Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro'nun Kuracağı Tayfaya Kimler Katılır?

zoro'nun kurduğu tayfaya kimler katılır

• Kullanılan toplam oy
    51
Eğer Luffy ölürse tayfa bence onun adıyla devam eder yine de. Belirgin bir liderleri olmaz. Zoro en başları olsa da bu seri içinde belirtilmez.

Örneğin Zoro sağ kol ama seri içinde onun sağ kol olduğunu hiyerarşik yerinin belirtildiğini çok az görüyoruz. Bartolomeo, Queen filan gösterilebilir. Bu durum Luffy ölse de devam eder bence. Zoro, Sanji Jinbe ve diğerleri hayallerini gerçekleştirmek için beraber savaşırlar ve yine Zoro öne çıkar ama bu genellikle adlandırılmadan olur. Örneğin Zoro Balıkadam adasında bu kadarını yapamasa ben kaptan olurdum dedi ama bunu söylerken Luffy kanlı canlı ayaktaydı. Bunu söylemesi kaptan olmaya büyük bir istek duyduğundan değil. Sadece hem Luffy'yi hem kendini övmüş oldu.

Luffy daha erken ölseydi örneğin Buggy öldürseydi Loguetown'da bence tayfa dağılırdı. Herkes kendince hayalini gerçekleştirmeye çalışırdı. Ama tayfa bu kadar yol teptikten sonra ne birbirinden ayrılır ne de Luffy'den başkasına kaptanım der. Bundan sonra ben kaptan olayım diyen kişi de diğer sekizinin öfkesiyle karşılaşır.

Konu güzel gerçekten.
Kimse katılmaz (Brook ve Chopper katılabilir belki.) , Zoro duygusuz bir adam. Kendisinin kaptan olduğu tayfa da pek ileriye gidemez zaten.
İletişimi 0 olan ve daima şiddet yanlısı bir adam. Yani Dressrosa-Alabasta'daki gibi prenses kurtarma kafası Zoro'nun tayfasında olmaz.
Zoro serinin ilerleyen zamanlarında bu özelliğini gösteriyor ama bu özelliği serinin ilk başından , ilk yoldaşı Luffy'den yavaş yavaş almaya başlıyor . Başlarda ''Bundan bize ne , onu mu kurtaracağız.'' diyen hödüğün önde gideniydi. Şimdi en azından Tama için vesaire duyar kasabiliyor kendi çapında.
Demek istediğim şey böyle bir tayfa olmaz , olsaydı bile çok ilerleyemezdi.
Serinin başında bu adam küçük bir kız çocuğu için, kendini teslim edip günlerce aç susuz kalmayı göze aldı. Her an anlayışlı, yumuşak yanını göstermiyor diye aksini iddia etmen saçma olmuş.

Zoro, Luffy'den daha iyi kaptan olur ama Hasırşapka Korsanları'ndan kimse katılmaz. Zoro'nun kuracağı tayfa daha hiyerarşik bir yapıda olur. Boyun eğdirdiği, sahip çıktığı veya hayranlıktan ötürü onu takip eden insanlardan oluşur. Dokuz Kızıl Kın ve Oden arasındaki ilişki gibi.

Luffy'nin ölü olduğu durumda tayfa dağılmaz ama başa Nami geçer gibime geliyor. Belki Zoro gazeteler de falan kaptan olarak anılır ama tayfayı tamamen Nami yönetir. Şuan da Nami yönetiyor çoğunlukla gerçi ama o zaman tam kontrol Nami de olur.

Her an anlayışlı olması gerekiyor işte yoksa tutarsız bir karakter oluyor.
Kendi tayfasındaki adamları tek bir yamuk hareketinde kesecek bir adamdan bahsediyoruz ki bunu ArlongPark Arc.'ta yaptı. Nami az kalsın öbür dünyayı boyluyordu tayfayı uzaklaştırmak isteyeyim derken.
Ayrıca farkındaysan sivillere acımıyor demedim , Luffy'nin yaptıklarını yapamazdı dedim. Tama olayı da Wano ile alakalı bir durum. Yoksa bir ülkenin , içişleri ve haksızlıkları geçmişte Luffy kadar umrunda değildi , ki "Viviyi cok istiyorduysaniz zorla getirseydiniz." demiş bir adam Zoro.
Kısaca ''Zoro'da liderlik vasfı yok.'' demiş şair burada.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık