Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Westworld (2016-2022)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 4 80.0%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 1 20.0%

• Kullanılan toplam oy
    5
Son bölümle birlikte bütün taşlar yerine oturmuş oldu. Maeve ve Caleb'in sezon başında göründükleri yer geçmişti. Maeve patlamada ölüp toprak altında kalıyor, Caleb ise Hale'in adamları tarafından yakalanıyor. Yıllar sonra Bernard, Maeve'i buluyor. Bu sürede Caleb çoktan ölmüş ve host haline getirilmiş. Muhtemelen Dolores de mevcut zaman diliminde yer alıyor. Herkes tek bir noktaya toplanmış oldu.

Bende bu diziyi baştan sona izleyecek sabır yok. Kafa dürten çok yavaş bir dizi bu takip etmesi en zor türlerden biri. Bir kaç özet okudum basitçe anladıklarımı yazacağım ne kadarı doğru ne kadarı yanlış isterseniz düzeltirsiniz.

İkinci sezon insan bilincinin kontrol etmenin anahtarı olan insanların kayıt altına alınmış verilerini elde etmeye çalışmakla geçiyor.
Dolores bu bilgilerin bir kısmını kendi zihnine işliyor. Bu arada şirketin yöneticilerinden biri olan Hale karakterini öldürüp yerine kendi bilincini yerleştirdiği bir kopyasını fetöcü olarak şirkete atıyor.
Mib kayıt altında tutulan bu verileri Serac isimli bir elemanın beyni olduğu başka bir şirkete satıyor.
Serac ürettiği Rehoboam isimli yapay zekaya bu bilgileri işleyerek hem paranın hem de kontrolün içinden geçiyor.
Galibe üçüncü sezon bu yapay zekanın kontrolünü ele geçirme çatışmasıyla geçiyor.
Sonradan öğreniyorlar ki Solomon isimli ikinci bir yapay zeka da mevcut.
İnsanların fişini çekmeye yemin etmiş Dolores tahminen Solomon aracılığıyla yanında gezdirdiği ırgat Caleb'i manipüle ediyor.
Bundan sonrası bende yok ne oldu ne bitti bilmem güncele atlıyorum hemen. 4.sezon üçüncü sezondaki zaman diliminin 23 yıl ilerisinde geçiyor.
Hale bedenindeki Dolores büyük ihtimalle bu yapay zekanın gücünü kullanıp insanları hosta çevirmenin yolunu buluyor.
Küçük robot sinekler aracılığıyla beyne yolladıkları sinyallerle insanları kontrol etmeye başlıyorlar ama yetişkinler buna daha dirençli olduğu için çocuklara odaklanarak tamamen kontrol altına alınmış koca bir insan neslini elleriyle büyütüyorlar bu 23 yıl içinde.
O zamana kadar çoktan yakalanıp öldürülmüş ve hosta dönüştürülmüş olan Caleb karakteri ise bütün bu bilgileri yedikten sonra Allah'ına kavuşup sokağa koşuyor ve tüm insanlığın kontrol altında olduğunu görüp dumur oluyor.
Dünyayı bu pislikten kurtaracak tek ekip ise Bernard'ın uyandırmaya çalıştığı Maeve ve yanlarında takılan isyancı insanlar büyük ihtimalle.

Şimdi buraya kadar doğru anladıysam az çok Hale bedeninde olmayan diğer Dolores ne pok yiyecek gençler? Kendi Host'u tarafından akıl danışılan gerçek Mib tutsak olduğu platformdan kurtulup Hale'i mi öldürecek?

Onu bunu bilmem de çok iyi ilerliyor bu sezon. Her bölümünü pür dikkat izliyorum. Dolores bu bölüm yoktu. Kilit karakter olacaktır kendisi ( Hale bedenindeki Dolores'ten bahsetmiyorum). Yanlış hatırlamıyorsam da en önemli kişi Bernard olması lazım. Dolores geçen sezon öyle söylemişti bi sahnede. Bakalım o neler yapacak. Tek işi Maeve'yi bulup uyandırmak değildir herhalde

4.sezona kadar olan olayların gelişim sırası yıl yıl hazırlanmış. Zaman çizelgesine bakmak bile kafa karıştırıyor. Diziyi güncel takip etmeyenlerin bakmamasını öneririm.

Bu da 4.sezon itibariyle oluşan zaman çizelgesi. Sıfır noktası Kasım 2057.

Ne Dolores ne de Hale, bu dizideki en büyük psikopat William. 6 bölümdür aşağılanmanın ve küçük görülmenin hıncını survival mode açarak çıkardı, helal olsun. Dolores mi ileri zamanda diğerleri mi diye bölüm boyunca tahmin yürütürken aslında Dolores'in hiç yaşamadığını öğrenince küçük bir ters köşe oldum. 3.sezon finalinden nasıl sağ çıktı diye düşünüyordum hep. Finalde ne yapacaklar bakalım.

William yine bildiğimiz gibi. Adam 30 saniyede dördüncü sezonun üç ana karakterini ölürdü. Resmen diziyi taşıyor tek başına. Açıkçası böyle bir son beklemiyordum, senaristler iyi iş çıkarmış bu sefer.

Bu final çok sönük kaldı. Resmen 5.sezona geçiş bölümü olmuş. Hala 5.sezon onayı da yok piyasada.

Bu diziyi takip ediyor olsam şu finale söverdim. Dünyada yaşam son bulacak insanların alayı perte çıkacak da kalkıp bilinçleri bende deyip sanal dünyanda kendi fantezini gerçekleştireceksin biz de bunu izleyeceğiz. Çıkartırlarsa, 5. sezon iyice tepki çeker bu dizi.

Sonunda sezon finalini izleyebildim. Bu sezona komple geçiş sezonu desek abartmış olmayız.

Anladığım kadarıyla, Dolores tüm anıları ve bilgi birikimi ile geri döndü (sanırım şu anda Rehoboam ve Delos verilerine de sahip). Hale onu insanlar ve hostlar gerçekten de birlikte yaşayabilir mi diye Sublime'a gönderdi. Muhtemelen beşinci sezon tamamen Westworld'de geçecek, nasıl bir şey yapacaklarını kestiremiyorum. Çünkü hikayeyi çok karıştırdılar.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık