer yandan baktığımızda da çok güçlü olmaları, kimseye görünmediklerinden ileride casusluk gibi ciddi işlerde yarar sağlayabilme ihtimali ve de farklı bir yapıları olması dolayısıyla oladabilir. Tayfada herkes ayrı bir çeşit. Tayfaya cüce ?
-Pek zannetmiyorum ama açık kapı da bırakıyorum.

Kinemon-Momo : Tayfaya 2. bir kılıç ustası gelmez. Bu iki karakterin de etkinliği Wano-kuni de sona erecek. Biri tafyaya gelir biri Wano'da kalır gibi bir durum da olamaz. Baba-oğul ayrılmaz. Zaten bunlar shogun olacakmış. Kyros ve Rebecca'da olduğu gibi bu ikili de ilerisi için Oda'nın yatırımı. Wano ülkesini de göreceğiz büyük savaşta. Neticede bu ikiliyi de eledim.

Bartolomeo : Adam Luffy senpai diyor başka birşey demiyor :) Bu zamana kadar tayfada yer alan kişilerin çoğunun tayfayla bir münasebeti, bir zaman paylaşımı olmuştur. Beraber aynı savaş içerisinde yer almışlardır.

Yeni dünyada ilerledikçe daha güçlü rakiplerle karşılaşıyor tayfa ve monster trio dışında çok güçlü olan bir eleman yok (Franky hariç). Özellikle ilerleyen zamanlarda tayfa artık derin sulara yelken açacak. Yonkou peşine düşecek. Bartolomeo'ya baktığımda, böyle güçler karşısında defansif anlamda faydalanılabilecek bir yetenek olarak bakıyorum. Nami ve Robin başta olmak üzere yardıma ve korunmaya tayfanın diğer üyelerinden daha fazla ihtiyaç duyan kişiler için Barto biçilmiş kaftan. Ayrıca hemen herkes sevdi adamı, çok farklı bir kişilik ve Oda'nın başarılı bir tasarımı. Oluru en yüksek kişi benim gözümde.

Shanks'ın tayfasına gelirsek, bu konuda sana katılıyorum. Morco'yu görürsek hiç şaşırmam. Öte yandan Shanks'ın tafyası daha çok haki kasan adamlardan oluşuyor gibi. Marco mistik zoan? Uyar mı tayfanın kimyasına bu da önemli.

Burada bana daha kuvvetle ihtimal gibi gelen adam Jozu. Neden derseniz ?
Malum Luffy'nin daha serinin başında Shanks'a '' Seninkinden güçlü bir tafya toplayıp senin tayfanı yenicem'' demesi fikrimin temelini oluşturuyor. İlerde Luffy, Shanks'la karşılaşacaksa Zoro'yu da Jozu'yla karşılaştırmak nüktedan olur.

Nüktedandan kastım şudur :

1-Alabasta'da Zoro, Mr 1 ı kestikten sonra Mr 1 ne diyor ?
- Şimdi sırada ne var elmas mı ? Soruya gel soruya :)
Oda'nın yazıp çizdiği bir şeyi yüzlerce bölüm sonra karşımıza çıkarmasına herkes aşina. Mr 1 örneği de bunlardan biri olacak buraya ''yazıyorum''(bu da kinayeli oldu) :)

2-Mihawk'ın Marineford'daki saldırısını Jozu'nun durdurması.

3-Arkadaşlar ! Şimdi sizden serinin başından beri Zoro'nun karşılaştığı rakipleri gözlerinizin önüne getirmenizi istiyorum.

Alabasta = Mr 1
Dressrosa (tahmin ama çooooooooooook yüksek ihtimal bana göre) = Pica
Bilinmeyen arc = Jozu olacak!

Bu adamların ortak özellikleri ne arkadaşlar ? Şu :
Zoro, üstte yaptığım vs. karşılaştırmalarını yaşarsa bunların hepsinde ''bu adamı nasıl yeneceğim'' sorusunu soracak. Nitekim Mr 1 da sordu. Şu an Dressrosa'da Pica'yı nasıl yeneceğini düşünüyor. Bilinmeyen arcta da Jozu'yla karşılaşırsa aynı Mr 1 da olduğu gibi Jozu'yu da nasıl keseceğini düşünecek.

+ olarak.. Zoro yeni dünyaya girerken söylediği şu söze bakalım.

-HER ŞEYİ KESİCEM!

Biraz uzun oldu kusura bakmayın :)

Biraz uzun oldu , çok da iyi oldu .

sword way@

zaten elmas meyvesi hakkında çeşitli görüşler var.zoronun elması kesicek olması ile ilgili,zaten marco shanksın tayfaya katılırsa yanında jozuyuda götürür ama bence e.oda jozunun kolu aldıktan sonra jozuyu harcatabilirde.yani elmas meyvesinin gücünü shiliewde düşün.

sonrada elmas gücüne sahip bir kılıc ustasını zoronun yendigini düşün,hemde ustası elması görünce kılıcını yerine geri koymusken ;) bence böyle daha iyi olur.

ve zaten wb korsanları teach ve ızbandutlarıyla savasa tutusmussa sadece marcoda hayatta kalıcak güc var,gercekten über bir adam.ha ama hepsi hala marco liderliginde shanksle müttefik olarakta takılıyor olabilirler.eger zaten marco ve digerleride shanksleyse,yeni dünyadaki en büyük güc shanks oluyor.e.odanın luffyede neden seninkileri yenicem ve kk olucam dedirtigide bariz oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık