Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Toplu Taşıma Araçlarındaki Anılarınız

Önceden otobüslerde sigara içiliyordu. Dayımla bir gün düğüne gidiyordum. En arkaya geçip 3-4 kişiyle birlikte dayım sigara içmişti. Harbi ahır gibi bir yerdi. Bazen bakıyorum iyi ki otobüslerde sigara içilmesi yasaklanmış. Bide küllük falan oluyordu sağda solda, şoförde onu aydan aya değiştiriyorlardı.

Manzarası parası olana güzel be çok pahalı yerler anasını satayım su 2.5 tl bakkallarda yanlış anlama 500ml'den bahsediyorum :D
Bi kere gitmiştim İstanbula Galatasaray Akhisar maçına ondan önce bi cafede oturdum taksimde 3 yıl olmuş 1 çay 3 tl dediler ömrümde ömür gitti diyemedim ulan çindenmi ithal ediyorsunuz diye İzmirde 1 tlydi ozamanlar .Şimdi kaç tl kim bilir taksimde

Önceden otobüslerde sigara içiliyordu. Dayımla bir gün düğüne gidiyordum. En arkaya geçip 3-4 kişiyle birlikte dayım sigara içmişti. Harbi ahır gibi bir yerdi. Bazen bakıyorum iyi ki otobüslerde sigara içilmesi yasaklanmış. Bide küllük falan oluyordu sağda solda, şoförde onu aydan aya değiştiriyorlardı.
20-21 sene öncesinden bir anı geldi. :D Aslında o dönem yine yasaktı fakat para cezası vb bir yaptırım, kamuspotları falan olmadığı için içiyordu insanlar. Sigarada çok ucuz tabi. Kapalı alanlarda hepten serbestti ne yazık ki. Bu Türkiye'de sigara yasakları ile ilgili bir makale vardı elimde de bilgisayarda olsam atardım. Anıları depreştirirdi :D Hey gidi be leş gibi kokardı tüm kapalı alanlar falan.

Oldlar bilir Eshot yerini minik İztaşıt'lara bıraktı.Neyse bende bunlara biniyorum bir gün korona zamanı sıkış tepiş herkes bi baktım kadın oturduğu yerin yanına çantasını koymuş kimseyi oturtmuyor.Sonra teyzenin biri iyi ayar çekti kadına kadın sonraki durak apar topar indi araçtan.Kadın inince teyzeyi alkışladılar olayla alakam olmasa bile eğlenceliydi benim için.

İstanbuldaki ilk zamanlarım. Henüz metrobüse binip de oturabilmişliğim yok. Köylü ben, nazik nazik kimseye temas etmeden metrobüse binene kadar millet çoktan boş olan 3-5 koltuğa oturmuş oluyor. Bir yandan olsun büyüklük bende kalsın diyorum içimden, bir yandan da gücüme gidiyor. Bu şehir beni kabul etmiyor, nazik köylü diyerek dışlıyor çünkü. Metrobüse binerken itiliyor, kakılıyor, örseleniyorum sürekli.

Bir gün yorgun argın metrobüse bindim yine. Bir baktım üç tane boş koltuk var iki tane yan yana bir tane de karşılarında tekli. Hemen hareketlendim ama karşıdan da üç kız hareketlendi boş koltuklara.

Önce duracak gibi oldum. Boş koltuk sayısı üçtü. Kızlar da üç kişiydi. Koltuklar onların hakkıydı. Sonra büyüklerimin şu sözü aklıma geldi: "Ya bir kahraman olarak ölürsün ya da villain olacak kadar uzun yaşarsın."

Bir kahraman olarak ölmek istemiyordum. Metrobüste iyiler asla yer bulamıyorlardı. Herkesin sövdüğü, ama herkesin de içten içe yerinde olmak istediği o boş yer kapabilen adam olmak istiyordum artık. Hızımı arttırdım. Tekli olan boş yere kızlardan biri oturmuştu bile.

Diğer iki kız ikili boş yere oturamadan ikili koltuktan camın yanında olana oturdum. Yanıma kızlardan biri oturdu. Üçüncü kız ise ayakta kaldı. Ayakta kalan kız yol boyunca bana pis pis bakmıştı; fakat umurumda değildi. Artık ben de boş koltuk için çomarlaşan biriydim.

Bu olaydan sadece birkaç hafta sonra, metroda inenleri beklemeden binmeye çalışan yaşlı teyzeleri yarıp geçecek kadar iradeli birisi olmuştum. Yürüyen merdivenin solunda duran yaşlı amcaları çiğ çiğ yiyordum. Büyüklerimin dediği gibi: "En zor kararlar, en güçlü iradeleri gerektirir."
Çünkü sen bir aslan parçasısın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık