Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro Tayfaya Katılmasaydı?

Frankyde yaşardı. Luffy olmasa Robin arabastada ölecek cp9 elindeki bu koza güvenip kafalama İceberg'e falan dalmayacaktı e sonuçta olay Franky'e sıçramayacaktı temkinli olmaları açısından.
Cp9 eninde sonunda Iceberg'e dalacaktı,işin ucunda antik silah vardı.Öylesine belirteyim dedim:ehe:

Zoro korsan olduğu için bu kadar güçlüye getirmiş olabilir üyemiz mert. Yani seride görülen ödül avcılarının seviyesi ortada sonuçta. Zoro'da onlardan birisi olurdu demek istemiş olabilir.
Demek istememişte olabilir mehmet.Ki olay İlham vermekse bunu yapan Kuina.Yani Luffy olsun veya olmasın işin özü Kuina da bitiyordu bu yüzden o olsa da olmasa da Zoro bugünkü gücüne erişmek için çalışacaktı.Unutmayalım Zoro'nun en zor kavgalarında ve amacı doğrultusundaki düşüncelerinde yani bilinç altındaki ilk kişi Kuinaydı.

Aklıma geldi yazıyım dedim.... İlerde Tashigi'nin öldüğü bir sahne olacak ve Zoro, hayatında ilk defa kayışı koparacak. Bu hangi arcta olur, kim Tashigi'yi öteki tarafa yollar bilinmez ama, böyle birşey bekliyorum. Tashigi'de bi olaylar çıkacak zaten. Yoksa Kuina'ya her yönüyle bu kadar benzeyen bir karakter olması saçma.
Kuina'ya verdiği sözü hatta direk Kuina'yı hatırlattığı için güçlenme konusundaki kararlılığını daha da körüklüyor. Tashigi'nin misyonu bu bana göre ölmesine falan gerek yok, Zoro'nun içinde kyuubi mi var gözünü kan bürüsün kız öldü diye.

Zoro'nun böyle bir körüklemeye ihtiyacı yok. Adamın zaten amacı da belli, azmi de belli, kararlılığı da belli. Tashigi'yle ne kadar beraber takılıyorlar ki körüklesin Zoro'yu ? 4-5 senede bir ya görüyor ya görmüyor.. Ölür ölmez orası ayrı konu. Ben sadece böyle bir sahne beklediğimi yazmak istedim. Ayrıca Zoro'nun gözünü kan bürümesine de gerek yok. Adam zaten normalde de dövüşürken sakki arzusuyla yanıp tutuşuyor. Herif yeni dünyaya girerken, '' HERKESİ, HERŞEYİ KESİCEM'' diye giriyor. Daha nasıl gözünü kan bürüsün?
Kardeşim atarlanmadan önce bir sakin ol. İstediği kadar azimli,kararlı adam olsun. Zaman zaman azmini kaybetme veya kararlılığının git gel yaptığı anlar herkesin olur. Luffy saf azmin sembolüydü seride ama öyle güçler gördü ki azmini,kararlılığını yitiriyordu. Aynısı Zoro içinde geçerli Mihawk ile olan kapışmasında aradaki farkın çok değil aşırı büyük olduğunu anladı ve son saldırısını yaptı, ölümünü kabullendi. Hedefe giderken böyle tereddüte düşmeler,yoldan sapmalar olacak ki o hedefe ulaşıldığında bir anlamı olsun. Sahne beklentine laf söylemedim zaten ama sahne beklentisinin sebebini Zoro'nun kayışını koparma bahanesi olarak belirtmişsin. Herkesi,herşeyi diye kesicem diye giren adam niye kayışı koparsın o zaman ? Ben kan bürümesi ve naruto-pain savaşındaki narutonun hinatayı görmesinden sonraki olay ile benzetme yaptım benim hatam daha açık kelimelerle ifade etmeliydim.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık