Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Türk Edebiyatının En İyi Şairi

En İyi Şair derken ölçün biçin nesnel bir şey ortaya koyun demiyorum arkadaşlar. xD

Zaten böyle bir şey nesnel olamaz. :/

Divan şairleri tanrısal seviyede. Teknik, anlamsal, edebi açıdan hiç eksikleri yok neredeyse.

Şiirleri hem fonetik, hem katman katman kastettiği anlamları taşıyor hem de teknik olarak bir sanat eseri gibi ince işlenmiş oluyor.

Onları katmasak iyi.

Hiçbirini katmasak iyi aslında. Şair mi karşılaştırılırmış.

Konu dayatmasıyla biraz düşününce, çok fazla iyi şair varmış Türk edebiyatında. Fazla duygusal bir toplum.

Divan şairleri tanrısal seviyede. Teknik, anlamsal, edebi açıdan hiç eksikleri yok neredeyse.

Şiirleri hem fonetik, hem katman katman kastettiği anlamları taşıyor hem de teknik olarak bir sanat eseri gibi ince işlenmiş oluyor.

Onları katmasak iyi.

Hiçbirini katmasak iyi aslında. Şair mi karşılaştırılırmış.

Konu dayatmasıyla biraz düşününce, çok fazla iyi şair varmış Türk edebiyatında. Fazla duygusal bir toplum.
Sanat acıdan beslendiğindendir.

Teşekkürler, okudum.

"Zaten şairler yazarken bunları düşünerek yazmazlar, bizler bir anlamlandırma uğraşına gireriz."

Şu kısma katılıyorum.

"Şiir de zaten bunun için değil midir?"

Bu kısma "Hayır." demek istiyorum.

Şiir anlamlandırma çabası değil hissetme eylemidir bana kalırsa. Anlamlandırmak istense ben önüme gelen her şeye bir anlam katarım zira. Ondan kolay şey yok. :oleyo2:

Teşekkürler, okudum.

"Zaten şairler yazarken bunları düşünerek yazmazlar, bizler bir anlamlandırma uğraşına gireriz."

Şu kısma katılıyorum.

"Şiir de zaten bunun için değil midir?"

Bu kısma "Hayır." demek istiyorum.

Şiir anlamlandırma çabası değil hissetme eylemidir bana kalırsa. Anlamlandırmak istense ben önüme gelen her şeye bir anlam katarım zira. Ondan kolay şey yok. :oleyo2:
Doğru, haklısın. Tek analiz bunu buldum diye atayım dedim. :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık