Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro'yu Kılıçları Mı Taşıyor?

Zoro'yu kılıçları mı taşıyor?

• Kullanılan toplam oy
    85
Seri'nin ruhani boyutu da var. Geminin ruhu var hatta konuşuyor. Şeytan meyvesinin bilinci var kullanıcısını seçiyor. Kılıç haki hissediyor, emcüklüyor falan.. Bence tek sorun bunların sadece bizim tayfanın başına geliyor olması. Diğer karakterlere de düşmanlarda vs böyle olaylar görsek kimse sorun etmezdi.
Sadece bizim tayfaya olduğu doğru ama eksik. Bu kılıcın kendi türü içinde başka örneği yok.

Meyve ve gemi için genel ifade kullandılar. Zoanlarin kendine ait iradesi var dediler, gemi ruhu için de efsane ifadesini kullandilar, yani meyve ve gemi olayının eski tarihlerde de olsa başka örneklerinin olduğu kesin.

Ama Enmanin 1100 Bölümdür örneği yok, örneği olduğuna dair genel bir ifade bile yok. Sihirli başka kılıçlar var diye bir ifade yok, tek bir kılıç bu.

LOTRda misal guc yüzügu gibi sihirli gucler veren bir sürü yüzük var, bizim OPta ise tek sihirli kılıç Enma.

Serinin ruhani boyutunu kılıcta karartma şeklinde işlemesi gerekiyordu iste, kılıç karartma demek ruhun ve iradenin somut hali olan hakiyle kılıcın artık birleşmesi demek. Kılıç o kadar hakiye maruz kalmis ki kararmış. Bu muhabbeti berserkten calmis zaten E. Oda , Gutsun Kara Kılıcı havarilerin kanına maruz kaldıkça kendiliğinden doğaüstü güç kazaniyordu. OPta ise o kadar hakiye maruz kalam kılıcın sadece rengi kararıyor, başka bir numarası yok.

Yani sihirli kılıç yaratacağına, aynı özelliği kara kılıca verse hiç sorun olmayacak, aksine çok anlamlı olacaktı. Ryuumanin kılıcını veya Kaidonun kanabosunu tutan onu hissedecek, sanki ortak saldiri yapiyor gibi olacak, rakip de bunu bilecekti. Söyle bir örnek gostereyim.

Bu sahnede Komatsu elindeki bıçağı çekiyor ve rakibin gözünden bu sahneyi görüyoruz. Bicak Ejder Kral Derousun disinden yapildigi icjn onun aurasini tasiyor.

Enmayi goren Kaidonun Oden in hakisini hissetmesiyle aynı olay. Ama sorun şu, Enma kararmamış bir kılıç, içinde kararmış kılıçlar kadar yoğun haki olamaz. Zoro shusuiyi çektiği anda rakiplerde bir korku olması lazımdı, veya Mihawk Yoru çekince kim kararttiysa onun hissedilmesi lazımdı ama yok, E. Oda elindeki malzemeyi kullanmak yerine sihirli kilic ureterek sacmalamayi tercih ediyor.

Sadece bizim tayfaya olduğu doğru ama eksik. Bu kılıcın kendi türü içinde başka örneği yok.

Meyve ve gemi için genel ifade kullandılar. Zoanlarin kendine ait iradesi var dediler, gemi ruhu için de efsane ifadesini kullandilar, yani meyve ve gemi olayının eski tarihlerde de olsa başka örneklerinin olduğu kesin.

Ama Enmanin 1100 Bölümdür örneği yok, örneği olduğuna dair genel bir ifade bile yok. Sihirli başka kılıçlar var diye bir ifade yok, tek bir kılıç bu.

LOTRda misal guc yüzügu gibi sihirli gucler veren bir sürü yüzük var, bizim OPta ise tek sihirli kılıç Enma.

Serinin ruhani boyutunu kılıcta karartma şeklinde işlemesi gerekiyordu iste, kılıç karartma demek ruhun ve iradenin somut hali olan hakiyle kılıcın artık birleşmesi demek. Kılıç o kadar hakiye maruz kalmis ki kararmış. Bu muhabbeti berserkten calmis zaten E. Oda , Gutsun Kara Kılıcı havarilerin kanına maruz kaldıkça kendiliğinden doğaüstü güç kazaniyordu. OPta ise o kadar hakiye maruz kalam kılıcın sadece rengi kararıyor, başka bir numarası yok.

Yani sihirli kılıç yaratacağına, aynı özelliği kara kılıca verse hiç sorun olmayacak, aksine çok anlamlı olacaktı. Ryuumanin kılıcını veya Kaidonun kanabosunu tutan onu hissedecek, sanki ortak saldiri yapiyor gibi olacak, rakip de bunu bilecekti. Söyle bir örnek gostereyim.

Bu sahnede Komatsu elindeki bıçağı çekiyor ve rakibin gözünden bu sahneyi görüyoruz. Bicak Ejder Kral Derousun disinden yapildigi icjn onun aurasini tasiyor.

Enmayi goren Kaidonun Oden in hakisini hissetmesiyle aynı olay. Ama sorun şu, Enma kararmamış bir kılıç, içinde kararmış kılıçlar kadar yoğun haki olamaz. Zoro shusuiyi çektiği anda rakiplerde bir korku olması lazımdı, veya Mihawk Yoru çekince kim kararttiysa onun hissedilmesi lazımdı ama yok, E. Oda elindeki malzemeyi kullanmak yerine sihirli kilic ureterek sacmalamayi tercih ediyor.
Dediğini zaten işledi. Ama Enma ile işlemeye başladı. Savaşlarda insanlar ölüyor. Yaşayanlar ölenlerin kılıçlarını alıp devam ediyorlar. Kılıcın içinde yaşayan ruh yeni sahibine güç veriyor ve düşmanlarını dağıtmasını sağlıyor. Direk böyle açıklandı.

Oda'nın bu konuyu kötü işlediğine kesinlikle katılıyorum ama bu kısım yanlış. Enma lanetli bir kılıç olarak geçiyor ve 21 üstün kılıçtan birisi. Aynı şekilde lanetli olarak geçen Sandai Kitetsu'yu Zoro ilk kullandığında da Enma'yı ilk kullandığında kontrol edememesine benzer bir olay yaşamıştı.
Bu sahnede kılıcın keskinliğine vurgu yapıyor haki ve lanetiyle bir alakası yok diye de yorumlamak doğru olmaz çünkü Zoro bu kılıçtan önce çok daha üstün gene Enma'yla aynı seviyede Wado Ichimonji'yi kullandı.

Kullandığı kılıçlar tabiki sıradan kılıçlar değil gücüne güç katan kılıçlar ama sıradan olmayan bu kılıçları sıradan birisi de kullanamazdı.O yüzden kişinin hakisi,disiplinli çalışması,yeteneği ve kılıçları onun en iyi kılıç ustası olma yolundaki olmazsa olmazları.Kılıçsız çıplak elle bir kılıç ustası sıradan birisi olur ama en iyi kılıcı iyi bir hakiye sahip birisine verseniz kılıçlara yönelik yeteneği yoksa o da domates bile doğrayamayabilir.Mesela Mihawk'ın elinden kara kılıcı al ver eline sıradan bir katana Mihawk tabiki Ussop seviyesine düşmez şuan kimi kesebiliyorsa o zaman da kılıçdaki mahareti ve haki gücüyle gene keser daha zor keser ama gene keser.Mihawk'ın veliahtı Zoro için de aynı durum geçerli Enma'yı alırsanız elinden King'i tek hamlede bölemez vs belki uzar ama gene keser.Kaido ve BM 'nin ortak saldırısını gene karşılar ama daha çok hasar alır.Kaido'da aynı kesiği gene atar ama o kadar derin olmayabilir ama keser.Kısaca kılıç ve ustası bir bütündür ama usta silahtaki hünerini ve haki gücünü hangi kılıcı eline alırsa alsın kullanır bir miktar az kullanır bir miktar çok ama belli seviyenin altına düşmez.En net örnek Mihawk'ın elindeki çakıyla Zoro'yu düşürdüğü durum.

Dediğini zaten işledi. Ama Enma ile işlemeye başladı. Savaşlarda insanlar ölüyor. Yaşayanlar ölenlerin kılıçlarını alıp devam ediyorlar. Kılıcın içinde yaşayan ruh yeni sahibine güç veriyor ve düşmanlarını dağıtmasını sağlıyor. Direk böyle açıklandı.
Yazdigimi okumadın sanırım, kilicin icindeki ruhu Enma ile işlemesi hatalı diyorum zaten. Cunku Enma kararmamis bir kilic.

Yoru varken, Shusui varken, Kanabo varken Enma ne oluyor, saçmalık.

Kara kiliclara dair Enma gibi bir durum hiç gösterilmedi, açıklandığını da hatırlamıyorum. Kimse Shusuiye veya Yoruya bakıp içindeki auradan etkilenmedi ve Zoroya veya MihawkA da guc verdigine dair tek panel cizilmedi.

Oda'nın bu konuyu kötü işlediğine kesinlikle katılıyorum ama bu kısım yanlış. Enma lanetli bir kılıç olarak geçiyor ve 21 üstün kılıçtan birisi. Aynı şekilde lanetli olarak geçen Sandai Kitetsu'yu Zoro ilk kullandığında da Enma'yı ilk kullandığında kontrol edememesine benzer bir olay yaşamıştı.
Bu sahnede kılıcın keskinliğine vurgu yapıyor haki ve lanetiyle bir alakası yok diye de yorumlamak doğru olmaz çünkü Zoro bu kılıçtan önce çok daha üstün gene Enma'yla aynı seviyede Wado Ichimonji'yi kullandı.
Bu sahnede dediğinin aksine keskinlige atif disinda bir şey yok.

Bu lânetli kılıcı aldığında kılıcı satan adamın açıklaması lânetli kılıçların eninde sonunda sahibinin olumune neden olduguydu, bu da efsane olarak anlatıldı sadece. Gosterilen bir sey de yok.

Yani kılıcın sihirli oldugu, abuk sabuk guc verdiğinin tek örneği Enma, diğer kitetsularda böyle bir şey yok.

Misal Oden in diğer kılıcı da aynı seviyede 21lik ame no habakiri, göģü yaracak kılıç diye geçiyor, Oden ikilisini bir kullanıp eşit güç üretiyor ama Enmada olan haki emcukleme olayı bu kılıcta yok. Bu bile Enma isimli kılıcın sacmasapan bir şey olduğunun açık kanıtı yani.

Aslında kılıçlar içinde genel ifade kullanıldı ama o laneti ya da büyüyü (ne deniyorsa artık ) hiç bir kılıçta Enma kadar somut bir şekilde göstermedi.

Kararmış kılıcı gösterdi mesela bu yüzden Zoro kılıcı karartsa vay be biraz hızlı oldu ama Zoro bu ana karakter der geçeriz ama lanet denilen şeyin bir sınırı olmadığı için Oda Enma'ya koydu da koydu. Bir kılıç en iyi 12 olmadığı halde nasıl bu kadar güçlü olabilir? En iyi 12'de ne göreceğiz ? Ne kaldı ki ?

Bu sahnede dediğinin aksine keskinlige atif disinda bir şey yok.
Böyle bir yorum geleceğini tahmin etmiştim ondan yazdım sondaki kısmı. Ben kafamda oturtamıyorum bırak 21 üstün kılıçtan biri olmayı 50 güçlü kılıca bile giremeyecek bir kılıç için Zoro neden keskinliğine vurgu yapsın özellikle Wado Ichimonji gibi 21 üstün kılıçtan birini çocukluğundan beri kullanmasına rağmen. Bu lanet olayı haki ile bağlantılı değilse neyle alakalı sana göre?

Bana göre sahnede açıkça Zoro'nun istediği şekilde kesmek yerine daha fazla kesen bir kılıç var. Birebir aynı sahneyi Zoro Enma'yı ilk aldığında uçurumu keserken gördük. Dozajı tabiki Enma'nın çok altında orasına bir şey demiyorum ama daha önce hiçbir örneğini görmedik demek doğru olmuyor. Kılıçları alma sahnesi bile aynı Zoro'nun. İkisinde de dışarıdan birisi bu kılıcı almaması gerektiğini söylüyor ve Zoro kılıcı bir kere denedikten sonra gözüne kestirip satıcıyı/Kinemonu umursamıyor.

Aslında kılıçlar içinde genel ifade kullanıldı ama o laneti ya da büyüyü (ne deniyorsa artık ) hiç bir kılıçta Enma kadar somut bir şekilde göstermedi.

Kararmış kılıcı gösterdi mesela bu yüzden Zoro kılıcı karartsa vay be biraz hızlı oldu ama Zoro bu ana karakter der geçeriz ama lanet denilen şeyin bir sınırı olmadığı için Oda Enma'ya koydu da koydu. Bir kılıç en iyi 12 olmadığı halde nasıl bu kadar güçlü olabilir? En iyi 12'de ne göreceğiz ? Ne kaldı ki ?
Roger'ın ace si patlama yapıyor(oden'e vururken çıkan güç) wb nin bisento'su en dayanıklı(magmayı dondurma gibi tuttu). Yoru da sanırım en keskindi. Buz dağı sahnesinde düz sallama ile kesmişti. Şu da var odeni hisseden kaido, lucci bir şey hissetmedi mesela. Vay başka birinin hakisini hissediyorum dedi mi hatırlamıyorum düzgün okumadım o bölümleri. O hissiyat mevzusu oden-kaido ilişkisi içindi biraz da wano ya has yani. Çizer güçleri arşa çıkardı şimdi indirmeye çalışıyor ya da dengelemeye.

Roger'ın ace si patlama yapıyor(oden'e vururken çıkan güç) wb nin bisento'su en dayanıklı(magmayı dondurma gibi tuttu). Yoru da sanırım en keskindi. Buz dağı sahnesinde düz sallama ile kesmişti. Şu da var odeni hisseden kaido, lucci bir şey hissetmedi mesela. Vay başka birinin hakisini hissediyorum dedi mi hatırlamıyorum düzgün okumadım o bölümleri. O hissiyat mevzusu oden-kaido ilişkisi içindi biraz da wano ya has yani. Çizer güçleri arşa çıkardı şimdi indirmeye çalışıyor ya da dengelemeye.
Dondurma diyince dolaptaki dondurma aklımdan tamamen çıkmıştı ya çok saol hatırlattığın için. :D

Tamam en dayanıklı, patlama yapan, en keskin diyelim bunlara. Ee başka ne kaldı ? 12 tane kılıçtan bahsediyoruz ne tarz bir özelliği olabilir bu kılıçların ?

Şimdi Enma bu denli haki sömürürken, 12 kılıç içerisinde daha çok haki sömüren kılıç varmıdır mesela ? Böyle diyince komik oldu ama anladın sen. Sonuçta evrende ki en önemli güç haki değil mi ? O zaman Zoro '' Napıyım ben en dayanıklı kılıcı ? Bana haki emcükleyen kılıç verin birader.'' demeyecek mi ?

Zoro'yu Enma taşıdı diyemiyoruz ama Enma olmasa mevcut hakisiyle bir komutanı indirebileceği bile kesin değil. Sanji'nin gen muhabbetinin aynısı aslında.

Ben şahsen %70 Zoro - %30 kılıçlar diyorum. Sanji için de aynı oran.

Luffy %99 meyve. :D Şaka şaka yüzde 50-50'dir o da.

Dondurma diyince dolaptaki dondurma aklımdan tamamen çıkmıştı ya çok saol hatırlattığın için. :D

Tamam en dayanıklı, patlama yapan, en keskin diyelim bunlara. Ee başka ne kaldı ? 12 tane kılıçtan bahsediyoruz ne tarz bir özelliği olabilir bu kılıçların ?

Şimdi Enma bu denli haki sömürürken, 12 kılıç içerisinde daha çok haki sömüren kılıç varmıdır mesela ? Böyle diyince komik oldu ama anladın sen. Sonuçta evrende ki en önemli güç haki değil mi ? O zaman Zoro '' Napıyım ben en dayanıklı kılıcı ? Bana haki emcükleyen kılıç verin birader.'' demeyecek mi ?

Zoro'yu Enma taşıdı diyemiyoruz ama Enma olmasa mevcut hakisiyle bir komutanı indirebileceği bile kesin değil. Sanji'nin gen muhabbetinin aynısı aslında.

Ben şahsen %70 Zoro - %30 kılıçlar diyorum. Sanji için de aynı oran.

Luffy %99 meyve. :D Şaka şaka yüzde 50-50'dir o da.
12 kılıcı görür müyüz o da şüpheli aslında. Ya da 12-21-50 yi. Büyük ihtimal beygire dönüşen kel nusjuro mu ne ismi, tsuba sı lanetlilere benziyor o çıkar 12 den. Shanks'ın griffini çıkar 5 tane şimdilik. Bunlarda okuyucu haliyle özellik bekleyecek artık. Adam bir şey çiziyor serinin akışı değişiyor ama bunu da bırakıyor bir anda sorun burada.

Zoro yu enma taşımadı. Bu bariz. Sende h.haki yok ise ne olacağı belli sömürülüyorsun. King de bundan bahsetti. Bir nevi 1v2 mevzudaydı. Ha shunsui ile de yener miydi ? Böyle çizerle tek bile atardı xD H.haki illa lazım değildi orada. İlaç mevzusu ve kılıç işi olmasa daha farklı vs çıkardı ki 20 dakika mı ne sürüyor. Tamamen şova yönelik bişidi o.

12 den haki sömüren çıkar mı ? Seride şuan hareket ettirilmeyecek hakiye sahip tek karakter belllkiiiii shanks o da belki. Ha elbaf kralı çıkar mı çıkar başka yok bu yüzden haki ile çalışan başka kılıç bence görmeyiz.

Oran işi de sadece o vs ye ve wano ya özeldi oden ki serinin içine etti. Keşke o kılıcı almasaydı. Serinin en başından beri unvanı olan 2 karakterden birisi olan mihawk h.haki öğretemiyor ama kılıç emcükleme ile bu gücü açığa çıkartıyor.Rey-san 6 ay eğitim vermiş kalan 1.5yılda luffy hem 3 haki yi geliştirdi hem bir nevi meyveyi modifiye etti. %70 zoro %30 kılıca katılırım illa h.haki ile kesmek şart değildi onu sonuçta yeteneği dezavantaj da veren birisi king. Çözdün mü akarsın ki kesti de çoğu yerde. Luffy için wano ya kadar luffy wano dan sonra yok ortaya çıkan şey okunmayacak hale getirdi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık