Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Zoro vs. Doflamingo (Dayanıklılık Karşılaştırılması)

Kim daha dayanıklı?

• Kullanılan toplam oy
    172
Bebeğim bu yorumun bana sanırım,Dof fanı değilim. Bunu o konuyada yazmıştım zaten. Dof crackeri tokatlar net. Cracker şişirme geliyor bana. Neyse konu dışına çıkmayalım. Çok yanlış bi mantığın var. Konu dayanıklılıkla ilgili burada. Önce şunu söyleyim. Dof'ta rejenerasyon var ufaktan, bu onu dayanıklı yaparmı? Hayır. Sen vasıfsız tanka heal atsan her seferinde çok dmg alsa nereye kadar heal atabilirsin aynı hesap. Zoro hertürlü çok dayanıklı bir eleman bu bir. Dof'un gücü bulunduğu pozisyona göre ayarlıydı. Hertürlü hile hurda dediğin şey ne? Ona bakarsan Luffy'de G4'ü ilk defa gerçek bi düşmanda kullandı. Dof G4'e belli bi süre dayanabilcek bi adam. Yani Luffy süreyi uzattığında rakip olamıyacak bi adam.O hile hurda dediğin şey, adamın tecrübesi gücü çöpe atılmasın diye yapılmış bir senaryo. Gel gelelim Zoro'ya. Zoro ma boi aga yedirmem onu. Timeskip'ten sonra adam akıllı vs'ye girmedi.Wano arc.da reyiz akıcak ozaman tekrar konusuruz. Cya <3
Türkçeye ve imla kurallarına uygun yazabilir misin yazını :( Bir de Türkçe karşılığı varken yabancı kelime kullanmak kurallara aykırı :(

Bu aslında şuna da benziyor.Cesurluk hiç korkmamak mıdır yoksa korkupta bu korkunun üstüne gitmek midir ? Burda da darbeleri hissetmemeye hiç korkmamak dersek acıya dayanmakta korkunun üstüne gitmek olur.Bana görede cesurluk korkunun üstüne gitmek olduğundan dayanıklılık dediğimiz şey acıya karşı gösterdiğin dirençtir.

Zoro daha dayanıklıdır diyorum ama bunu kendi kalibresinde değerlendirerek diyorum.Bana göre Zoro G4'e Dof kadar dayanamaz.Ama şu var.Dof ve G4 Luffy aşağı yukarı aynı kalibrede adamlar.Zoro ise bunların altında bir seviyede olduğundan buna göre değerlendirmiyorum.Dof kendi seviyesindeki saldırılara karşı gayet iyi dayanıyor.Hatta seride en iyi dayanıklılık örneği sergilemiş 3-5 kişiden biridir.Ama Zoro kendi seviyesinin üstünde hasarlara karşı çok iyi bir direnç gösteriyor.

Bir kaç sayfa öncede yazdım.70 ve 100 kglik sporcu düşün.70 kglik sporcu 100 kg bench press,100 kglik sporcuda 120kglik bench press bassın.Biri kendi kilosunun nerdeyse 1,5 katını kaldırırken diğeri 1/5 katını kaldırmış oluyor.Kendi cüssesine,fiziğine oranla 70 kglik çok kuvvetlidir ama totalde 100kglik daha kuvvetlidir.Yani bu örnekte 70kglik sporcu Zoro,100kglik sporcuda Dof olur bana göre.
Bana göre de acıya karşı gösterilen dirençtir dayanıklılık.Meyvesi olsun veya olmasın Marconun dayanıklılığı üst düzeydir.

Seviye konusunda gayet gúzel yazmışsın.Ne Doffynin ne de Luffynin kaldırdığı kadar hasar kaldıramaz Zoro.Hele Doffynin rosa ve punk hazardda yediği saldırıları not alsak şuraya Zoro bunları okurken ölür bırak yemeyi.

Tb arcta da seviye konusuna gayet iyi değindi mangaka.Luffyi uyuklatan hasar Zoroyu komaya sokar diyerek Luffy ile diğerleri arasındaki farkı gösterdi.Ne yazık ki zamanında nasıl bir propaganda yapılmışsa bu konuda buraya değinip de dayanıklılık da Zoro> Luffy diyeni bile var :( Kimse de çıkıp hop birader demiyor yani.

Örnek verdiğin yer ile ilgili de bir iki şey yazayım.70 kiloluk adam şimdi neredeyse yüzde elli fazla kaldırıyor olabilir ama bu değil ki 100 kilo olduğunda da bu böyle olacak.Git gide yüzde bazında düşecektir mutlaka.

Tb arcta da seviye konusuna gayet iyi değindi mangaka.Luffyi uyuklatan hasar Zoroyu komaya sokar diyerek Luffy ile diğerleri arasındaki farkı gösterdi.Ne yazık ki zamanında nasıl bir propaganda yapılmışsa bu konuda buraya değinip de dayanıklılık da Zoro> Luffy diyeni bile var :( Kimse de çıkıp hop birader demiyor yani.
Bir daha bu saatlerde yorum yapma sen. Belli ki mekanizmada bir şeyler ters gitmiş :oops:

Doflamingonun yediği saldırıları Zoro yese şimdi mezarına pembe bul bırakıyor olurdu Sanji.

İki yıl önce alınan hasarları iki yıl sonra ile karşılaştırıyorsunuz. Zoro artık eski Zoro değil, gelişti, ne kadar geliştiğini göremedik daha. İki yıl öncesinde kendi gücü ile kıyaslarsak çok fazla şey yapmıştı iki yıl sonrası için aynı şeylerin geçerli olduğunu düşünürsek Dof kadar güçlü olmasa bile ondan daha dayanıklı olmaması için herhangi bir engel yok.

Ama güzel kıyaslama yapılmış Zoro ile Dof kıyaslanabilir, Luffy gidip çay demlesin :ehe:

İki yıl önce alınan hasarları iki yıl sonra ile karşılaştırıyorsunuz. Zoro artık eski Zoro değil, gelişti, ne kadar geliştiğini göremedik daha. İki yıl öncesinde kendi gücü ile kıyaslarsak çok fazla şey yapmıştı iki yıl sonrası için aynı şeylerin geçerli olduğunu düşünürsek Dof kadar güçlü olmasa bile ondan daha dayanıklı olmaması için herhangi bir engel yok.

Ama güzel kıyaslama yapılmış Zoro ile Dof kıyaslanabilir, Luffy gidip çay demlesin :ehe:
Mangaka Zoro'ya rakip bulamadı. O derece gelişmiş adam :ehe:

Zoro'nun kendi seviyesinin üstünde dayanıklılık gösterebilmesi çok büyük bir avantaj. İki yıl sonraki tam potansiyeli Zoro seviyesinin üstüne bir seviye daha koyarsan ortaya dayanıklılık konusunda tam bir canavar çıkar zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık