Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Uyanış

Eline sağlık bro ama olmamış :/
Olmamışsa eksik birşeyler var demektir.
Ellerine sağlık. Güzel teori.
:sapkali:
Bu arada @Kensei Teach te yang hiç yok diyerek h. haki yok demiş oluyorsun. Eğer ki insan ruhu sadece h. hakiyi kapsıyorsa tabi.
Hay aklınla bin yaşa Komutan :D Unuttum teorinin tam halini hatırlamaya çalışıyorum. Ve en önemli kısımlardan birisini hatırlattın. Teachte haki yok muhabbeti dönmüştü bir keresinde forumda. Okuduğum 1-2 teoridede haki olmadığı için yami yami no mi'nin meyve özelliklerini iptal eden özelliğine ihtiyaç duyduğuna dair şeyler vardı. Şimdi şeytan meyvesi ruhu varsa ve Ying tarafı temsil ediyorsa Teach'in ölmemesinin tek mantıklı açıklaması kendisinde Yang'ın bulunmaması. Öyle düşünmüştüm.

Son düzenleme:

Hay aklınla bin yaşa Komutan :D Unuttum teorinin tam halini hatırlamaya çalışıyorum. Ve en önemli kısımlardan birisini hatırlattın. Teachte haki yok muhabbeti dönmüştü bir keresinde forumda. Okuduğum 1-2 teoridede haki olmadığı için yami yami no mi'nin meyve özelliklerini iptal eden özelliğine ihtiyaç duyduğuna dair şeyler vardı. Şimdi şeytan meyvesi ruhu varsa ve Ying tarafı temsil ediyorsa Teach'in ölmemesinin tek mantıklı açıklaması kendisinde Yang'ın bulunmaması. Öyle düşünmüştüm.
O zaman işi biraz daha ileri götürürsek, Teach'in meyve uyandığında kontrolden çıkacak o zaman? Sonuçta şeytan meyvesi ruhunu baskılayan bir ruhu yok. Tiç ile değil de karanlığın ta kendisiyle savaşacak Luffy!

O zaman işi biraz daha ileri götürürsek, Teach'in meyve uyandığında kontrolden çıkacak o zaman? Sonuçta şeytan meyvesi ruhunu baskılayan bir ruhu yok. Tiç ile değil de karanlığın ta kendisiyle savaşacak Luffy!
Bu teoriye göre Teach'in meyvesini uyandırması zor. Yingin uyanışını tetikleyecek bir yang olmadığından çok ağır bir duygu patlaması yaşaması lazım :D Konuyu editledim sanada yazayım. Meyvesi karanlık meyvesi, yani Karanlık meyvesi aslında Ying'in kendisi olabilir.

Bu teoriye göre Teach'in meyvesini uyandırması zor. Yingin uyanışını tetikleyecek bir yang olmadığından çok ağır bir duygu patlaması yaşaması lazım :D Konuyu editledim sanada yazayım. Meyvesi karanlık meyvesi, yani Karanlık meyvesi aslında Ying'in kendisi olabilir.
Yang yani insan ruhunu en iyi kontrol eden Shanks olabilir mi? Böylece ikisinin karşılaşma ihtimali artar.

Eline sağlık teori çok iyi göründü gözüme tebrik etmem gerek.:good:

Şeytan meyvesinin uyanışının kral haki ile olacağını düşünen arkadaşlar doğru düşünüyor olabilir zira kral haki insan ruhunun uyanmış haliyse içindeki şeytan ruhuna baskın gelip onu istediği gibi kontrol edebilir. Diğer bir yol ise şeytan meyvesinin ruhu kullanıcısının duygusuna bağlı bir şekilde uyanacak.

Kral hakinin aslında uyanış olduğu kısmıyla yukarıdaki bağlantıları epey beğendim.Şeytan ruhuna baskın gelme konusunda gerçekten ben ve birkaç kişi öyle düşünüyorduk çünkü kral haki ve uyanış açısından.Doflamingo tesadüf değildi bence.
Her zaman diyordum, Dofy için H.haki veya uyanıştan birisi fazlaydı. Uyanış için H. Haki olması gerekmez ise büyük hayal kırıklığı olur benim için.

@Kensei ellerine sağlık.

Yazıcam hacı.

EDIT:

1-
Zoroyla ilgili attığın sahne filler. O yüzden teorinde filler bir sahneye yer vermek pek sağlıklı değil.

2-
Zoronun Ashura sahnesi kılıçlarıyla ilgili bir durum değil. Bunu Kaku belirtmişti.

3- Croco'nun kral hakisi yok ancak meyvesi uyanmış.

Bunlar teorinle çelişen durumlar.

İmkansız değil. ID'deki elemanlar zorla uyandırılmış Croco'nun söylediğine göre. Gerekli iradeye sahip olmadıkları için de insani özelliklerini kaybetmişler. Yani meyvenin ruhu, kullanıcısına baskın gelmiş.

H.haki, diğerlerinin iradesine, ruhuna söz geçirmek demek aynı zamanda. Meyvenin ruhuna da bu şekilde söz geçirebilir h.haki kullanıcısı. Bu şekilde bakıldığında fena durmuyor bu düşünce. Amiraller işi bozuyor gibi biraz ama uyanış olmayabilir onlarınki. 2 canavar 10 gün boyunca dövüşmüş ise adanın o hale gelmesi doğal zaten.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık