Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Tower of God ''Spoiler'' Tartışma

@Dahaneolabilir Şimdi kesin olmadan şeylerden bahsettiğimizden her cümlemi olabilirler, muhtemelenlerle bitirmek yerine kendi çıkarımımı olduğu gibi yazacağım. Hiçbiri kesin değil yani
Rachel Baam'ın mağarasına inerken elinde bıçak var bence onu öldürmek için gelmişti. Arlene Baam yüzünden üzgün olduğundan onu öldürmenin işi bitireceğini düşünüyordu.
Yaşadıkları yerde en alt tabakada bir hizmetçi veya bir köle olduğundan, kendinin de altında hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi olmayan birini görmek onun için yeniydi. Bu yüzden işlerinden serbest kaldığı zamanlarda Baam'ın yanına geldi ve yukarıdaki dünyanın seçilmişler için olduğunu söyleyerek Baam'ı kendini üstün hissetmek için kullandı. Ondan daha çaresiz biri ve onu dinleyen ona tapan.
Dışarıdaysa Arlene bir şekilde yaşıyor muydu yoksa onun günlüğünü bulup kutsal bir kitapmışçasına kendini ona mı adadı emin değiliz ama Rachel kendini Arlene'nin kehanetindeki kişi olarak görüyor. Ve amacı kesinlikle Baam'a yardım etmek değil, yapabilse onu itmek yerine kalbine saplardı bıçağı.

Zahard'ın mührü konusu da, aile liderlerinin dışarıda nasıl oldukları hakkında az bir şey biliyoruz onlar da Arie Hon Zahard'a 10 kez meydan okuyup yenildi ve onun hizmetine girdi. Yani dışarıda da az veya çok savaşcıydılar ve biraz eski zamanları andıran tarafı var bunun.
Bir de Hon ve Han dışarıda da akrabaydılar yani aile isimlerinin benzerliği dışarıda akraba klanların çocukları olabileceğine işaret ediyor.
Zahard'ınsa tam adını bilmiyoruz benzer biçimde de V'in sadece baş harfini yani V ve Zahard'ın kuzen olma, ailenin gerçek varisininse V'nin olduğu bir senaryo geliyor aklıma yani 3 göz sembolü aslında Zahard'ın kendisine değil ailesine ait. Ancak Eduan'ın dediğine göre Zahard kulede çok daha fazla güç edindi ve içinde aslında bir hükümdar olmak istediğini keşfetti.

Zahard'ın Wangnan'a verdiği kılıca gelirsek, tahminim bunun Gustang'in Baam'ı Gizli kata göndermesi gibi olduğu yönünde. Yani her ne kadar kudretli olursa olsun değiştiremeyeceği kendisinin doğrudan yapamayacağı şeyler var, sebebi belki kontrat belki kader ve bunun için Wangnan'ı kullanacak.

Zahard'ın Baam'ı öldürmesi de bana aşırı bir hareket olarak gözükmüştü. Yani tabi reddedilmek ve rekabet bir erkeğe koyabilir de Baam sevdiği kadından bir parçaydı sonuçta. Bu da bana daha Arlene daha delirmeden önce Zahard'ın, Firavun'un İsrailoğullarından bir çocuğun onu yerinden edecek olduğu kehaneti yüzünden çocukları toplayıp boğdurması gibi V'nin neslinden gelen birinin onu yerinden edeceğini gördüğü için yaptığını düşündürüyor. Yani kader çok önceden ağlarını Zahard'ın etrafına örmüştü ve bu da bunu kırmak istiyor.

Çok fazla olasılık var tabi ama benim aklıma daha çok yatanlar bunlar.

Dahaneolabilir

@Dahaneolabilir Şimdi kesin olmadan şeylerden bahsettiğimizden her cümlemi olabilirler, muhtemelenlerle bitirmek yerine kendi çıkarımımı olduğu gibi yazacağım. Hiçbiri kesin değil yani
Rachel Baam'ın mağarasına inerken elinde bıçak var bence onu öldürmek için gelmişti. Arlene Baam yüzünden üzgün olduğundan onu öldürmenin işi bitireceğini düşünüyordu.
Yaşadıkları yerde en alt tabakada bir hizmetçi veya bir köle olduğundan, kendinin de altında hiçbir şey bilmeyen, hiçbir şeyi olmayan birini görmek onun için yeniydi. Bu yüzden işlerinden serbest kaldığı zamanlarda Baam'ın yanına geldi ve yukarıdaki dünyanın seçilmişler için olduğunu söyleyerek Baam'ı kendini üstün hissetmek için kullandı. Ondan daha çaresiz biri ve onu dinleyen ona tapan.
Dışarıdaysa Arlene bir şekilde yaşıyor muydu yoksa onun günlüğünü bulup kutsal bir kitapmışçasına kendini ona mı adadı emin değiliz ama Rachel kendini Arlene'nin kehanetindeki kişi olarak görüyor. Ve amacı kesinlikle Baam'a yardım etmek değil, yapabilse onu itmek yerine kalbine saplardı bıçağı.

Zahard'ın mührü konusu da, aile liderlerinin dışarıda nasıl oldukları hakkında az bir şey biliyoruz onlar da Arie Hon Zahard'a 10 kez meydan okuyup yenildi ve onun hizmetine girdi. Yani dışarıda da az veya çok savaşcıydılar ve biraz eski zamanları andıran tarafı var bunun.
Bir de Hon ve Han dışarıda da akrabaydılar yani aile isimlerinin benzerliği dışarıda akraba klanların çocukları olabileceğine işaret ediyor.
Zahard'ınsa tam adını bilmiyoruz benzer biçimde de V'in sadece baş harfini yani V ve Zahard'ın kuzen olma, ailenin gerçek varisininse V'nin olduğu bir senaryo geliyor aklıma yani 3 göz sembolü aslında Zahard'ın kendisine değil ailesine ait. Ancak Eduan'ın dediğine göre Zahard kulede çok daha fazla güç edindi ve içinde aslında bir hükümdar olmak istediğini keşfetti.

Zahard'ın Wangnan'a verdiği kılıca gelirsek, tahminim bunun Gustang'in Baam'ı Gizli kata göndermesi gibi olduğu yönünde. Yani her ne kadar kudretli olursa olsun değiştiremeyeceği kendisinin doğrudan yapamayacağı şeyler var, sebebi belki kontrat belki kader ve bunun için Wangnan'ı kullanacak.

Zahard'ın Baam'ı öldürmesi de bana aşırı bir hareket olarak gözükmüştü. Yani tabi reddedilmek ve rekabet bir erkeğe koyabilir de Baam sevdiği kadından bir parçaydı sonuçta. Bu da bana daha Arlene daha delirmeden önce Zahard'ın, Firavun'un İsrailoğullarından bir çocuğun onu yerinden edecek olduğu kehaneti yüzünden çocukları toplayıp boğdurması gibi V'nin neslinden gelen birinin onu yerinden edeceğini gördüğü için yaptığını düşündürüyor. Yani kader çok önceden ağlarını Zahard'ın etrafına örmüştü ve bu da bunu kırmak istiyor.

Çok fazla olasılık var tabi ama benim aklıma daha çok yatanlar bunlar.
Cevap için teşekkürler @Elodin , V ve zahardın kuzen olma ihtimali çok hoşuma gitti.

Raw
We start with Baam pushing back the Ranker a good distance. All the rankers: "What the... what is this Regular/pup?"
Karaka:(This is before using the Thorn... Looks like I have been wrong. He has become much stronger than I had anticipated.)
Ranker is huffing and puffing. "Even if I did lower my guard, that speed and power... Is that really a Regular?
In the Emissary/ Envoy's Quarters: Yama: "Hell. How about you pray to your mighty elder to save you, huh? Is he too far to hear you? I will now show you what happens to the arrogant in my territory."
Envoy: W...wait! You'll regret that! (Y: Regret?) Yes, before I was captured and put in here, I put the core of the armor in the air! It's like a reactor, and can act as a bomb! It's being held over the residential sector. It won't kill you or the officers, but the rest of the dog people... what do you think? Normally, the core would be easily detected, but the security of the Cage right now is a bit of a mess. If you attack me, that thing will fall into the Cage and go Kablooy! You know what that means? (Dog People: (confused)) Now what, Lord Yama? Will you attack me and kill most of the dog people in the process?

Yama: And? (E: wat) I sleep when I want to I sleep, I eat when I want to eat, I live as I want to live. I don't care about the rest of the dog kin.

Envoy: Don't lie! Why did you keep Doom alive the first time? You have enough power to make your own force without the Dog People, yet you kept the Cage! You say you are a lonewolf, but you love the dog people and you know it! The elders don't need a Slayer who is soft on their own kind, they want a cold-blooded Slayer unafraid to sacrifice his own people! Leave your seat of Slayer to Lord Doom and go. If you kneel before me and give up all, I shall not detonate the bomb. Do it!

Yama: Fine. Save the dog people. But if you break the promise, I will devour you and your precious elder down to the last bone.

E: (Yeah, all will be fine. I just need to stall until the elder gets here, and he will take care of yama. He should be arriving soon!!)
Elder: The cage is near!
Gado: When I heard he gave rankers trouble, I thought the FUG was making things up, but he is truly talant itself. Of course, he is but an obstacle right now. If this battle is prolonged, they will reach the stage first. We need to do something first.
Paul: What are you doing.... this is beneath a Ranker....
Doom: (was he caught off guard... or really...) Hey, do it properly! Time's ticking!
Ranker: Yes, milord! I shall do it right this time.
Karaka: (The next attack is key. The enemy doesn't know that the Thorn is a thing. Viole's durability is undeniably weaker than a Ranker's. He must end him with one shot using the Thorn to the fullest. But why isn't he using the Thorn?) "What are you doing Viole! Use the Thorn!"
Baam: (I made a vow to not use the Thron until my training was complete. This may be stubborn of me, but the enemy is not allowed any transformation techniques either. If I need to use the Thorn to defeat even the likes of him, I will never be able to fight Kallavan!)
Baam gets socked by the Ranker
B: (If I can't dodge this--!!) This is the end!! (Reverse Flow Control!)
Everyone: what?
Twenty Fifth Baam-style Fatality Technique: Floral Butterfly Piercing Wave!

Paul: Floral Butterfly Piercing Wave?! It hit him full force!! (Ranker: is defeated) This... can't be...
Karaka: (Even though Transformation techniques were banned... but he didn't even use the Thorn...)
Doom: haha... (Is this the generation gap?)
Ranker: I... just slipped!! Give me another shot, and I can wi-
Gado: No. Even if you are facing a Slayer Candidate, he is but a whelp, and you fell to him. You are a disgrace to Dog Kin. I cannot watch this any more. (Yeets Ranker). Pardon the intrusion, Slayer Candidate. I am impressed. Your skills match your fame. To put you against such an unworthy opponent, I have committed a great dishonor. If it is alright with you, I will make a deal with the whereabouts of Dang Dang's heart, so how about you duel me?
END

Bu fug elamanları arasında bile sır mı baam'ın Kuralsız olduğu? Neden bu ihtimal hiç akıllarına gelmiyor merak ediyorum.

Vayy be bu çocuğun insanları böle afallatması çok hoşuma gidiyor.
Sırada gado var. Yolla gelsin...

Gado arc sonuna bir şekil yırtar mı diyordum ama yazık oldu.
Gerci belki biraz Baam hateri oldugumdandir ama ben parami Gado'ya yatiriyorum. Paul ona Kafes'i ele gecirmek icin buyuk bir engel dedi, benzer sekilde de Gado onun onunde diz cokmedi. Adam Yama'nin sag kolu, kiytirik biri degil.

Gerci belki biraz Baam hateri oldugumdandir ama ben parami Gado'ya yatiriyorum. Paul ona Kafes'i ele gecirmek icin buyuk bir engel dedi, benzer sekilde de Gado onun onunde diz cokmedi. Adam Yama'nin sag kolu, kiytirik biri degil.
Baam'ın bu arc içindeki dövüşü Gado ile olacaksa madara olmaya hazırlansın derim. Yok bir kapışırlar sonu gelmezse de Baam geride kalmayacaktır bence.

Yapma @Elodin lütfen haterlık bir yana dursun ama 2 yıllık eğitimin sonu gado vs olmaması lazım. Bu çocuk yama ya rest çekti gerekirse dövüşürüm dedi. Bunlar baz alındığında yama'nın sağ kolu konuşulmamalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 8)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık