Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Zoro - Law - Hawkins

Sizce hangisi ?

• 3 isim de aynı ligdedir.

• Law > Hawkins > Zoro barizdir.

• Zoro hepsinden güçlüdür.

• Hawkins en güçlüleri çıkıp şaşırtabilir.

• Law>Zoro>Hawkins

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Tonla şey atmak için tonla vakit lazım. O da bende yok şu an. Ama biraz Dressrosa'ya baksan bazı çıkarımlar yapabilirsin belki diye düşünüyorum. Bir de bu kadar birilerini fan ilan etme derdinde olma. Sertsin çok. Birileri birşey desin de ona fan diyeyim gibi bir havan var. Biraz sakin ol karşiim sakin :)
Tamam sakinim :D ama sana bir şey soracam samimiyetine güvenerekten yanlış anlama, wb vs zoro konusu açılsa oyunu zoronun yenileceğini bilsende zoroya vermezmisin :D çok uçuyonuz bazen bende zoroyu gömesim geliyor ne yapayım, aslında yorumlarım genelde yumuşaktır biraz gerdiysem affola :)

@hsynrknz sen verirmiydin ama doğruyu söyle :oleyo:

Zoro'nun yapıpta Law'ın yapamayacağı bir şey yok gördüklerimiz arasında. Law hakisiyle övülen Vergo ile beraber adayı ikiye böldü, Pica'yı da bölerdi. Hatta Zoro kadar uğraşmazdı da. Monet'i yada Pica'yı ezdi diye övülüyor. Monet kim ki? Sanji bence Zoro'dan daha iyi k. hakiye sahip olmasına rağmen Dof karşısında az kalsın tek yiyecekti. Zoro'da farklı olmazdı. Bazı konuşmalar ve sahneler beni böyle düşünmeye itiyor.
1-) 2 yıl aradan sonra Sanji ve Zoro'nun yine denk gibi kavgaya tutuşması ve birbirlerini övmeleri.
2-) Zoro'nun Sanji 1000'se ben 2000 adam gücündeyim diyerek onunla kendini yarıştırması. Nami'nin tabi tabi diyerek Zoro'nun başını okşaması.
3-) Kraken ile dövüşürken monster trionun bozulmadığı imajının verilmesi.
4-) Balıkadam adasında Sanji ve Zoro'nun kaç adam dövecekleriyle aralarında yarışa girmesi. Yine Luffy balıkadam adasında kral haki kullanmadan önce ona yaklaşanları Sanji ve Zoro'nun durdurması ve verilen denkler imajı.
5-) Pica ile dövüşmeden önce Zoro'nun Luffy'nin seninle işi olmaz tarzında konuşması.

Forumdaki çoğu kişinin aksine Zoro'nun hiç bir zaman Luffy'e eşit yada yakın olduğunu düşünmüyorum. Olmayacakta. Nasıl yonkoular ile sağ kolları arasısnda uç farklar varsa Luffy ve Zoro arasında da olacak ve var zaten. Sorun Sanji'nin insanların yüksek beklentisini karşılamaması yüzünden ezilmesi, Zoro'nun ise hava kasıp durmasından dolayı çok güçlü görünmesi. Bence kendininizi Sanji ile hemen hemen denk bir Zoro görmeye hazırlayın. Şimdilik Zoro bu üçlü arasında en güçsüzleridir. Arkın sonunda ise başa geçecektir, yada Law ile denk olacaktır.
Law > Hawkins > Zoro
Eğer 4 kumandan ile kıyaslarsam. 1. adam gücündeki tek kişi Luffy'dir. 2. adam gücünde muhtemelen Law, Kid. 3. adam gücünde Hawkins, Apo, Drake. 4. adam gücünde ise Zoro, Urouge, Killer(?) vardır.
Tayfa içi dinamiklerle, seri içindeki güç dengeleri çok farklı. Kabul ediyorum bir rekabet var. Olması da lazım. Renk lazım çünkü tayfaya. Zoro'yu Sanji'den ayıran onca noktayı es geçmişsin olmamış. Onlarca kez tekrarlanan şeyleri bir kez de ben yazmayacağım ancak inanılmaz yanlı bakıyorsun. Sanji bu ligin adamı değil. Bak insanlar Law ve Hawkins'le Zoro'yu kıyaslıyor, Sanji'yi değil. Bu arc ak koyun-kara koyun belli olur nasılsa.

Tamam sakinim :D ama sana bir şey soracam samimiyetine güvenerekten yanlış anlama, wb vs zoro konusu açılsa oyunu zoronun yenileceğini bilsende zoroya vermezmisin :D çok uçuyonuz bazen bende zoroyu gömesim geliyor ne yapayım, aslında yorumlarım genelde yumuşaktır biraz gerdiysem affola :)

@hsynrknz sen verirmiydin ama doğruyu söyle :oleyo:
Şaka gibisin ya bin tane konu var attığım oylar belli aç bak, ben bir tek amiralleri güçsüz görüyorum o kadar yonkoo fanı falan de daha fazlası çıkmaz attığım yorumlardan. Pofilde zoro resmi var diye bu kadar sığ düşünebiliyorsun. Bu konuda bile Law>Zoro secmişim yukarıda tıklasan göreceksin neyin kafasını yaşıyorsun. Beyin muhabbetini de öylesine yazdım ama kanıtlama niyetindesin tebrikler, bende yok demeye çalışıyorsun. Serinin yarısının bittiği yerde dünyanın en iyi kılıç ustasını aşacak adamın senin bahsettiğin güç seviyesinde olması ihtimali bile gülünç. üstelik sanji battle suit kullanırsa bu seviyelere yaklaşacağını bile yazdım hala saçma sapan bir fanlık mesajları 15 yaşında falan mısın ?

Anketten anladığına göre mi :S Önceki Zoro anketlerini görmedin herhalde, reyizden beklenti hep büyük olur zaten.

Sen haksızsın. Law Doffy karşısında bir cacık yapamamıştır ama Zoro çıksaydı orta zorlukta alırdı Doffy'i
Hakisi yemediyse suç benim mi?
@Millennium Wizard, @serimu ve @Hakili Yumruk oylarını ivedi bir şekilde "Zoro hepsinden güçlüdür" e kaydırsın. Beni deli etmeyin :mincika::fool:

@Uchiha Itachi sen de :artiz: Gidip en olmayacak şeye oy atmışın. Noob!
Zoro yenemeyeceği için Hawkinsi Lawa bıraktı Oda. Her şey çok açık. :)

Snack in 5 komutanı ne zaman haşat ettiğini biliyor muyduk? Belki yeni dünyaya girer girmez dövüştüler ve kaybettiler. Urouge ise sonradan dövüştü. Aynı zamanlarda dövüştülerse bile pek bir bilgi yok dövüşün nasıl olduğu yada olaylar hakkında. Bege'yi zaten saymadım :D Bege, Bonney ve Sanji de 4. adamın altında kalır bana göre. Law ve Dof konusunda ise haklısın. O konu benim de kafamı karıştırıyor. Ya güç dengesini Oda tutturamadı ya da ben Law konusunda yanılıyorum. Belki de Dof düşündüğümüzden daha güçlüdür 2. ve 1. komutanın arasında bir yerdedir. Ama Luffy g4 e geçince baya ezdiği için bu ihtimalde çok şüpheli kalıyor.
Nasıl olduğu belli değil fakat o sahnede bildiğin Urouge övülüyordu.4 süpernova hiç bir şey yapamadı bir tek Urouge birşeyler yaptı diye hype verdiler adama.Fakat bizim forumda gereksiz ön yargı olduğu için adama hep en güçsüz süpernovalardan biri gözüyle bakılıyor.
Dofun zannetmiyorum 3. adamdan fazla bir seviyede olduğunu.Şimdi 11 süpernova 11 wonderkid dedik ama hepsinin maximumunu Luffy,Kid ayarıda düşünmemek lazım.11 yonko olur yoksa seri sonu :D
Bege,Bonney,Killer falan maximumlarına yakınlardır şuan için maximum 600 mlik adam olurlar.Hawkins,Apoo falan seviyesi adamların zirvesi ise 2. adamlık falan olur tahminimce.Potansiyeli çok yüksek 4 kişi var bence .
Luffy -KK
Zoro-KK sağ kolu(Amiral)
Law-Yonko?
Kid-Yonko

Zoro'nun yapıpta Law'ın yapamayacağı bir şey yok gördüklerimiz arasında. Law hakisiyle övülen Vergo ile beraber adayı ikiye böldü, Pica'yı da bölerdi. Hatta Zoro kadar uğraşmazdı da. Monet'i yada Pica'yı ezdi diye övülüyor. Monet kim ki? Sanji bence Zoro'dan daha iyi k. hakiye sahip olmasına rağmen Dof karşısında az kalsın tek yiyecekti. Zoro'da farklı olmazdı. Bazı konuşmalar ve sahneler beni böyle düşünmeye itiyor.
Doğru Law da Pica'yı keserdi ama Zoro da Vergo'yu keserdi. Hiç düşündün mü? Neden Zoro, Dof veya Vergo ile karşılaşmadı da Sanji karşılaştı? Bir kere de Zoro karşılaşıp ezilsin bizde tamam diyelim. Hatta Zoro, Dof'a girerken araya Amiral giriyor, adam Amirale, Sanji'nin Dof'a ezildiği kadar ezilmiyor.
1-) 2 yıl aradan sonra Sanji ve Zoro'nun yine denk gibi kavgaya tutuşması ve birbirlerini övmeleri.
Bu tartışmalar denk olduklarını göstermez. Hatta Oda bu tartışmaların, Zoro ile Sanji'nin düşünce ve erkeklik anlayışlarının zıt olması yüzünden olduğunu söylemişti yanlış hatırlamıyor isem.
2-) Zoro'nun Sanji 1000'se ben 2000 adam gücündeyim diyerek onunla kendini yarıştırması. Nami'nin tabi tabi diyerek Zoro'nun başını okşaması.
Orada espri olsun diye yapılmış bir şey ki, doğru olması da sürpriz olmaz hatta öyle de zaten. Nami'nin yaptığı hareket ile güç kıstası da yapılamaz.
3-) Kraken ile dövüşürken monster trionun bozulmadığı imajının verilmesi.
O kraken dövüşü'nün üstünden kaç arc geçti ve aynı arc'da Zoro ile Luffy dövüştükleri adamları tek başlarına alırken, Sanji dövüştüğü adamı Jinbei ile beraber aldı ve aynı ARC zoro ARC BOSS'UNA SU ALTINDA TEK ATI.
4-) Balıkadam adasında Sanji ve Zoro'nun kaç adam dövecekleriyle aralarında yarışa girmesi. Yine Luffy balıkadam adasında kral haki kullanmadan önce ona yaklaşanları Sanji ve Zoro'nun durdurması ve verilen denkler imajı.
O yarış hep var Oda bunu komik olsun diye yapıyor. AV yarışına da girmişlerdi zamanında. Mesela o zaman Luffy hakiyi yaptığında Sanji şaşırıp ağzı açık kalırken Zoro kendinden emin bir şekilde sırıtıp bunu yapması lazımdı diyor.
5-) Pica ile dövüşmeden önce Zoro'nun Luffy'nin seninle işi olmaz tarzında konuşması.
Burada dediği yanlış mı? İşi olmaz ki Zoro'nun da işi olmadı kesti attı. Pica en son korkak gibi kaçıyordu Zoro reisten.
Forumdaki çoğu kişinin aksine Zoro'nun hiç bir zaman Luffy'e eşit yada yakın olduğunu düşünmüyorum. Olmayacakta. Nasıl yonkoular ile sağ kolları arasısnda uç farklar varsa Luffy ve Zoro arasında da olacak ve var zaten. Sorun Sanji'nin insanların yüksek beklentisini karşılamaması yüzünden ezilmesi, Zoro'nun ise hava kasıp durmasından dolayı çok güçlü görünmesi. Bence kendininizi Sanji ile hemen hemen denk bir Zoro görmeye hazırlayın. Şimdilik Zoro bu üçlü arasında en güçsüzleridir. Arkın sonunda ise başa geçecektir, yada Law ile denk olacaktır.
Zoro bunların arasında en güçsüz ise. Hawkins ile sürtüşmesinde niye üstün çizildi? O zaman senin düşüncelerine bakar isek. İki yıl önce kapışıp berabere kalmışbir Luffy ve Zoro var. Ama hiç bir zaman böyle dövüşüp berabere kalmış bir Zoro vs Sanji veya Sanji vs Luffy görmedik. Bir şey daha var senin bu denk görme kriterlerine bakarsak sadece Wano da ki olaylara bakarak Luffy ve Zoro eşit dememizde iç bir sakınca yok bence.

Hakisi yemediyse suç benim mi?

Zoro yenemeyeceği için Hawkinsi Lawa bıraktı Oda. Her şey çok açık. :)
(Dur azcık çivi yarasına tuz basayım xD)

Yani sen şimdi gördüğü çivilere karşı b.haki açamamış Zoro'nun, göremediği G4 ataklarını bile b.haki ile savunabilen Doffy'i alamayacağını mı söylüyorsun?

(Dur azcık çivi yarasına tuz basayım xD)

Yani sen şimdi gördüğü çivilere karşı b.haki açamamış Zoro'nun, göremediği G4 ataklarını bile b.haki ile savunabilen Doffy'i alamayacağını mı söylüyorsun?
Dof'un karsıladığı g4 ataklarının manga sayfalarını atabilir misin ? Benim okuduğum manga da g4 doffu oradan oraya uçuruyordu.

Dof'un karsıladığı g4 ataklarının manga sayfalarını atabilir misin ? Benim okuduğum manga da g4 doffu oradan oraya uçuruyordu.
Mesajda, göremediği g4 ataklarına karşı b.haki ile savunuyordu demişim, mangayı okurken bunları görmemiş miydin? Hem ben uçmadı demiyorum, kendini savundu diyorum :(

Doğru Law da Pica'yı keserdi ama Zoro da Vergo'yu keserdi. Hiç düşündün mü? Neden Zoro, Dof veya Vergo ile karşılaşmadı da Sanji karşılaştı? Bir kere de Zoro karşılaşıp ezilsin bizde tamam diyelim. Hatta Zoro, Dof'a girerken araya Amiral giriyor, adam Amirale, Sanji'nin Dof'a ezildiği kadar ezilmiyor.
Dof Vergo'yu o kadar övdü. Çizilen imaj bence gayet netti. Vergo'nun hakisi>Pica'nın hakisi. Bu noktada Law'ın Pica'yı kesebileceği net. Ama Zoro'nun kesebileceği net değil sadece çıkarım. Ha bana göre de keserdi ama yine Law kadar kolay yenemezdi. Ayrıca Sanji'de Vergoyu dövüş devam etse yenerdi diye düşünüyorum. Aradaki fark Law tek atıyor.
Zoro bunların arasında en güçsüz ise. Hawkins ile sürtüşmesinde niye üstün çizildi? O zaman senin düşüncelerine bakar isek. İki yıl önce kapışıp berabere kalmışbir Luffy ve Zoro var. Ama hiç bir zaman böyle dövüşüp berabere kalmış bir Zoro vs Sanji veya Sanji vs Luffy görmedik. Bir şey daha var senin bu denk görme kriterlerine bakarsak sadece Wano da ki olaylara bakarak Luffy ve Zoro eşit dememizde iç bir sakınca yok bence.
Hawkins ile karşılaşmasında Zoro'nun üstün çizildiği yine senin çıkarımın. Zoro iki deva çok güçlü, bu nasıl güç dedi ve yaralandı. Zoro'nun canavarı ve Hawkins'i kesmesi Hawkins'in pek umrunda görünmüyordu. Ben şuan Hawkins Zoro ile dövüşse ezer demiyorum. Bana göre aralarındaki fark çok yoktur. Law ile Hawkins içinde aynısı geçerli. Zaten bu yüzden ark sonunda Zoro Law seviyesine çıkar, Hawkinsi geçer dedim. Ama şuan için Zoro'nun Hawkins'den güçlü olduğunu kanıtlayacak hiçbir şey yok.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık