Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Zoro Kim? (Çeviri)

Teoriyi beğendiniz mi?

• Kullanılan toplam oy
    70
Kurucu klan olması hoşuma gitti. Shogunun taraf değişmesine katılmıyorum aynı doğrultuda.

Kurucu klansa; Sanji'nin zıtlığı kadar Luffy ile paralellik de taşır. Teach nasıl D. olmasına rağmen acımasızsa, Shogun da kurucu klan üyesi olup zamanında Kozuki'nin gölgesi altında kalmaktansa Kaido ile müttefik olmuştur. Zoro ise klanına laf ata ata onurunu kurtaracaktır.

Birebir Sanji ile zıt olduğunu söylemek de doğru değil.
- Sanji ile Zoro, Chopper'ı geri almak için birlikte organize ve iyi dövüştü.
- Zoro, Usopp'un atarı ardından konuşurken Sanji destekledi.

Her şeyden önce çeviri için teşekkür ederim.
Kısmen mantıklı bulduğum bir teori.
Oda bu göndermeyi yapabilecek, hatta yapmak için sınırları zorlayabilecek biri olabilir. (inanıyorum)
Sanji ve Zoro zıt gibi görülebilir fakat; @Historia 'ya katılıyorum.
Benim telde sorun var galiba. Resimler açılmadı :(

Sanji-zoro kısmına bir şey yazayım.

Sanji ve zoro kardeş gibidir. İkisi birbiri için canını veriri. Hep kavga etseler bile bunun arkasında erkeksi ve ciddi bir bağ vardır. Durum ciddileşince beraber de dövüşürlerler el ele de dövüşürler.

Son olarak resimleri göremesem de hoş teori olmuş eline sağlık :good:
Sanji ve Zoro birbirine saygı duyan, birbirinin gücünü kabullenmiş, kendi içlerinde çatışıp, dışarıdaki diğer herkese karşı birbirini savunacak ve birbirleri için ölebilecek kardeşler gibi olduklarını düşünüyorum.

Çeviri için teşekkürler.
Sonda Oda'nın dünya barışını hedeflediği palavrası beni kahkahaya boğmuş olsa da teorinin kendisi oldukça güzel ve mantıklı.

Ama genel olarak katılmıyorum.
Sanji-Zoro ilişkisi başta gelir mesela. Onlar sürekli birbirlerinin gırtlağına sarılmış iki insan olabilirler. Ama aralarında kesinlikle bir anlayış ve bağ var.
Her şeyden önce aynı adama inanıyorlar ve aynı tayfa için canlarını öne sürüyorlar. Zoro, Kuma'nın karşısındayken Sanji'ye, onu kurtarmak için saldırmış adam.
Yazan bence bu ikiliyi yanlış anlamış.

Zoro'nun asilzade olmaması benim de istediğim bir şey. Gerçi ben Wano'lu olmasını ve kral haki kullanmasını da istemiyorum.
Heterojenlik sevdiğimden kelli Zoro'nun temsil ettiği her şeyin zıttı/alternatifi özelliklere sahip olması fikri bana daha cazip geliyor.
Bu yüzden özellikle Zoro'nun samuray olmadığı inancına tümden katılıyorum. Zoro sahiden Samuray disiplinine sahip biri değil, o yüzden Burakimun (doğru mu yazdım?) orijin fikri bu konuda çok hoşuma gitti.

Bakalım artık. Ne göreceksek.

teorin çok guzelde merak ettigim bir sey var wano nun kurulmasinda etkili olan hippo klanı senin düşündüğün bir şey mi yoksa wanonun kurulmasinda böyle bir klan rol oynadi mı? Nerde geçtiğini söyleyebilir misin

Son düzenleme:
teorin çok guzelde merak ettigim bir sey var wano nun kurulmasinda etkili olan hippo klanı senin düşündüğün bir şey mi yoksa wanonun kurulmasinda böyle bir klan rol oynadi mı? Nerde geçtiğini söyleyebilir misin
Teoriyi çevirdim sadece. Yazılanlar bana ait değil yani.:D Neyse bu maksatla konuyu canlandıralım. Sanki teorinin birkaç kısmı mangaya uygun gidiyor gibi...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık