Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Yaşadığınız Paranormal Olaylar

Bu Konuda Düşünceleriniz Neler?

• Paranormal olaylar gerçek olabilir.

Kullanılan: 27 17.2%
  • Paranormal olaylar gerçektir.

Kullanılan: 23 14.6%
  • Hayır hiçbiri gerçek değil.

Kullanılan: 30 19.1%
  • Her şeyin bir açıklaması vardır.

Kullanılan: 38 24.2%
  • Bir şeyler olduğu kesin ama ne olduğunu bilmiyorum.

Kullanılan: 11 7.0%
  • Net bir fikrim yok.

Kullanılan: 12 7.6%
  • İlgilenmiyorum.

Kullanılan: 16 10.2%

• Kullanılan toplam oy
    157
Ben bu başlığa niye girdim arkadaş bu tür konulardan korkarım ben.

Son olarak bir iki şey daha yazayım sonra başlığa bir daha girmeyeceğim.

Bizim yıllardır oturduğumuz ev var. Ben bu evde niyeyse çok korkarım. Hani bu tür şeyler özellikle bizim evde beni çok etkiler. 3 yıl yalnız yaşadım gram korkmadım ama bizim evdeyken en ufak bir şeyden bile korkarım. Daha önce bizim evin önünde değişik kanlar ve otlar bulundu. Evde ki eşyalar arasında muskalar bulundu ve karşı komşumuza göre kadının birisi gelip bizim dış kapımızın sağını solunu kurcalamış. Bunların yanında Ablam bir gece yattığın da sabah kalktığında ayaklarında kına vardı. Tek yatar gece kimse evine girmez ve bilirsiniz kınanın değişik bir kokusu vardı yeni yakılmış bir koku değildi sanki uzun zamandır oradaymış gibi çıkmıştı. Sonrasında geçti.

İşin garip tarafı benim babam Hocadır. Nafile namazlarını bile geçirmez, pazartesi, perşembe oruçlarını tutar ibadetlerini hiç aksatmaz ve evin her odasında en az bir kuran bulunur. Garip.
favorim bu şuanlık.

Benim başıma yıllar yıllar önce üç gün üst üste geldi... 3.gün olan aşırı komik ama sjjsj

İlk gün: genelde evde en son ben yatarım... neyse odaya geçtim ve tam yatağa girerken odamın içinden pencereye doğru bir ses geçti... ses pencereye doğru geldiğinde çocuk çığlığına dönüşüp kayboldu...

İkinci gün: Yine en son ben yatıyorum.. herkes uyumuş... şöyle bir mutfağa gittim.. ışıkları tek tek söndürdüm... sadece tuvaletin ışığı yanık... tam onu söndürecekken ışık şak diye söndü.. tanii ben hemen korkudan yatağa atladım... sonra kafamı duvara döndüm... duvarın karşısında ne ışık ne pencere var.. sadece dolap var yani... duvara bir baktım ışıklar yanıp yanıp sönüyor sanki biri duvara selektör yapıyor gibi.. o gün korkudan arkamı bir kez bile dönmedim...

üçüncü gün: Artık uyuyamıyorum... herkes uyumuş ben tek başıma yatakta ışığı açmış sabahı bekliyorum ama vücut yorgun.. sonunda artık gözlerimi açık tutamayacak halae geldim.. tam kafam uykuya düşerken... rüzgarla beraber suratıma tokat yedim... şoka girdim bir anda... sonra bildiğim bütün duaları okuyup dua etmiştim...ondan sonra kesildi... :D

benim başıma öyle bir olay gelmedi ama babamınkini anlatayım
Tahminen 1980'in' ortası falan babamın gençlik zamanları o aralar dolmuş sürüyormuş çocukları okula yetişkinleride evine falan götürüyormuş karışık bir iş işte neyse bir gün arkadaşının biri yanında bir hocayla bir adamı getirmiş arkadaşı babamdan hocayla adamı başka bir hocaya götürmesini istemiş babam da götürmüş bunları hocaya 2 hoca bu adamı bir odaya sokup içindeki cini çıkarmaya başlamışlar babam da bu sırada arkadaşıyla kapıdan izliyor. Sonra adam garip garip hareketler yapmaya başlamış kafası falan sağa sola dönmüş en sonunda adam tavana kadar sıçradıgını bile söylemişti babam anlatırken bile titriyodu adam.

Bizim yıllardır oturduğumuz ev var. Ben bu evde niyeyse çok korkarım. Hani bu tür şeyler özellikle bizim evde beni çok etkiler. 3 yıl yalnız yaşadım gram korkmadım ama bizim evdeyken en ufak bir şeyden bile korkarım. Daha önce bizim evin önünde değişik kanlar ve otlar bulundu. Evde ki eşyalar arasında muskalar bulundu ve karşı komşumuza göre kadının birisi gelip bizim dış kapımızın sağını solunu kurcalamış. Bunların yanında Ablam bir gece yattığın da sabah kalktığında ayaklarında kına vardı. Tek yatar gece kimse evine girmez ve bilirsiniz kınanın değişik bir kokusu vardı yeni yakılmış bir koku değildi sanki uzun zamandır oradaymış gibi çıkmıştı. Sonrasında geçti.

İşin garip tarafı benim babam Hocadır. Nafile namazlarını bile geçirmez, pazartesi, perşembe oruçlarını tutar ibadetlerini hiç aksatmaz ve evin her odasında en az bir kuran bulunur. Garip.
Bu muska meseleleri benim kanımı donduruyor. Bir tane anlatayım.

Annem bizim evin arkasında, etrafı bir kaç kat bantla sarılmış ceviz kabuğu buldu. Merak edip hocaya götürdü.

Bizim bi komşunun karısı var o da böyle şeylerle uğraşıyordu. Bu kadın bir hocaya gidip kocasıyla kaynanasının (yani kocasının annesinin) arasını açmak için yaptırmış bu büyüyü.

Yalnız asıl olay bu değil. Ne hikmetse o hoca "yanlışlıkla" başka bir büyü yapmış. Annemin cevizi götürdüğü hoca açmış biraz inceledikten sonra "X (kocanın ismi) kim?" demiş. Annem söylemiş. Sonra "Y (kocanın annesi) kim?" demiş annem söylemiş. Sonra hoca "Eğer bu büyü tutsaydı o adam kendi annesine tecavüz edecekti." demiş.

Sanırım kadın büyüyü bozdurup bizim evin bahçesine atmış muskayı.

Gece uykum yok yatağı yere kurmuştum duvara yastığı koymuşum uzanıyorum.Tam pencere önündeyim dışarı ile aramda bir duvar var.Bir anda tam dibimde ayak sesleri duydum.Duvarın karşısında biri var eminim ama kanıtlayamam.Kılım kıpırdamadı ayak sesi kesildi ama ben biri olduğunu resmen hissediyorum.Biraz durdum olduğum yerde sonra sesler yine başladı uzaklaşıyordu ama.Kesildi bir süre sonra rahatladım. :d

Paranormal Olaylara Bakış Açım

Öncelikle birden fazla kişi tarafından ve birden fazla defa aynı şekilde tecrübe edilen, sürekliliği olan olayların bir açıklaması olduğunu düşünüyorum. Yani paranormal olduklarını düşünmüyorum. Sadece bir kişinin kendi ruhsal durumunun bazı tanımlanamayan varlıklarca bozulabileceğini böylece normalde görmediği şeyleri gördüğünü, duymadığı şeyleri duyduğunu, hissetmediği şeyleri hissettiğini düşünüyorum. Buna cin yaptı dersiniz peri yaptı dersiniz veya nevrotik bir durum dersiniz bunun hiç bir önemi yok. Önemli olan somut bir problemin olmayışı. Eskiden bu tür olayların büyük çoğunluğunun ruhsal bir rahatsızlık olduğunu çok nadir paranormal olaylar olduğunu düşünüyordum. Artık bu ayrımı kimsenin yapamayacağını düşünüyorum. Yani aslında çoğu ruhsal hastalık cinlerin etkisi sebebiyle de olmuş olabilir. Şunu da unutmamak gerek deyim yerindeyse "cin çarpması" sadece müslümanlarda olacak bir şey değil. Nitekim cinlerinde farklı din veya dinsizlikle amel eden toplulukları var. En azından müslümanlar buna inanıyor.

Kendim paranormal olay yaşadıklarını veya hali hazırda yaşamakta olduklarını söyleyen bir çok insanla karşılaştım. Ki kardeşim 18 yıldır bu durumla yaşıyor. Ben dış dünyaya tesiri olduğu iddia edilen tüm olaylara ön yargı ile yaklaşıyorum. Çünkü şu ana kadar bu tür olayların hep asılsız veya art niyetli olduklarını gördüm. Ancak belirli bir kişi bir şeyler yaşadığını ifade ediyorsa onun zihin dünyasında bu olayın gerçekleşmiş olma ihtimali elbette var.

Peki birine cin musallat olduğunu düşünüyorsanız modern bilimden uzak mı duracaksınız? Aksine eğer gerçekten bu tür kişilerin ruhsal durumunu tespit etme ve çözmeye mahir uzmanlar varsa faydalanmak gerekir. Cinleri, algılarınızla oynayan, yaranızı kaşıyıp vesvese ile büyüten soyut bir varlık gibi düşünebilirsiniz. Eğer siz güçlü bir irade ile buna karşı koyabilirseniz ruhsal durumunuz düzelecektir. Bunu herhangi bir dinin reçeteleri ile veya kontrolü elinize almanızı sağlayacak herhangi bir inasnın öğretileriyle bunu yapmanızın bir farkı yok. Zaten sağlam iradeli insanlar bu tür rahatsızlıklardan çok nadir muzdarip olurlar. Olsalar bile öncesinde ciddi bir olay olmuştur.

Sözün özü ne hastası abi cin çarpmış veya cin ne alaka kafayı sıyırmış cümleleri bana göre değil. İkisini ayırabilmeyi mümkün görmüyorum. Çözümlerini ise ortak görüyorum.

Peki birden fazla kişi aynı olayı yaşayabilir mi? Yoksa böyle bir olayın mutlaka bir izahı mı vardır? Büyük ihtimalle izahı vardır. Yani paranormal değildir ancak nadirde olsa birden fazla kişinin aynı anda aynı ruh bozukluğu yaşadığı görülebiliyor bildiğim kadarıyla. Atıyorum ben ve X şahıs bir suyun çamura döndüğüne ikimizde aynı anda inanabiliriz ama gerçekte öyle bir durum yoktur. İkimiz de aynı anda aynı manipülasyona maruz kalmışızdır.

Daha önce yaşadığım ancak paranormal olmadığını düşündüğüm ufak bir örnek.

Yaşım ufak, namaz falan da kıldığım yok. Bir gece uyandım, uykuya devam etmek için yönümü değiştirdim o an çok tatlı genç bir kadın sesi duydum. Su gibi dersin ya. Seccadeni serdim kalk namaz kıl dedi. Ne namazı diye döndüm baktım odada kimse yok ama seccade serili. Kalktım namaz kıldım. :hhh:
Olay şu annem seccadeyi toplamamış kalkmış öyle. Muhtemelen annem namaz kılarken uyku ile uyanıklık arasında annemin dua mırıldanmalarını duydum. Bu da bana öyle bir his yaşattı. Uyku ile uyanıklık arasında bu tür yarı uyanık rüyalar olabiliyor. Uzaktanda olsa çevre ile veya o anki durumuzla bir alakası varsa normal karşılıyorum bu tür olayları. Ki bunlar çok olan şeyler.

Yaşadığım Ufak Bir Paranormal Olay Örneği

Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu konularda psikolojim sağlamdır. Pek böyle şeylerden etkilenmem. Genelde ön yargı ilede yaklaşırım. Ve bu tür tavrın da paranormal olay yaşamanın önünde engel olduğunu düşünüyorum. Emin bir iradeye vesvese işlemiyor pek : )) Şimdi gelelim olaya.

Ev arkadaşım var. Aynı odada uyuyoruz. Gece duvara dönük uyuyorum. Zifiri karanlık en azından olması gereken o. Bir şey gözümü rahatsız etti uyandım. Baktım duvarda bir ışık hüzmesi var. Gözümü aldı, neyin nesi diye net görebilmek için odaklandım. Bir baktım ki kocaman bir örümcek. Yetişkin bir insanın avuç içi kadar. Epey de yakın aramızda 50 cm var yok. Ben duvara yapışığım zaten o biraz yukarıda işte. Bir yandan gözümü kırpıştırıyorum olum bu nasıl bir şey gerçek değildir diye düşünüyorum ama orada hala. Gözümü ayırmadan arkamdaki yastığa uzandığım anda örümcek duvardan aşağı düştü. Evet bitiş olan yatağımın üstüne. Hemen yorganı falan kaldırdım. Kaldırdım ama etraf karardı bir şey göremiyorum. Işığı açtım, aradım taradım bir şey yok. Halüs amca dedim umursamadım yattım. Hamamböceği olsa yatamazdım. Fobim var görünce kaşınıyorum. Ama örümcek umursamam zaten 2014 yılına kadar zıplayan örümcek bile görmüş adam değilim. Her neyse kabus görmeyi bile seven bir insan olduğum için umursamadım yatmaya devam ettim.

Bir süre sonra belki hemen ertesi gün birebir aynı olay tekrar yaşandı. Zifiri karanlıkta apaçık gözüken örümcek vs.. Yine başarız imha operasyonu. Tabi ılığı açında o kadar büyük örümcek olamayacağı için en azından evde : )) Huzurla yatmaya devam ediyorum.

Bu olay kaç defa yaşandı bilmiyorum ama her defasında bir dahakine kanmayacağım durum uzun süre izleyeceğim bakalım ne olacak diyorum ama gece refleks olarak atıldığım anda bir şey oluyor dikkatim başka yöne kanınca kayboluyor.

Bir bu olayın en son yaşandığı gün var bu sefer aynı şekilde gördüm ama zihnim bir tık daha duru bu sefer af yok dedim refleksimde iyidir hani silah çeker gibi yastığı duvara çat diye fırlattım anında ayağa kalkıp yastığı bir daha elime aldım bir daha çatt. Sonra etraf iyice karardı ve ben ağlama gibi sesler duydum. Hemen ışığı açtım baktım oda arkadaşım uyanmış korkudan titreyerek beni izliyor :hhh: İyi misin diyor ama kendi titriyor :D Bir şey yok böcek yakalamaya çalıştım yat sen dedim. Anlatmamıştım korkmasın diye. Uzun süre de anlatmadım. Taki taşınana kadar.

Ve biz taşındık artık öyle bir olayın olduğu da yok. O zaman anlattım arkadaşın uyarısıyla kafada şimşek çaktı neden böyle bir olay yaşadığıma dair bir varsayımım oldu. Şimdi günler öncesine gidiyoruz. Bu olay hiç yaşanmadan öncesine. Bizim bir arkadaş vardı. Kendinin psikolojik sorunları vardı. Uyur gezer, sorulan sorulara geç cevap verir. Vermyeceğini düşünürsün bir anda verir falan. Kendisinin ifadesine göre 15 yaşından beri cinlerle içli dışlıymış. Çok sık gelirlermiş önceleri korkarmış zamanla alışmış vs. Yine kendi ifadesine göre ilk kez cin gördüğü günün sabahında tanımadığı tuhaf giyimli bir adam evlerinin önünden geçiyormuş adamın bakışları hoşşuna gitmemiş ergen tavrıyla kaşlarını çatmış adam gözden kaybolana kadar yan yan bakışmışlar. O cindi diyor arkadaş. o bana musallat etti diyor. Her neyse benim olayla bağlantısına gelelim. Bu arkadaş evimize misafir olduğu bir gün rahatsızlandı. Başı falan ağrıyordu yani. Ben de geç benim yatakta yat dinlen dedim. Neyse bir kaç saat sonra gayet dinç geldi. Uyumak iyi gelmiş dedim. He kendime geldim. Cin geldi yine dedi (X) kılığında dedi. Güldüm geçtim. Çünkü o zamanlar bu tür olayların %99 psikolojik rahatsızlık olduğunu düşünüyordum. Şimdi dediğim gibi ayırmıyorum ikisinin de çoğu yerde aynı şekilde ifade edilebileceğini düşünüyorum. Her neyse bu eleman geldi yatağımda yattı cin geldi dedi. Gerçekten umursamadım hatta unuttum gitti. Ben bu olayları yaşadım. Evi değiştirince artık arkadaş korkmaz diye anlattım diğer evde böyle oldu diye o zaman o hatırlatınca bile acaba demiştim. Sonra biraz araştırdım. Gece zifiri karanlıkta ışık hüzmesi içinde örümcek gören çok varmış tabi bilmiyorum yine de. Çok da umrumda değil açıkçası. Ama severim böyle olayları.

Arkadaşımın dayısı kızının okuduğu şekeri yiyip dışarı çıkmıştı. Olaydan bi yarım saat sonra aradılar hemen arkadaşın dayısının babası dayısının yanına gitmiş gittiğinde kolları uzamış yüzü falan kaymıştı başta araba mı çarptı diye sormuşlar ama durup dururken yolda giderken uzamış adam. Şeker yanlış okunmuş diye olmuş hala daha saçma tikleri var o olaydan sonra sağlıklı birisi de değil.

O kadın büyü benzeri şey yapmış olabilir.Buna benzer köyde duymuştum birinin evine mezar toprağı atmışlar ölü olsun diye.Ve o evden ölü de çıkıyor olayın sonrasında.Ha tesadüftür ayrı ama büyü ve muska işini gözümle görüp yaşadığım için inanıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık