Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Tsuru

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

  • Sağlam duruşu olan, esaslı karakter

    Kullanılan: 79 69.9%
  • Yolda görsem karşıya geçmesine yardım ederim

    Kullanılan: 34 30.1%

  • Kullanılan toplam oy
    113

Tsuru, Denizci Karargahı'na bağlı Kor-Amiraller'den biridir.

Görünümü

Tsuru oldukça zayıf, yaşlı bir kadındır. Yaşlılıktan beyazlamış saçlarını arkada at kuyruğu yapar. Kıyafetleri diğer üst düzey Denizci subayları gibi resmidir. Kolları katlanmış açık renk bir gömlek ve uzun koyu renkte bir pantolon giyer. Kravatı mor-pembe desenlerle süslüdür. Görünümü ile tuna balığına benzer. Bunun onun hayvan teması olduğu düşünülmektedir. Ucunda küpler bulunan küpeler takar. Ayrıca sağ kolunca iki bileklik vardır.

Yirmi yedi yıl önceki görünümünde yüzündeki kırışıklar belli olmaktadır. Burada yola çıkarak oldukça yaşlı biri olduğu anlaşılmaktadır.

Tsuru gençliğinde çok güzel bir kadındı. Koyu mavi saçlarını arkada toplar, iki buklesini de yüzünün yanlarından indirirdi. Standart Denizci üniforması giyerdi ve sırtında bir tüfek vardı.


Kişiliği

"Beni yenmekten bir milyon yıl uzaktasınız."

- Tsuru'nun kendisine saldıran korsanlara söylediği bir söz.

Tsuru bilge bir kadın, kıdemli bir Denizci'dir. Çoğu konuda bilgisi ya da en kötü bir fikri vardır. Mariejois'taki toplantıya gizlice giren Laffitte'yi tanımıştır. Marineford Karargahına yaklaşan korsan tehlikesi için genç Denizci askerlerine endişelenmemeleri gerektiğini söylemiştir. Daha sınra diğer Kor-Amiraller ile birlikte en ön safta olduğu görülmüştür. Monkey D. Garp'a göre Tsuru, fazla eğilim göstermiyor olsa da empatik bir kadındır.

Geçmişte gösterilen bir sahnede, gemisinde sadece kadın Denizciler olduğu görülmüştür.

Yetenek ve Güçleri

Tsuru, Denizci organizasyonu içerisinde taktikleriyle ve bir sonraki adımı doğru şekilde atabilmesi ile tanınan biridir. Bu özellikleri ona "Gözde Eleman" lakabını kazandırmıştır. Ayrıca bir Kor-Amiral olduğundan, oldukça güçlü olduğu varsayılabilir.

Tsuru on üç yıl önce Kuzey Mavi'nin her köşesinde o zamanlar henüz Shichibukai olmamış Donquixote Doflamingo'yu kovalamıştır. Minyon Adası'nda Doflamingo'ya Denizci gemisinin bir çocuğu aldığı bilgisi gelmiş (Doflamingo o çocuğu Trafalgar D. Water Law sanmıştır), Doflamingo çocuğu geri almak için hamle yapacağında Tsuru'nun gemisini görmüş ve anında topuklamıştır.

Şeytan Meyvesi
Tsuru, Paramecia türü bir meyve olan Woshu Woshu no Mi'yi yemiştir. Bu meyve ona insanları ve nesneleri "yıkama, kurumaları için asma" gücü bermiştir. Gücünü kullandığı varlıklar çamaşır gibi düz bir hal alırlar ve meyve etkisi süresince hareket kabiliyetleri yok olur. Meyve gücü, uygulandığı kişilerin içindeki kötülüğün bir kısmını "temizlediği" için, özellikle kötü kalpli korsanlar için oldukça tehlikeli bir güçtür.

Haki
Tüm Kor-Amiral ve üstü rütbede olan kişiler Haki gücünü kullanabildiğinden, Tsuru da bu güce sahiptir. Ancak henüz kullanırken görülmemiştir.

Silahları
Gençliğinde sırtında bir tüfek vardı. Ancak tüfek konusunda ne kadar yetenekli olduğu bilinmemektedir.

Ek Bilgiler

- Tsuru bir Kor-Amiral olmasına karşın, Marineford'un ikinci komutanı olarak tanıtılmıştır. Normal bir Kor-Amiral'den daha fazla yetkiye sahip olup olmadığı bilinmemektedir.
- Tsuru gösterilen kadın Denizciler içerisinde en yüksek rütbeye sahip olan kişidir.
- 4Kids'in dublajında Tsuru'nun rütbesi olan Vice Admiral (Chūjō) onun soyadı olarak çevrilmiştir.
- Bartolomeo kafasında Sengoku ve Tsuru'yu canlandırdığında, hayalindeki kişilerin gerçekleri ile alakası yoktur. Aşağıda görebilirsiniz.


- Adventure of Nebulandia özel bölümünde Tsuru'nun tıpkı Amiraller gibi bir adalet anlayışı olduğu öğrenilmiştir. Tsuru'nun adalet kavramı "Temiz Adalet"tir.

Künye

Adı: Tsuru
Okunuşu: Tsuru
İngilizce Adı: Tsuru
İlk Göründüğü Bölüm: Manga 234, Anime 151
Bağlantısı: Denizciler
Unvanı: Kor-Amiral
Lakabı: Gözde Eleman (Jap. Dai-Sanbō, İng. Great Staff Officer)
Durumu: Canlı
Doğum Günü: 26 Mart

Şeytan Meyvesi
Adı:
Woshu Woshu no Mi (Tr. Yıkama Yıkama Meyvesi, İng. Wash Wash Fruit)
Anlamı: Yıkama
Türü: Paramecia
 
Bu kadın Dof'un meyvesinin antisi, aralarında ne tür bir mesele var merak ediyorum. Sıradan bir kordan güçlü olduğu açık.

Ellerine sağlık.
 
Teşekkürler Smoker.

Valla sağlam bir teyzeye benziyor şuan yaptıkları kadarıyla. Garp ve Sengoku zaten kötü biriyle arkadaşlık yapmaz.
 
Eline sağlık üstad.

Doflamingo'nun korkulu rüyası Tsuru. Adamdır. :a:

sürekli düşünceli ve sakin hali en sevdiğim yönü. Çok kalender duruyor. Kalender karakterleri oldum olası severim. Bir şeyler biliyormuş da o yükün altında eziliyormuş gibi bir hali var nedense. İleride daha sık göreceğimizi düşünüyorum.
 
Eline sağlık üstad.

Doflamingo'nun korkulu rüyası Tsuru. Adamdır. :a:

sürekli düşünceli ve sakin hali en sevdiğim yönü. Çok kalender duruyor. Kalender karakterleri oldum olası severim. Bir şeyler biliyormuş da o yükün altında eziliyormuş gibi bir hali var nedense. İleride daha sık göreceğimizi düşünüyorum.
Son dönemde çok görüldüğü için çevirdim. Bu son Kor-Amiral zaten. Diğeleri pek bilinmiyor ve görülmüyorlar. Smoker kaldı sadece.
 
Dof'un tayfası yanındayken gemisini gördüğünde hastır Tsuru gelmiş dediği kadın Tsuru.Hiç boş değil.umarı olası son savaşta iyicefne yer alır.Çünkü almazsa yenilecekler.Ho.,Alsada yenilecekler :D .Eline sağlık Smoker.
 
Son dönemde çok görüldüğü için çevirdim. Bu son Kor-Amiral zaten. Diğeleri pek bilinmiyor ve görülmüyorlar. Smoker kaldı sadece.
Daha da fazla görünecek, hissediyorum. :/
Sanji ile alakalı biri çıkabilir gibime geliyor o kapak yüzünden. Sarışın olmadığı ve kaşları normal göründüğü için de anne tarafından akrabasıdır belki. Teyzesi olabilir Sanji'nin. :D
 
Oha gençliğini ilk kez gördüm. Acaba bu kadın kaç yüz yaşında :D

Henüz arka planını görmediğimiz ve derin birisine benzeyen bi karakter. İşlenmesini merak ediyorum şahsen fb ile de olsa.
 
Gençken taş gibi olan, yaşlılığında da sempatik tavırları olan bir karakter. Zamanında Dof'u bayağı korkuttuğu da belli. Ek olarak sürekli Garp ve Sengoku ile takıldığı gösterildiğinden bayağı güçlü biri gibi geliyor. Umarım ilerde daha çok gösterilir.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık