Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
@Elodin

Yahu Baam'ın güçleri çok karıştı. Bu çocuk neye sahipti. Neler öğrenmişti. Ji Hansung'tan ne öğrendi? Tren'deki gardiyandan ne öğrendi şimdi ne öğrendi hepsi karıştı. İçinde ne güçler var karıştı.:D Çok karıştı ortalık. Sen az çok takip edebildin mi olayı? :D
bildigin sunger gibi, icine emip emip kendi gucune manipule ediyor. son bolumde zahard'in silahini bile absorbe etti.

bildigin sunger gibi, icine emip emip kendi gucune manipule ediyor. son bolumde zahard'in silahini bile absorbe etti.
Aynen gördüm onu. Ben içindeki mavi ya da kırmızı şeytandan birini diken ile bağlantısı olan bir şey sanmıştım. Ama onlarda farklıymış herhalde. Dikenin gücü var. Kırmızı ve Mavi şeytanlar var ki onların nerden geldiğini unuttum. Bir ara içine bir sürü ruhun gücünü de almıştı. Onlar hala duruyor mu bilmiyorum. Onun dışında bir de kendi benliği var. Biraz karıştı ortalık.:D

@Alpamis
Bununla ilgili yazmak istemiştim daha önce de sonuçta arc bitmediğinden ve daha önceki kısımlardan bazıları da tam açıklanmadığından vazgeçmiştim. Neyse yazdığım bazı şeyler için direk kaynak gösteremeyebilirim, ama benim anladıklarım şunlar:
1) Sarı ışık: Baam'ın pirinç çömleği sırasında farkına vardığı başımıza bela her şeyi absorme etme gücü.
Başta sadece yetenek kopyalamaya yararken Baam bu gücün farkına vardıkça varlıkları da emmüklemeye başladı. Dışarıdaki Tanrı tarafında kulenin ebesini şey etsin diye verildiği düşünülüyor.
2) Mavi şeytan: Bu abinin kökenini bilmiyoruz ama 2. kattaki test alanında Fug tarafından saklanıyordu. 20. kat testinde kırmızı yengeç şeklinde gözüküp Baam'ı iyileştirmişti ama SIU fikrini değiştirmiş olacak ki bir daha Baam ne kadar yaralanırsa yaralansın aktifleşmedi.
Atölye savaşında Beta tarafından Dikeni aktifleştirebilecek şeytanın bu olduğunu söylendi. Gardiyanların tanrısı tarafından ''aykırı güç'' olarak tanımlandı. Kırmızı Bari tarafından gardiyanların gücüne sahip olduğu söylendi.
Son blog yazısında Mavi Bari olarak isimlendirildiğinden 43. kat gardiyanının başka bir parçası olabilir veya antik zamanlardan kalma bir varlık.
3) Diken parçası 1: Dikenin bildiğimiz 4 parçasından biri, basitçe shinsoo manipülasyonunu ve fiziksel gücü arttıran bir silah şimdilik. Mavi Bari sayesinde aktive olduğundan hangi güç dikenden, hangisi Mavi Bariden geliyor bilemiyoruz.
4) Diken parçası 2: Ölüm katında Gustang tarafından verildi ama mühürlü durumda. Eğer Baam Zahardın verisinden belli bir eşyayı getirebilirse Gustang mühürü kıracak.
5) Kırmızı Bari: 43. kat gardiyanının özü. Hell Joe'da parazit halde yaşıyordu ama Baam'ın vücudundaki hali ruhu/özü.
Baam'ın istediği yerde bang oluşturmasını ve belli bir alandaki shinsooya tamamen hakim olmasını sağlıyor, ilerde başkalarının shinsoo kullanmasını da engelleyecek muhtemelen.
6) Viole'nin verisi: Baam'ın geçmiş hali, Sarı ışığın gücünü kontrol etmeye başlayan Baam tarafından absorbe edildi. Güç sağlamaktan çok kimlik krizi yaşayan karakterimizin iç hesaplaşması için emildi sanırım.
7) Ruhlar: Albelda tarafından verilen ruhlar. Sarı ışığın kontrolündeler ama Baam'ın çok zorda kalmadıkça kullanmak istemediği bir güç.

Shinwonryu ( Shinsoo Black Hole Sphere) (Shinsoo Karadelik Küresi)
Gardiyanların tanrısı tarafından öğretilen shinsoo kontrol biçimi. Diğer aile liderleri ve Zahard da kullanabiliyor. ''XXXX stili shinsoo kontrol tekniği'' gibi değil de kuralsızlara özgü bang oluşturma şekli olarak düşünmekte fayda var.
Shinsoo Niteliği
Kişinin yatkın olduğu shinsoo kontrol tekniği. birden fazla olabilir ve doğuştan gelir. Eduan 3 tane niteliği olduğunu ve bunlardan ikisinin yıldırım ve buz olduğunu söyledi. Baam'ınki ise Küre Tekniği.
Serinin ilk yarısında bunlardan Jeonsulsa (yıldırım kullanıcısı) Wonsulsa (Dairesel Teknik kullanıcısı) Hwayeomsa (Alev kullanıcısı ) şeklinde üstünkörü şekilde bahsedilmişti ama yazar ayrıntıları yeni açıkladı .

Shinsoo'la ilgili birimlerin bang (sayı) myun (genişlik) soo (miktar) olduğunu hatırlıyoruzdur bunlara bir de Jangryuk (Tension) (Gerginlik) eklendi. Shinsooyu yoğunlaştırma veya düzene koymakla ilgili . 13 aile lideri arasında Jangryuk konusunda en iyi olan kişi Baam'ın babasıymış . Bu da Baam'ın shinsoo niteliği olan küre tekniğinin genetik geçişliliğini doğruluyor çünkü küre tekniği shinsooyu çok yüksek miktarda yoğunlaştırmakla kullanılabiliyor.

Siyah Shinsoo: Baam'ın son bölümlerde benliği kabul etmesinin ardından ortaya çıktı. Henüz tam bilmiyoruz ama bu Baam'ın kendine has shinsoosu gibi duruyor. Baam'ın 2. shinsoo niteliği de olabilir.

Neyse işte fazla uzun oldu ama şuan benim gördüğüm anladığım bu.

@Alpamis
Bununla ilgili yazmak istemiştim daha önce de sonuçta arc bitmediğinden ve daha önceki kısımlardan bazıları da tam açıklanmadığından vazgeçmiştim. Neyse yazdığım bazı şeyler için direk kaynak gösteremeyebilirim, ama benim anladıklarım şunlar:
1) Sarı ışık: Baam'ın pirinç çömleği sırasında farkına vardığı başımıza bela her şeyi absorme etme gücü.
Başta sadece yetenek kopyalamaya yararken Baam bu gücün farkına vardıkça varlıkları da emmüklemeye başladı. Dışarıdaki Tanrı tarafında kulenin ebesini şey etsin diye verildiği düşünülüyor.
2) Mavi şeytan: Bu abinin kökenini bilmiyoruz ama 2. kattaki test alanında Fug tarafından saklanıyordu. 20. kat testinde kırmızı yengeç şeklinde gözüküp Baam'ı iyileştirmişti ama SIU fikrini değiştirmiş olacak ki bir daha Baam ne kadar yaralanırsa yaralansın aktifleşmedi.
Atölye savaşında Beta tarafından Dikeni aktifleştirebilecek şeytanın bu olduğunu söylendi. Gardiyanların tanrısı tarafından ''aykırı güç'' olarak tanımlandı. Kırmızı Bari tarafından gardiyanların gücüne sahip olduğu söylendi.
Son blog yazısında Mavi Bari olarak isimlendirildiğinden 43. kat gardiyanının başka bir parçası olabilir veya antik zamanlardan kalma bir varlık.
3) Diken parçası 1: Dikenin bildiğimiz 4 parçasından biri, basitçe shinsoo manipülasyonunu ve fiziksel gücü arttıran bir silah şimdilik. Mavi Bari sayesinde aktive olduğundan hangi güç dikenden, hangisi Mavi Bariden geliyor bilemiyoruz.
4) Diken parçası 2: Ölüm katında Gustang tarafından verildi ama mühürlü durumda. Eğer Baam Zahardın verisinden belli bir eşyayı getirebilirse Gustang mühürü kıracak.
5) Kırmızı Bari: 43. kat gardiyanının özü. Hell Joe'da parazit halde yaşıyordu ama Baam'ın vücudundaki hali ruhu/özü.
Baam'ın istediği yerde bang oluşturmasını ve belli bir alandaki shinsooya tamamen hakim olmasını sağlıyor, ilerde başkalarının shinsoo kullanmasını da engelleyecek muhtemelen.
6) Viole'nin verisi: Baam'ın geçmiş hali, Sarı ışığın gücünü kontrol etmeye başlayan Baam tarafından absorbe edildi. Güç sağlamaktan çok kimlik krizi yaşayan karakterimizin iç hesaplaşması için emildi sanırım.
7) Ruhlar: Albelda tarafından verilen ruhlar. Sarı ışığın kontrolündeler ama Baam'ın çok zorda kalmadıkça kullanmak istemediği bir güç.

Gardiyanların tanrısı tarafından öğretilen shinsoo kontrol biçimi. Diğer aile liderleri ve Zahard da kullanabiliyor. ''XXXX stili shinsoo kontrol tekniği'' gibi değil de kuralsızlara özgü bang oluşturma şekli olarak düşünmekte fayda var.
Shinsoo Niteliği
Kişinin yatkın olduğu shinsoo kontrol tekniği. birden fazla olabilir ve doğuştan gelir. Eduan 3 tane niteliği olduğunu ve bunlardan ikisinin yıldırım ve buz olduğunu söyledi. Baam'ınki ise Küre Tekniği.
Serinin ilk yarısında bunlardan Jeonsulsa (yıldırım kullanıcısı) Wonsulsa (Dairesel Teknik kullanıcısı) Hwayeomsa (Alev kullanıcısı ) şeklinde üstünkörü şekilde bahsedilmişti ama yazar ayrıntıları yeni açıkladı .

Shinsoo'la ilgili birimlerin bang (sayı) myun (genişlik) soo (miktar) olduğunu hatırlıyoruzdur bunlara bir de Jangryuk (Tension) (Gerginlik) eklendi. Shinsooyu yoğunlaştırma veya düzene koymakla ilgili . 13 aile lideri arasında Jangryuk konusunda en iyi olan kişi Baam'ın babasıymış . Bu da Baam'ın shinsoo niteliği olan küre tekniğinin genetik geçişliliğini doğruluyor çünkü küre tekniği shinsooyu çok yüksek miktarda yoğunlaştırmakla kullanılabiliyor.

Siyah Shinsoo: Baam'ın son bölümlerde benliği kabul etmesinin ardından ortaya çıktı. Henüz tam bilmiyoruz ama bu Baam'ın kendine has shinsoosu gibi duruyor. Baam'ın 2. shinsoo niteliği de olabilir.

Eline sağlık :alkis: Sanırım Baam seri sonuna doğru bi bu kadar daha power up alır :D

@Alpamis

Shinsoo Niteliği

Ellerine sağlık çok açıklayıcı olmuş eldeki verilere göre. Dediğin gibi hala bazı şeyler net değil ama bunları SİU'nun güzel bir açıklaması lazım artık.:S

Ben serinşn ayna dünyasıyla biraz sıçıp kafa karıştırmaya ve one pieceteki gibi gereksiz uzattığını düşünüyorum yada ayna dünyasını one piecede gördüğüm için saçma geliyoda olabilir zahardın kimse girmesin diye bi kapı geçit yapıp anahtarı elinde tutsa daha etkileyici olurdu ayrıca yazarın bize kulenin kralının gücünü göstermeden önce alın bakın bunlarda kral ve 10 ailenin veletkenki güç seviyesini bize geçmişten sahnelerle deilde verileriyle gösterip birde ana karakterle dövüştürmesi dahice tek eksi notumda koon prensesi biraz gördük timsahın felan geçmişlerini kuleden önceki hayatlarını bilmiyoruz rachal ve baam dışında kimseyi görmedik doğru düzgün biraz karakterlerin altyapısına inilse güzel olurdu gökten 3 elma düşüyo 3 ünüde yazar baama veriyo biraz yan karakterlere hiç olmadı 1 elmada yeter.

Not:Ayna dünyasında karşı tarafta yöneticilerin bilgisayar oyunu oynar gibi kurallı verilere görev felan vermesi saçma hiçbi güçleri yokken karşıda yenilmezler oluyolar

@GeorgeRMartin @Alpamis Bir şey değil. Son blog yazısından Siu boynuzlar için ''içindeki güçlerin bir kısmını kendinin yaptığını'' söylemiş yani muhtemelen bu içerideki cümbüş bir yerden sonra tamamen emilip birleşecek, gerçi boynuzlar bana çok tuhaf görünmüştü.

@xxxxxx14 Urek Gardiyanları tanrısından daha güçlü olduğu için eğitim almayı reddetmiş ve Baam'ın kullandığını gördüğünde de '' Aaa bu aile liderlerinin kullandığı teknik değil mi?'' dediğine göre bilmiyor.

@Dallaslı Bana daha çok HxH'nin Greed island arcını hatırlatıyor bu arc hatta direk ordan esinlenilmiş gibi :D

Sanırım yazar biraz alegori yapmak istemiş bu arcta yani:
Gizli kata giren kurallılar ve oradaki veri insanlar, Big Breedarlar arasındaki ilişki aynı kuleye giren bir kuralsızın karşılaştığı durum gibi.
Veri insanlar kurallılara göre sahteler ama kendilerine göre gerçekler. Kulenin dışında shinsoo olmadığına göre mesela Urek'e göre 10 aile liderleri Big Breederlar gibi garip bir güç kullanıyorlar. Urek onlara bir miktar ayak uydursa da çok da bu dünyayı benimsemiyor.
Ayrıca Baam'ın kuralsız olduğunu öğrendiğinde ''Burada gördüğün hiçbir şey önemseme, kafaya takma'' falan demişti.
Tam açıklayamadım bu iki durumun ne kadar benzer olduğunu da umarım anlamışsınızdır.

Baam'ın bu kadar hızlı bir şekilde çok güçlü olması pek hoşuma gitmiyor. Bir yerde SIU Baam ne kadar güçlü olursa olsun Androssi ile eşit olacak falan demişti sanırım forumda biri öyle yazmıştı. ??? Yahu nasıl ???? Ayrıca A.A. çok geride kaldı. Bir de tog wikisini takip eden arkadaşlar var mı? Allahım rachel'a bir laf et wikide linç ediliyorsun resmen. Meğer baya fanatikleri varmış Rachel'ın. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık