Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God

Ha Jinsung'u Kurtarma Operasyonu Nasıl Sonuçlanır?

• Kullanılan toplam oy
    116
@Master of Puppets
Zahard ve 9 aile var. Zahard ile birlikte mi 10 aile deniyor yoksa 1 aile'ye birşey mi oldu bilgi yok.
Bu ailelerin çocuklarından ortaya çıkan yan aileler var. Misal Koon Ran ,Koon ailesinin ana dalından ama Koon Aguero Agnis yan dallarından biri.

Başka bir örnekte Ha ailesi için. Yuri ana aileden,Novick ise yan aileden.

Bunlar dışında ek olarak Zahard'a yardım eden kişilerin aileleri var onlardan da prenses olunabiliyor.
Tabi bu aileler 10 aile içinde değil.

Edit: Genelde ana ailedekiler daha güçlü oluyor.
Laure'de sandığım kadarıyla yan aileden biri. Bu arada Ha Jinsung'ta ana ailedendi di mi?

Laure'de sandığım kadarıyla yan aileden biri. Bu arada Ha Jinsung'ta ana ailedendi di mi?
Ha Jinsung yan dallarından biri ama ailenin hepsini öldürüyor.
Laure kesin birşey yok diye hatırlıyorum ama muhtemel ana ailedendir. Phonsekal Irure'de yan ailedendir diye düşünüyorum. Tabi tahmin.

Yan dal mıydı o da? Ben Yuri'den bile öte dendiğini hatırlıyorum o yüzden dedim.
Orada bir çeviri karışıklığı oluyor. Şimdi mesela Aile lideri Ha Yurin'in 2 tane çocuğu var sadece, ikisinden de soy uzamış gitmiş. Bunlardan birinin ailesini kastederken ne dersin ''Ha Xxxx'nin branchı'' (branch: kol) ama ikisinin de soyu direk aile liderine dayandığı için ana ailedenler yani direct descendant. Ana Ailenin içinde de farklı kollar oluyor bir de tamamen faklılaşmış yeni bir soyadı edinmiş kollar, yani aileler var.
Ha Jinsung'un adına bakarsak Ana aileden. Yan aileden olsaydı Laure'nin soyadının Phonsekal olması gibi onun da soyadı farklı olurdu.
A.A'nın durumunda ise A.Anın babası direct descendant yani ana aileden annesi ise yan aileye mensup o yüzden bir soyadı daha var.

Son düzenleme:
Orada bir çeviri karışıklığı oluyor. Şimdi mesela Aile lideri Ha Yurin'in 2 tane çocuğu var sadece, ikisinden de soy uzamış gitmiş. Bunlardan birinin ailesini kastederken ne dersin ''Ha Xxxx'nin branchı'' (branch: kol) ama ikisinin de soyu direk aile liderine dayandığı için ana ailedenler yani direct descendant. Ana Ailenin içinde de farklı kollar oluyor bir de tamamen faklılaşmış yeni bir soyadı edinmiş kollar, yani aileler var.
Ha Jinsung'un adına bakarsak Ana aileden yan aileden olsaydı Laure'nin soyadının Phonsekal olaması gibi onun da soyadı farklı olurdu.
A.A'nın durumunda ise A.Anın babası direct descendant yani ana aileden annesi ise yan aileye mensup o yüzden bir soyadı daha var.
Aynen ben de böyle biliyordum. Sağolasın açıkladığın için...

Muzenon

bir sey sormak istiyorum da. isim avi katindaki ikiz prensesler androssi ve baamin arasindaki iliskiyi babasina soyleyeceginden bahsetmisti. zahardla iletisim kurabiliyorlar mi demek oluyor bu ? dandik, d seviye bir kuralliyla ? prenses olsa bile cok cok dusuk seviyede.

bir sey sormak istiyorum da. isim avi katindaki ikiz prensesler androssi ve baamin arasindaki iliskiyi babasina soyleyeceginden bahsetmisti. zahardla iletisim kurabiliyorlar mi demek oluyor bu ? dandik, d seviye bir kuralliyla ? prenses olsa bile cok cok dusuk seviyede.
10 Ailenin her birisinin yan aileler dahil olmak üzere 3 kadar prensesi oluyor. Yani toplamda 30 kadar prenses olması lazım. Bir prenses öldüğünde onun yerine aynı aileden başka bir aday belirleniyor. Bazı ailelerin üye sayısı az ( Ha, Yeon, Hendo) Eurasia ailesi prenses seçimine karşı bu yüzden bu sayı duruma göre değişebiliyor.
Ben de şimdi fark ettim: Anak ve Androssinin yaşı hemen hemen aynı. Sanki Anak'ın annesi ortadan kaybolduğunda/ öldüğünde o seçilmiş gibi duruyor. Sonra aynı aileden olan Yuram Garam prenseslik konumlarını kaybetmiş. Şimdi de aynı aileye mensup ikiz prenseslerimiz var.
Neyse senin sorunu unuttum :D kastettiği şey Bia ailesindeki babası da olabilir, prenses olmak başlı başına ayrıcalık olduğu için Zahard da olabilir. Tabi Zahard 134. katta yüz yüze konuşabilecek değiller. O yüzden ben %50 ihtimalle o diyorum. :D

Edit: Daha sık nokta kullanmam lazımmış....
@Eustass Captain Kid
Zahard hariç 10 Aile var birkaç önceki sayfalardan birinde sembollerini tahmin etmeye çalışmıştık hatta. Zahard'ın ailesi prensesler oluyor.

Son düzenleme:

Muzenon

10 Ailenin her birisinin yan aileler dahil olmak üzere 3 kadar prensesi oluyor. Yani toplamda 30 kadar prenses olması lazım. Bir prenses öldüğünde onun yerine aynı aileden başka bir aday belirleniyor. Bazı ailelerin üye sayısı az ( Ha, Yeon, Hendo) Eurasia ailesi prenses seçimine karşı bu yüzden bu sayı duruma göre değişebiliyor.
Ben de şimdi fark ettim: Anak ve Androssinin yaşı hemen hemen aynı. Sanki Anak'ın annesi ortadan kaybolduğunda/ öldüğünde o seçilmiş gibi duruyor. Sonra aynı aileden olan Yuram Garam prenseslik konumlarını kaybetmiş. Şimdi de aynı aileye mensup ikiz prenseslerimiz var.
Neyse senin sorunu unuttum :D kastettiği şey Bia ailesindeki babası da olabilir, prenses olmak başlı başına ayrıcalık olduğu için Zahard da olabilir. Tabi Zahard 134. katta yüz yüze konuşabilecek değiller. O yüzden ben %50 ihtimalle o diyorum. :D

Edit: Daha sık nokta kullanmam lazımmış....
@Eustass Captain Kid
Zahard hariç 10 Aile var birkaç önceki sayfalardan birinde sembollerini tahmin etmeye çalışmıştık hatta. Zahard'ın ailesi prensesler oluyor.

zahard prenseslerinin bu kadar az olacagini hic dusunmemistim bu bilgi dogru mu ? isim avi istasyonunda lesso , ikizlerin maschnenny zahard ile is birligi yaptigini soylerken, ikizlere siradan kuralli diye hitap etmisti. cok mantiksiz geldi bana prenseslerin az olmasi. ayrica androssi de 10 buyuk aileden degil diye biliyorum. guclu adaylarin seviyeci olduktan sonra degil de, daha kuleye yeni girerken secilmesi de ilginc. prensesler cok onemli degil mi, herhangi biri onlara zarar verebilir, fug var bir suru dusmanlari var , kuleye giris seviyesinde diger kurallilardan guclu olsalar da seviyecilerle boy olcusemezler. evet sorum aslinda zahardla iletisim kurmanin bu kadar basit olacagini dusunmezdim, inactive oldugundan. bu yonden de dedigin seyi , yani prenseslerin azligini kanitlar nitelikte.

zahard prenseslerinin bu kadar az olacagini hic dusunmemistim bu bilgi dogru mu ? isim avi istasyonunda lesso , ikizlerin maschnenny zahard ile is birligi yaptigini soylerken, ikizlere siradan kuralli diye hitap etmisti. cok mantiksiz geldi bana prenseslerin az olmasi. ayrica androssi de 10 buyuk aileden degil diye biliyorum. guclu adaylarin seviyeci olduktan sonra degil de, daha kuleye yeni girerken secilmesi de ilginc. prensesler cok onemli degil mi, herhangi biri onlara zarar verebilir, fug var bir suru dusmanlari var , kuleye giris seviyesinde diger kurallilardan guclu olsalar da seviyecilerle boy olcusemezler. evet sorum aslinda zahardla iletisim kurmanin bu kadar basit olacagini dusunmezdim, inactive oldugundan. bu yonden de dedigin seyi , yani prenseslerin azligini kanitlar nitelikte.
Tabi ki doğru kaynak gösteremeyeceğim şeyi söylemem. 2. sezonun 105. bölümünün blog yazısı.
Of course, they're also just that rare, and there is only one single Princess

who is a direct lineal descendant of one of the 10 House Heads.

Even if we count just the number of Princesses from one of the 10 Families,

there are about 3 of them.
Hatta Godai'nin çevirilerinde 28 tane oldukları net biçimde geçiyormuş, kaynak ararken buldum.
There are 28 Princesses of Jahad. It is said that 8 are missing.
Aslında kurallı prensesler dediğin gibi çok da önemli değiller. Kuleyi tırmanırlarken ölebilirler ve yerlerine başkası seçilir ama sonuçta gelecekte Enne gibi 7.sırada da olabilirler. :)
Prenseslerin sayısı çok fazla olmayabilir ama Ren'in dahil olduğu suikast timi var, Adori'nin kontrol ettiği muhafız birliği var. Yani Zahard'a direkt bağlı olan epeyce seviyecinin yanısura kuledeki herkes zaten ona bağlı durumda.
Prensesler kurallıyken bile ortalama sevyeciler kadar dayanıklılığa ve fiziksel güce sahipler. Ve de kurallılara ait alanlara Seviyecilerin girişi genelde yasak. Doğrudan müdahelede Gardiyan adamı toza dönüştüverir.
Jinsung ve Karaka'nın buluştuğu bölümde gök gürüldüyordu ve Jinsung ''Gardiyan izliyor, başka yere gidelim'' demişti.
Jinsung'un Baam'ın takımını durdurmak için kurallılara müdahale ettiği yerle ilgili de SIU Jinsung'un yerinde başka biri olsaydı öldürülürdü ama Jinsung'u tolerans göstermek zorundalar demişti.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 4)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık