Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Zoro Tayfaya Katılmasaydı?

Sana aynı mantığı sunuyorum.
''Eğer Zoro bu irade ile aynı şekilde çizilseydi. O zaman Luffy'e katılması için bahane olan, helmeppo ya yakalanmayacaktı''
dedin ya hani. Luffy durumunda da gene o kafes olmazdı zaten bu kadar basit.

2. cümlende hiç bir cevap yok zaten. Ben kaybolur çıkamaz elinde sonunda ölürdü diyorum çünkü Zoro iyi gemi kullanan biri de değil. Sen irade falan diyon. İradeyle yol mu bulunuyor. Eğer bulunuyorsa Zoroda hiç yok demektir :S
Tamam o zaman sıkıntı yok. İksi de ölmüyor ilk seçenekte.

Kader diy bir şey var mangada bir şekilde yolunu bulurdu diyorum bende işte. Çünkü Zoro güç ve irade olarak çok sağlam bir yerde. Bende diyorum ki o şekilde ki adamlar bir şekilde hayatta kalır. Yani kid law gibi düşün, Zoro'nun o halini, iyi bir yan karakter gibi.

Tamam o zaman sıkıntı yok. İksi de ölmüyor ilk seçenekte.

Kader diy bir şey var mangada bir şekilde yolunu bulurdu diyorum bende işte. Çünkü Zoro güç ve irade olarak çok sağlam bir yerde. Bende diyorum ki o şekilde ki adamlar bir şekilde hayatta kalır. Yani kid law gibi düşün, Zoro'nun o halini, iyi bir yan karakter gibi.
Bütün cevapların irade yalnız. Desteksiz yardırıyon. Birde h.haki falan diyon. H.haki elindeki kelepçeleri çıkarmıyor he bunun farkındasın inş. Baya fosfatlı Zorocu çıktın :/

He birde iradesi olan genci en son ortadan delmişlerdi. Ki Ace'in yön duygusu da var tek başına ilerleyebiliyor denizde. Bizim tayfadan herhangi birinin aksine.

Şimdi olay şu; Zoro tayfaya katılmasaydı deniliyor, bunun 3 hali var.

1- Zoro orada Luffy reddedecekti ve ölecekti yada çok çaresiz anı olduğu için h.haki açacaktı. Luffy o an orada nakama bulamayacaktı ve Buggy olayında ölecekti.

2- Zoro'nun aynı irade ile başka biri olarak çizilmesi. O zamanda bence aynı şekilde yükselirdi.

3- Zoro'nun bambaşka biri olarak karşımıza çıkması. O zamanda zaten ne olursa olsun, bizim sevdiğimiz adam olmuyor.

Anlatmak istediğim şey buydu.
Anlatmak istediğinde eksiklikler var bence :)

1- H.haki ihtimalini geçiyorum, Luffy en başta oraya gitmeyip Zoro dışında başka birisini hedefleyebilirdi. Seninki milyonda bir ihtimal gibi olmuş, bundan önce çok daha olası bir sürü ihtimal düşünülebilir.

2- Zoro bu durumda Buggy'nin tayfasında çizilirdi bence. Hani şu ilk tasarlandığı hali :D

3- İkinci ihtimal ile bu aynı sayılır.

Her neyse bir sürü ihtimal sayılabilir, tabi sen Zoro'nun lehine olanları ön plana çıkarmak istiyorsun doğal olarak :D Ama ben 10 milyonda bir ihtimalleri düşünmediğimiz sürece Zoro'nun lehine sonuçlanacak bir durum göremiyorum. Yani bırak East Blue'dan çıkmayı, Grand Line'a girebileceğini düşünüyor musun? Onu geçtik hadi girdi, orada hayatta kalıp bir de Yeni Dünya'ya girebilir miydi? Başka çok güçlü bir tayfa ile bunlar olabilirdi diyeceksin çünkü tek yolu bu ama East Blue'dan yakın zamanda öyle bir tayfanın çıktığını hiç sanmıyorum. Dediğim gibi 10 milyonda bir ihtimale girer Zoro'nun hayaline bu kadar yaklaşabilmesi.

Bütün cevapların irade yalnız. Desteksiz yardırıyon. Birde h.haki falan diyon. H.haki elindeki kelepçeleri çıkarmıyor he bunun farkındasın inş. Baya fosfatlı Zorocu çıktın :/

He birde iradesi olan genci en son ortadan delmişlerdi. Ki Ace'in yön duygusu da var tek başına ilerleyebiliyor denizde. Bizim tayfadan herhangi birinin aksine.
İrade olacak tabi. Adam bunun üzerine yardırıyor mangaka. H.haki çöpler bayıltıyor en azından onun için yazdım.

Birde öyle bir anlatıyorsun ki beni boş yapıyor gibi gösteriyorsun. Ben diyorum ki eğer Zoro'yu tayfaya çizmese bile, Aynı potansiyel ve güçte çizseydi mangaka onu bir şekilde üste taşırdı diyorum anladın mı? Yani Kid law veya başka potansiyelli adamlar Luffy'nin tayfasında olmadığı halde nasıl yükseliyorlar, Zoro da o karakter ve poransiyel ile mangaka sayesinde yükselirdi, bunu da anlamazsan daha anlatabileceğimi sanmıyorum.

Anlatmak istediğinde eksiklikler var bence :)

1- H.haki ihtimalini geçiyorum, Luffy en başta oraya gitmeyip Zoro dışında başka birisini hedefleyebilirdi. Seninki milyonda bir ihtimal gibi olmuş, bundan önce çok daha olası bir sürü ihtimal düşünülebilir.

2- Zoro bu durumda Buggy'nin tayfasında çizilirdi bence. Hani şu ilk tasarlandığı hali :D

3- İkinci ihtimal ile bu aynı sayılır.

Her neyse bir sürü ihtimal sayılabilir, tabi sen Zoro'nun lehine olanları ön plana çıkarmak istiyorsun doğal olarak :D Ama ben 10 milyonda bir ihtimalleri düşünmediğimiz sürece Zoro'nun lehine sonuçlanacak bir durum göremiyorum. Yani bırak East Blue'dan çıkmayı, Grand Line'a girebileceğini düşünüyor musun? Onu geçtik hadi girdi, orada hayatta kalıp bir de Yeni Dünya'ya girebilir miydi? Başka çok güçlü bir tayfa ile bunlar olabilirdi diyeceksin çünkü tek yolu bu ama East Blue'dan yakın zamanda öyle bir tayfanın çıktığını hiç sanmıyorum. Dediğim gibi 10 milyonda bir ihtimale girer Zoro'nun hayaline bu kadar yaklaşabilmesi.
Yahu zaten Buggy'nin tayfaya çizilse bizim bildiğimiz Zoro olmuyor o yüzden çöp olsa da sorun yok :D

Ama sadece tayfaya katılmaması ise olay. Zoro yine bildiğimiz Zoro ise Potansiyeli falan mangaka bir şeyler yapar ve onu yine güçlü bir şekilde karşımıza çıkarırdı diyorum. Yani olayın benim fanlık yapmam ile alakası yok.

İrade olacak tabi. Adam bunun üzerine yardırıyor mangaka. H.haki çöpler bayıltıyor en azından onun için yazdım.

Birde öyle bir anlatıyorsun ki beni boş yapıyor gibi gösteriyorsun. Ben diyorum ki eğer Zoro'yu tayfaya çizmese bile. Aynı potansiyel ve güçte çizseydi mangaka onu bir şekilde üste taşırdı diyorum anladın mı? Yani Kid law veya başka potansiyelli adamlar Luffy'nin tayfasında olmadığı halde nasıl yükseliyorlar, Zoro da o karakter ve poransiyel ile mangaka sayesinde yükselirdi, bunu da anlamazsan daha anlatabileceğimi sanmıyorum.
Çünkü desteksiz atıyorsun şuan. Bu da boş yapmak oluyor. İradesi olan herkes ilerleyemez öyle.

Bir kişinin tek başına ilerleyebilmesi için;
zeki biri olması gerek
güçlü olması gerek
yön duygusu olması gerek.

Bunların hepsini taşıyan bir isim tayfada yok. Belki Robin gücünün yettiği kadar gl de giderdi. Kalan hepsi ölürdü olası bir denemede. Buna eminim.

Zoronun tek olduğu bir senaryodan bahsediyoruz sanırsam.

Law da üçü de var ilerlebilirdi. He Law tek değil mesela. Tayfası da var. Kiddi o kadar bilmiyorum tek başına bişi diyemem. Ama onunda tayfası var o da tek değil.

Olay bu kadar basit aslında.

Kimsenin emrine girmezdi dolayısıyla Zoro diye birini hiç duymazdık sonrasında. Ve dolayısıyla boşuna birbirinizi yiyorsunuz. :)

Çünkü desteksiz atıyorsun şuan. Bu da boş yapmak oluyor. İradesi olan herkes ilerleyemez öyle.

Bir kişinin tek başına ilerleyebilmesi için;
zeki biri olması gerek
güçlü olması gerek
yön duygusu olması gerek.

Bunların hepsini taşıyan bir isim tayfada yok. Belki Robin gücünün yettiği kadar gl de giderdi. Kalan hepsi ölürdü olası bir denemede. Buna eminim.

Zoronun tek olduğu bir senaryodan bahsediyoruz sanırsam.

Law da üçü de var ilerlebilirdi. He Law tek değil mesela. Tayfası da var. Kiddi o kadar bilmiyorum tek başına bişi diyemem. Ama onunda tayfası var o da tek değil.

Olay bu kadar basit aslında.
Şuan bence sen inat edip boş yapıyorsun. Ben sana nasıl yükselecğini yazmadım, Mangaka bir şekilde bunu ayarlardı ve bir bakmışız manganın bir bölümünde Zoro diye güçlü bir herif çıkmış anladın mı? Yani bunun nasıl olduğunun önemi yok. Sen mantık kasıyorsun ama manga da çok mantık da yok. Korkak Coby bile bir anda Garp ile karşılaşıp adamın himayesine giriyor anladın mı? Bu şekilden bahsediyorum. Yan yok yön duygusu yok işte tayfası falan değil. Olay Oda da bitiyor diyorum, Zoro ya da bir şekilde yapardı diyorum. Ama aynı Zoro potansiyelini düşünüyor ise diyorum. Mesela Weevil Çok mu zeki? Değil ama yanında anası var. Zoro da biri ile karşılaşır yolunu bulurdu anladın mı? Bu kadar basit.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık