Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Yanlış Bilinen Gerçekler

Başkalarını bilmem ama ben şerefsiz ve kalleş olan karakterlere lafımı esirgemiyorum zaten :d
Her zaman böyle bir karakter bekliyordum seriye, yaptıklarını da sonuna kadar destekliyorum. Aptal insana vurulan her kamçının ardından alkış tutmaya devam edeceğim. Evet Oden belki iyi bir insandı, ama Ace gibi(hatta daha beter) aptaldı. Ace'de o kadar güç olsa, şuan neler neler yapıyordu. Cürmünün cezasını çekti, kimse de üzülmedi zira herkes ettiğini buldu...

Teach Kaido Dofilamingo Chrocodile Big mom ve unuttuklarım.
Şu serie de korsanlık aslında ney bize gösteren insanlar
Şu admlar da olmasa korsan serie'si altında kahramanlık serie'si okuyorduk. o_O

Kaido ve Beyaz arasındaki tek fark biri sempati kazanması yönüyle diğeri antipati kazanması yönüyle oluşturulmuş karakterler. Yoksa yaptıkları benzer şeylerdir ki Tavus Kuşu bu durumu belirtiyor.

Fakat böyle şeyleri makul görmelisin. Bunlar yanlış bilinen gerçekler değil. Sevdiği karakterin karşısında yer alır sevmez; tipini beğenmez sevmez; tavırları itici gelir sevmez; sevenlerine kıl kapar sevmez. Bu nedenlerden birine sahip bir karakteri de sevebilir aynı zamanda. Bu sevme/me mevzularında pek de bir mantık aramamak gerek.

Bu yazı, şerefsizlik, kahpelik, namertlik özelliklerinin korsanlık tabiri altında aklanma çabasıdır. Şerefsiz olan korsan var olmayan korsan var, buna şerefsiz dememiz için diğerlerine de mi dememiz lazım?

Konu adı içeriğine uygun değil sadece bilinen gerçekler yazsan daha iyi olurmuş. Kaido nasıl bir hayat yaşamayı seçerse seçsin yapmış olduğu eylemler onu karaktersiz ve onursuz yapıyor. Bunun hayata bakış açımızla, korsanlıkla, tozpembelikle falan alakası yok. İyi kötü ayrımı o kadar ucu açık bir konu değil ya. Kaido gibi birini gördüğümüzde ulan harbi şerefsizmiş diyebilmeliyiz yani bu öznel bir durum olmamalı.

Sadece Kaidou hakkında yazılan bir yazı için başlık çok kötü olmuş. Temel Türkçe dersi. Kaidou ile yanlış bilinen gerçekler dersen olsan tamam da.

Konu adı içeriğine uygun değil sadece bilinen gerçekler yazsan daha iyi olurmuş. Kaido nasıl bir hayat yaşamayı seçerse seçsin yapmış olduğu eylemler onu karaktersiz ve onursuz yapıyor. Bunun hayata bakış açımızla, korsanlıkla, tozpembelikle falan alakası yok. İyi kötü ayrımı o kadar ucu açık bir konu değil ya. Kaido gibi birini gördüğümüzde ulan harbi şerefsizmiş diyebilmeliyiz yani bu öznel bir durum olmamalı.
Valla kardeş ben karakterin nasıl olduğunu yazdım, yanlış bilen varsa da doğrusu bu. Bu adamı sevmeyen de Luffy, Ace gibi düz mantık iyimser elemanları sever, gayrısından hoşlanmaz. Hani bana göre de hoş olmayan şeyler bunlar. Oda'nın aptallığı maalesef. Şöyle hayata tersin kralını yapmış, düz olmayan bir kötü yapabilecek zeka emmaresi yok maalesef. Çok taşaklı bir karakter çiz, aptalca şeyler yaptır ve kötücül biri onu öldürsün. Luffy abi gelsin ter akıtıp dövsün, aynı dolap dönmeye devam etsin. Düz insanlardan hoşlanmıyorum. Madara gibi, İtaçi veya Obito gibi esaslı villian asla çizemeyeceksin Oda efendi. Anca Kişi gibi "nası yindiricimi bilmiyirim" de. Hani cidden yenilmez çiz bari, eleman yara alıyor, yara alma tekniğini de ana karaktere yüklüyorsun falan, çok basitsin ya. Saf dramanda baydı, mal Oden öldü hadi hep beraber ağlayalım ve Luffy'nin zopalaması için vakit sayalım. Kaido'nun da geçmişi fos çıkacaksa, bu elemanın kötü karakterlerine bir daha da anlam yüklemem.

Kaido'nun kadını öldürmesi bir anlam ifade etmiyor. Sopayı kendi kafasına da vursaydı, o zaman olurdu işte.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık