Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roronoa Zoro vs. Scratchmen Apoo

Kim Kazanır?

• Zoro

Kullanılan: 102 70.3%
  • Apoo

Kullanılan: 41 28.3%
  • Berabere

Kullanılan: 2 1.4%

• Kullanılan toplam oy
    145
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Zoro 2y sonra çok ezik kalmış durumda.Mihawk dan almış olduğu 2y eğitim bile onu anca bu seviyeye getirebilmiş.2y önce seviyesi nasıl kötüymüş bu bile direk belli ediyor.Umarım bu arc sonu Katakuri seviyesine yaklaşır.Katakuri yi geçmesi imkansız en azından arc sonuna kadar.
Hangi seviye oluyor yani "bu seviye"?

Zoro sen ne yaptın da ancak bu seviyeye geldin yiğidim :üzgünüm:

Katılmıyorum.Kid'in orta segmentteki atağına ağzı bırakan Apoo g4+ileri seviyeli hakiye sahip 1 tane atak yese zaten kendine gelemez.Law desen Luffy'nin geçen arc denk olduğu adamın 2 basamak altındaki adama paspas olmuş birisi,Urouge desen Snack'i yenmiş çok büyük bir olayı yok.O ekipteki en büyük sıkıntı Kid.G4ün hızına yetişebilecek rakipte Kid hariç muhtemelen bir kişi bile yok iken hele hiç şansları yok.Kid'in olmadığı bir senaryoda nerfsiz bir Luffy+Zoro vs kalan novaları gömebilir bana göre.
Aşağıda genel bir cevap verdim. Dövüşler toplam hasar verme gücü, karşıdakilerin defansından büyük mü? Büyükse alırlar gibi bir mantık güdülmez. Dur bakalım karşıdan G4'ü karşılayacak kim var diye hesap da yapılmaz. G4'e girene kadar kaç koldan saldırı yer Luffy. P1 + Ulti'nin beraber saldırmasının çıkardığı zorluklar ortada.

Kid konusunda soru işareti olmasına hak veriyorum. Arc sonu durumlara bakalım.

Kid'in dışarıda kaldığı bir senaryo için ise benden de bir +1.

Sanji bile Hawkins, Apoo, Bege, Urouge'dan güçlü.

Law, Kid ve kısmen Drake hariç diğer novalar tek yer. Net. Zoro ve Lütfü'nün saldırı gücü Kid dışında kalan novaların savunma ya da dayanıklılık sınırını çok çok aşar. Kombinasyon yapacak kadar ayakta kalamazlar, en fazla yapacakları kombinasyon Kid, Law, Drake' le olur. Kalanlar nalları diker.
Kağıt üzerinden dövüşlerde bir yere varamayız. Sırayla birbirlerini vuracaklar gibi değerlendirmeyelim. Kart oyunu değil bu. Luffy daha G4'e geçemeden 4-5 koldan saldırı yer. Hem de Law'ın meyvesiyle kombinasyonlar da mümkün.
Bu seride Naruto gibi 1 vs 5 durumu göremezsiniz. Ulti ve P1'ın bile Luffy'ye sıkıntı çıkarabileceği ortada. İki kişinin aynı anda saldırması çok büyük olay. Kaido gibi darbelerden etkilenmemen lazım. Ya da Kata'nın gözlemine sahip bir Akainu bitiriciliği lazım. Hani karşıladığın ilk saldırıya yapacağın kontranın isabetli olması (Kata gözlemi) ve direkt devre dışı bırakabilecek bitiricilikte olması lazım (Akainu meyvesi).

Aşağıda genel bir cevap verdim. Dövüşler toplam hasar verme gücü, karşıdakilerin defansından büyük mü? Büyükse alırlar gibi bir mantık güdülmez. Dur bakalım karşıdan G4'ü karşılayacak kim var diye hesap da yapılmaz. G4'e girene kadar kaç koldan saldırı yer Luffy. P1 + Ulti'nin beraber saldırmasının çıkardığı zorluklar ortada.

Kağıt üzerinden dövüşlerde bir yere varamayız. Sırayla birbirlerini vuracaklar gibi değerlendirmeyelim. Kart oyunu değil bu. Luffy daha G4'e geçemeden 4-5 koldan saldırı yer. Hem de Law'ın meyvesiyle kombinasyonlar da mümkün.
Bu seride Naruto gibi 1 vs 5 durumu göremezsiniz. Ulti ve P1'ın bile Luffy'ye sıkıntı çıkarabileceği ortada. İki kişinin aynı anda saldırması çok büyük olay. Kaido gibi darbelerden etkilenmemen lazım. Ya da Kata'nın gözlemine sahip bir Akainu bitiriciliği lazım. Hani karşıladığın ilk saldırıya yapacağın kontranın isabetli olması (Kata gözlemi) ve direkt devre dışı bırakabilecek bitiricilikte olması lazım (Akainu meyvesi).
Ağzınla formülü vermişsin reyis. Kata ayarı gözlem haki yavrum Lütfü'de, Akainu bitiriciliği de belalım Zoro'da var ;)

Ağzınla formülü vermişsin reyis. Kata ayarı gözlem haki yavrum Lütfü'de, Akainu bitiriciliği de belalım Zoro'da var ;)
Aka dememin sebebi bitiriciliğin yanında, gözlem hakiyle yapacağı Logia savunmasının birden fazla rakibe karşı çok etkili bir defans olacağını düşünmemdendi. Onu eklemeyi unutmuşum. Logia savunması olmayınca, geleceği görsen de aynı anda birden fazla yönden yapılan saldırılar tehlikeli olacaktır. Birini görüp bir yöne kaçsan, senin tepkini görüp o yönde saldırı yapacak bir başkası olur. Geleceği her seferinde şaşmadan görmek mümkün değil, hele de dövüş içinde.
Gözlerim yaşardı Luffy'yi övdüğünü gördüm reis.
İki kere okudum doğru mu görüyorum diye :D

Gözlerim yaşardı Luffy'yi övdüğünü gördüm reis.
İki kere okudum doğru mu görüyorum diye :D
Lafın gelişi arkadaşlar. Yoksa böyle bir hata yapmam bilirsiniz.

Aka dememin sebebi bitiriciliğin yanında, gözlem hakiyle yapacağı Logia savunmasının birden fazla rakibe karşı çok etkili bir defans olacağını düşünmemdendi. Onu eklemeyi unutmuşum. Logia savunması olmayınca, geleceği görsen de aynı anda birden fazla yönden yapılan saldırılar tehlikeli olacaktır. Birini görüp bir yöne kaçsan, senin tepkini görüp o yönde saldırı yapacak bir başkası olur. Geleceği her seferinde şaşmadan görmek mümkün değil, hele de dövüş içinde.
Zoro Ashura açar o sıkıntı da çözülür. Herifin 3 kafa var. 360 derecelik görüş açısıyla Roronoa Zoro açık vermez ve iş bitirir. Roronoa Zoro yine iş başında. Adam marka, adam kalite, adam ölüm makinesi :a:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık