Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Kral haki olan birinin iradesi » olmayan benim için.
İrade diyince aklın hakiye gitti demek :D Kral hakiye sahip birisi kral hakiye sahip olmayan birisinden daha dayanıklı olacak diye bir şey yok. İrade derken bu hakiyle alakalı bir mevzu değil daha çok kişinin yaşama azmi. Mesela Zoro bir daha yenilmeyeceğim diye Luffy'e söz verdi. Beyazsakal Akainudan ölümcül darbe aldığında Ace aklına geliyor mesela sonra ayağa kalkıyor. Luffy mesela Lucciden aldığı darbeler yüzünden yere düşerken Robin ile olan anısı aklına geliyor ayağa kalkıp son vuruşu yapıyor. İradeden kastım bu.

İrade diyince aklın hakiye gitti demek :D Kral hakiye sahip birisi kral hakiye sahip olmayan birisinden daha dayanıklı olacak diye bir şey yok. İrade derken bu hakiyle alakalı bir mevzu değil daha çok kişinin yaşama azmi. Mesela Zoro bir daha yenilmeyeceğim diye Luffy'e söz verdi. Beyazsakal Akainudan ölümcül darbe aldığında Ace aklına geliyor mesela sonra ayağa kalkıyor. Luffy mesela Lucciden aldığı darbeler yüzünden yere düşerken Robin ile olan anısı aklına geliyor ayağa kalkıp son vuruşu yapıyor. İradeden kastım bu.
Yukarda belirttiğim gibi bunlar hep epiklik ve basit şeyler.
Sadece ana karakterlerin yaşayabileceği bir takım shounen klasiği.
Dayak yer dayak yer soonra power up :/

Bence Zoro daha dayanıklı, kaldıracağından fazlasını alıyor. Lufy'den bile dayanaklı olabilir. Seride dayanıklık deyince Wb ve Zoro aklıma geliyor.

Yukarda belirttiğim gibi bunlar hep epiklik ve basit şeyler.
Sadece ana karakterlerin yaşayabileceği bir takım shounen klasiği.
Dayak yer dayak yer soonra power up :/
İşte ona irade deniyor. :D

Bence Zoro daha dayanıklı, kaldıracağından fazlasını alıyor. Lufy'den bile dayanaklı olabilir. Seride dayanıklık deyince Wb ve Zoro aklıma geliyor.
Bu adamda Zoro dediyse konuyu kapatıyorum.

İşte ona irade deniyor. :D
Bu adamda zoro dediyse konuyu kapatıyorum.
Bu tip anketler de kurgu göz edilmemeli ve her iki tarafta aynı epiklik ve p.up ile değerlenmelidir.
Yani şu iradeyi kıyas alamadım.
Kapa kapa :hhh:
Zaten fiziksel olarak bakmak daha doğru bence dayanıklılığa.

Law'ın yaptığı Countershouk muydu neydi, o saldırı Dof gibi adamlar hariç diğer birçok kalburüstü adamı bile teke getirebilir. Direk organ alıyor, Dof meyvesinin avantajı sayesinde dikti vs yırttı. Zoro, Luffy vs yırtamayabilir.
Dayanıklılık konusuna gelince Dof'un dayanınıklığına hayran kaldım diyebilirim. Law ve Luffy'le olan dövüşlerinde ki dayanıklılığı baya iyiydi. Zoro'nun belkide en baba özelliği hayvani dayanınıklığı. 2 yıl sonrasında pek bir olay olmadı Zoro için ama 2 yıl öncesinden Arlong olsun, hele ki Luffy'nin acısını almak olsun bunlar bana referans oluyor 2 yıl sonrası için. Uzun lafın kısası 2 yıl önceden aldığım referanslarla Zoro'nun dayanınıklığı daha öndedir diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık