Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Zeff

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim.

Kullanılan: 111 95.7%
  • Sevmem.

Kullanılan: 5 4.3%

• Kullanılan toplam oy
    116
Ben Zeff'in seviyesine dair birşeyler söylemedim. Drake dediğin adam Denizci iken Or-Amiral'miş, yani Kor-Amiral'in bir alt rütbesi. Kid'de serideki ikinci en yüksek ödüle sahipti. Bu söylediğin iki kişi de güçsüz adamlar değiller. Üstelik Kid'in tayfasında bir Nova daha var. Meyve güçleri olduğunu söylememe hiç gerek yok. Zeff'ten fazlası var bu adamlarda ve Roger, Beyazsakal kadar güçlü korsanlar Garp, Sengoku gibi güçlü Denizciler yok. Roger'ın önüne geleni biçtiğini biliyorsun, aynı şey Beyazsakal ve Shiki için de geçerli. Bu adamlar karşılaştıklarını indiriyorlardı. Kid ve Drake hala hayattalarsa, Yonkolar onları sallamadıkları içindir. Peşlerine düşseler ikisinin de izi kalmazdı emin ol. Yonkolar'la savaşmışlar gibi lanse etme yani olayı.
Zeff'in güçlü bir adam olduğu aşikar. Grand Line'dan dönebilmiş. Genç Zeff'in Marco ile kapışamaması için sebep göstersene 1 tane. Mihawk dediğin adam Shichibukai ve kılıçustalığında Shanks'e eşit olduğu söyleniyor. Mihawk'ın Haki'si yoksa Amiral almasının bir yolu da yoktur. Varsa söyle bilelim. Bu perspektiften bakarsan Amiral yenemez ama Amiral kadar güçlüdür. Jozu'da Amiral dengiydi ama gördüğün gibi Doflamingo tarafından durduruldu. Bir de hangi yorumumda Zeff şundan bundan güçlüdür demişim, hatırlamıyorum. Dediysem de mantıklı bir sebebi vardır. Örnek verirken Zeff'in ellerini bile kullanmadan sadece bacaklarına dayalı dövüşen bir adam olduğunu hesaba kat. Yoru gibi 12 muhteşem kılıçtan biri, metale hükmetmeye yarayan meyvesi ya da dinozora dönüşme gücü olmadığını yani.
kid ve drakein sevyesi belliydi(süpernova,jinbeinin yarı gücünde bile değildiler belki o zaman şimdi denk yada güçlüdürler).artı ben zeff bunla kapışır bunla kapışamaz demedim,bir taraf çok güçlü diğer tarafta yeterince güçlü olmadığını söylüyor.ağır basan taraf(bence)yeterince güçlü olmadığı(kayde alınan güç amirallik gücü).
roger,wb dönemini katıyorsun ve diyorsunki bu adam o sebepten güçlü.duysaydıkki karşılarına çıkmış kaybetse bile direnmiş o zaman hak verilebilirdim sana ama adam sadece onların dönemde korsanlık yapmış.adının yeterince duyulduğu bile muamma.gücü hakkında yeterince bilgimiz yok ama sanjinin 400. sevye demesi onun güçlü olduğuna kanıtmıdır.o balık adamdan 10kat daha güçlü vuruyor diyemi.tamam bacağı gitmiş,yaşlı olabilir ama yinede serinin başındaki balık adamdan 10kat daha fazla sert vuruyor diyemi ben bu adamı efsane olarak görecem
wb nin ne hallerde nasıl güç çıkardığını gördük,zeff o halde 2yıl önceki luffy kadar güçlü olması lazımdı(hani marco ile kapışmaması için neden soruyorsunya).ama gördüğümüz zeff hiçte öyle gözükmedi.

kid ve drakein sevyesi belliydi(süpernova,jinbeinin yarı gücünde bile değildiler belki o zaman şimdi denk yada güçlüdürler).artı ben zeff bunla kapışır bunla kapışamaz demedim,bir taraf çok güçlü diğer tarafta yeterince güçlü olmadığını söylüyor.ağır basan taraf(bence)yeterince güçlü olmadığı(kayde alınan güç amirallik gücü).
roger,wb dönemini katıyorsun ve diyorsunki bu adam o sebepten güçlü.duysaydıkki karşılarına çıkmış kaybetse bile direnmiş o zaman hak verilebilirdim sana ama adam sadece onların dönemde korsanlık yapmış.adının yeterince duyulduğu bile muamma.gücü hakkında yeterince bilgimiz yok ama sanjinin 400. sevye demesi onun güçlü olduğuna kanıtmıdır.o balık adamdan 10kat daha güçlü vuruyor diyemi.tamam bacağı gitmiş,yaşlı olabilir ama yinede serinin başındaki balık adamdan 10kat daha fazla sert vuruyor diyemi ben bu adamı efsane olarak görecem
wb nin ne hallerde nasıl güç çıkardığını gördük,zeff o halde 2yıl önceki luffy kadar güçlü olması lazımdı(hani marco ile kapışmaması için neden soruyorsunya).ama gördüğümüz zeff hiçte öyle gözükmedi.
Kid ve Drake'in şimdiki seviyeleri için bir Jinbe kadar olabilir diyorsan, Zeff'te en kötü Shichibukai seviyesinde oluyor. Güçlüdür ya da değildir bu kişisel görüşe bakar.
Roger Dönemi'nden kalma korsanlara bakacak olursan, çoğu güçlü kimseler. Tek tek saymamı istersen, sayabilirim. Balıkadam Karatesi'nin en son seviyesi kaç bilmiyoruz. Kuroobi'nin tekniği 40. seviyeye gelmiş. Yani herhangi bir balıkadam 40. seviyede o kadar vurabilir. Zeff, tek bacaklı ve yaşlı haliyle Kuroobi'nin 100 katı güçlü tekmeler atabiliyorsa, bu benim için yeterli bir kanıttır. Burda asıl nokta Kuroobi'nin gücü değil, 40. seviye Balıkadam Karatesi'nin vuruş gücünün aynı olması. Seviye ne kadar üst olursa, vuruş gücü de o kadar artar. Ki Jinbe'nin, Jones'a "Senin Balıkadam Karate'nin benimkinin yanında esamesi okunmaz." demesinden bunun doğruluğu anlaşılıyor.
Bir kefeye koyduğun adam Roger'a denk olan 2 kişiden biri ve dünyanın en güçlü adamı unvanını taşıyor. Roger'ı tanıyorsan, onların kategorisinin çok ayrı olduğunu da bilirsin zaten. Zeff'in Baratie'de olanlara ses çıkarmaması, Sanji'ye bir şans tanıması ve Luffy'e olan inancından ileri geliyor diye düşünüyorum. Tabi bu da kişisel görüşe bakan bir durum.

Baratie'de sessiz kalması kişisel görüş değil açıkca söylenmiş bi şekilde luffy'i denemek içindi. Luffy dövüşürken bahsettiği mızrak olayı, luffy'nin borcunu ödemesi için ona müsaade etmesi tamamen luffy'i sınamasıydı. Zeff tek hamleyle havadaki mermileri durdurabilirken tek darbe de yere düşmesi sonra mal gibi yatması ve hiç olaya müdahil olmaması çok anlamsız...

Baratie'de sessiz kalması kişisel görüş değil açıkca söylenmiş bi şekilde luffy'i denemek içindi. Luffy dövüşürken bahsettiği mızrak olayı, luffy'nin borcunu ödemesi için ona müsaade etmesi tamamen luffy'i sınamasıydı. Zeff tek hamleyle havadaki mermileri durdurabilirken tek darbe de yere düşmesi sonra mal gibi yatması ve hiç olaya müdahil olmaması çok anlamsız...
Baratie'de sadece sessiz kalmadı, rehin düşüp düşmana avantaj sağlamış oldu.
Ayrıca Wb, Luffy gibi bir çaylağa nasıl Crocodile'ı durdurmak konusunda güvenebiliyor diyordun yanlış hatırlamıyorsam. (o dönem Luffy'nin namı duyulmuş herkesçe)
Zeff ise, Zoro'nun bile Luffy'den daha meşhur olduğu dönemde, adı sanı duyulmamış Luffy'ye, kalan son hayali olan Baratie'yi Krieg karşısında onun ellerine bırakması çok daha anlamsız olurdu.
Bahsettiğin mızrak olayı ise, Luffy vs Krieg dövüşünün ortasında söylüyor diye hatırlıyorum, dövüş öncesi öyle bir hadise yaşanmadı.
Ayrıca mermileri durdurmadı, tekmesinin rüzgarı ile yanan bilyelerin alevini söndürdü. Sanji'nin şimdi yaptıklarını gördükten sonra tekme rüzgarı hiçbir şey ifade etmiyor, hatta Ranyaku gibi bir saldırı ile o bilyeler tümden yok edilebilir.

Diğer yapılan yorumlarada gelirsek onlarada katılmıyorum.
Roger döneminden geldiği için güçlü olması yada Haki kullanma ihtimali ;

Roger döneminde olan korsanların güçlü olması gerekiyorsa, Direk KK Roger'la karşılaşmasına ve tayfasının yok edilmesine rağmen, halen yeni dünyada barınan
Squardo'nunda baya güçlü olması gerekir, evet güçlü bir korsan ama bir shichibukai seviyesinde mi ? Sanmıyorum.

Haki mevzusu ise, Sentoumaru ve Boa'nın kardeşleri Luffy'ye çakınca nasıl Luffy yamuluyordu gördük.
Ben burda öyle bir yamulma göremiyorum ;

Ayrıca Wb, Luffy gibi bir çaylağa nasıl Crocodile'ı durdurmak konusunda güvenebiliyor diyordun yanlış hatırlamıyorsam. (o dönem Luffy'nin namı duyulmuş herkesçe)
Zeff ise, Zoro'nun bile Luffy'den daha meşhur olduğu dönemde, adı sanı duyulmamış Luffy'ye, kalan son hayali olan Baratie'yi Krieg karşısında onun ellerine bırakması çok daha anlamsız olurdu.
Bahsettiğin mızrak olayı ise, Luffy vs Krieg dövüşünün ortasında söylüyor diye hatırlıyorum, dövüş öncesi öyle bir hadise yaşanmadı.
Ayrıca mermileri durdurmadı, tekmesinin rüzgarı ile yanan bilyelerin alevini söndürdü. Sanji'nin şimdi yaptıklarını gördükten sonra tekme rüzgarı hiçbir şey ifade etmiyor, hatta Ranyaku gibi bir saldırı ile o bilyeler tümden yok edilebilir.

Roger döneminde olan korsanların güçlü olması gerekiyorsa, Direk KK Roger'la karşılaşmasına ve tayfasının yok edilmesine rağmen, halen yeni dünyada barınan
Squardo'nunda baya güçlü olması gerekir, evet güçlü bir korsan ama bir shichibukai seviyesinde mi ? Sanmıyorum.

Haki mevzusu ise, Sentoumaru ve Boa'nın kardeşleri Luffy'ye çakınca nasıl Luffy yamuluyordu gördük.
WB hiç tanımadığı ve hayallerine dair hiçbi bilgisi olmayan D. ruhunu taşıyıp taşımadığını bilmediği luffy hakkında bişey düşünmez ve gerçekleşecek 200 karelik olaylar dizisini göremez demekle korsanlar kralı olucam lafını duyduktan sonra ettiği lafa olan inancından ötürü bu çocukta bişeyler varı sezinlemesi çok farklı şeyler. Ayrıca zeff orda luffy'den bi cacık olmayacağını anlasa kendisi de kavgaya dahil olur en azından don krieg dışındaki tüm sefillere çok rahat tek atardı. Pearl'ün fırlattığı yanan bilyelerin mermi hızında olduğunu ve temelde zaten mermi olduğunu düşünürsek sırf ayağının rüzgarıyla bilyeleri alevlerden arındırıp, itiş gücünden fazla karşı kuvvet uygulayabilirken esir düştü düşmana avantaj sağladı demek çok yersiz. Senin takıldığın adamlara karşı bütün kapıları kapatman alıştığımız bi hadise...

WB hiç tanımadığı ve hayallerine dair hiçbi bilgisi olmayan D. ruhunu taşıyıp taşımadığını bilmediği luffy hakkında bişey düşünmez ve gerçekleşecek 200 karelik olaylar dizisini göremez demekle korsanlar kralı olucam lafını duyduktan sonra ettiği lafa olan inancından ötürü bu çocukta bişeyler varı sezinlemesi çok farklı şeyler. Ayrıca zeff orda luffy'den bi cacık olmayacağını anlasa kendisi de kavgaya dahil olur en azından don krieg dışındaki tüm sefillere çok rahat tek atardı. Pearl'ün fırlattığı yanan bilyelerin mermi hızında olduğunu ve temelde zaten mermi olduğunu düşünürsek sırf ayağının rüzgarıyla bilyeleri alevlerden arındırıp, itiş gücünden fazla karşı kuvvet uygulayabilirken esir düştü düşmana avantaj sağladı demek çok yersiz. Senin takıldığın adamlara karşı bütün kapıları kapatman alıştığımız bi hadise...
Gin'e karşı bilerek yenildiğini ve geri kalan adamlarınada tek atacağını söylüyorsun, neye dayanarak bunu söylüyorsun ?
Zeff'in neyini gördün yani ? Sırf bilyeleri söndürdü diye ?

Biraz daha dikkatli takip etseydin adamın kendisinin dövüşemediğini kabul ettiğini görürdün ;
http://www.mangareader.net/103-2103-4/one-piece/chapter-48.html

Krieg : Artık dövüşemezsin.
Zeff : Evet ama halen yemek yapabiliyorum.
Diyor kısaca özetlersek.

Gin, Pearl'in bilyeleriyle falan uğraşmadan, direk Pearl'e tek atmış birisi, aynı zamanda Zeff'i paspas yaptı altına ama Zeff bilerek o konuma düştü diyorsun ?
Bu da çok enteresan açıkçası.
Zeff eskiden yeni dünya standartında bir korsan olabilir
(ki yeni dünyaya gittiği kesin değil hadi o standartta diyelim) ama bacağını ve gençliğini kaybettikten sonra hiçbir etkisi olamazdı.

Baba adamdır, Sanji için yaptığını kimse yapmaz tamam ama sırf bu özellikleri nedeniyle çok güçlü olacak diye bir kaide yok.

Gin'e karşı bilerek yenildiğini ve geri kalan adamlarınada tek atacağını söylüyorsun, neye dayanarak bunu söylüyorsun ?
Zeff'in neyini gördün yani ? Sırf bilyeleri söndürdü diye ?

Biraz daha dikkatli takip etseydin adamın kendisinin dövüşemediğini kabul ettiğini görürdün ;
http://www.mangareader.net/103-2103-4/one-piece/chapter-48.html

Krieg : Artık dövüşemezsin.
Zeff : Evet ama halen yemek yapabiliyorum.
Diyor kısaca özetlersek.

Gin, Pearl'in bilyeleriyle falan uğraşmadan, direk Pearl'e tek atmış birisi, aynı zamanda Zeff'i paspas yaptı altına ama Zeff bilerek o konuma düştü diyorsun ?
Bu da çok enteresan açıkçası.
Zeff eskiden yeni dünya standartında bir korsan olabilir
(ki yeni dünyaya gittiği kesin değil hadi o standartta diyelim) ama bacağını ve gençliğini kaybettikten sonra hiçbir etkisi olamazdı.

Baba adamdır, Sanji için yaptığını kimse yapmaz tamam ama sırf bu özellikleri nedeniyle çok güçlü olacak diye bir kaide yok.
aynı görüşteyim senle.serinin başındaki balık adamdan 10kat daha sert vuruyormuş.adam ayağını kaybetmiş yaşlı olabilir ama sizin bahsettiğiniz güçte olsaydı(marco kadar güçlü hatta tekmeleri marconun tekmelerinden üstün)o çöplerle uğraşmadan nasılki sanjiye vuruyor onlarıda hiç yokmuşlar gibi bitirebilirdi.
wb nin sevyesi belli rogera denk ama adam ne hallerde akainuyu ve bb yi indirdi(biri amiral diğeride jinbeiye denk adamı yenmiş yeni shici).zeffte bahsettiğiniz kadar güçlü olsaydı meydan okumayı bırak, kreig zeff karşısında durmaya bile korkardı

daha nasıl yamulmasını bekliyonki sen?
Bencede olaylara karışmamasının sebebi lufy ve sanjiyi denemek istemesiydi bunu sırf olaylar olup biterken sakince izlemesinden bile anlayabiliriz

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık