Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Hiç bir tanıtım, açıklama falan yapmadan direkt konuya girdiler. Kim nereden geldi, kim kime düşman... kafam allak bullak oldu. Hikayesine bir göz atacağım galiba.
Zamanlara dikkat et sadece. Herkesin olayı farklı zamanlarda geçiyor. Ciri şimdiki zamanda sadece. Sonda birleşiyor hikayeler.
Bence introdan direkt tanıtmak yerine çok daha iyi bir teknik seçmişler.

İlk 5 bölümü izledim.Sanki 100 bölümlük dizinin içinden rastgele 5 bölüm seçip izlemiş gibiyim.

Bazıları tek sorunun yanlış cast seçimi olduğunu düşünüyor. Keşke tek sorun bu olsa.
Ortaya kötü bir şey çıkaracaklarından emindim. Fakat bu kadar kötü olabileceğini cidden düşünmüyordum.
Kitapları baz alıp kısa hikayeleri içimizi ısıtacak bir şekilde diziye ekleyeceklerini düşündüm.
Çünkü dizinin tırtlığını sadece bu şekilde unutturabilirlerdi.
Bunu yapmaya çalışıyorlar aslında. Ama bu sefer de herşeyi değiştirme çabasına girip daha kötü sıçıp sıvıyorlar.
Okuduğumuz Witcher ile bunun uzaktan yakından alakası olduğunu sanmıyorum.
Geralt'ın dünyanın öbür ucunda Silvan ile karşılaşması, Prenses Adda'nın Striga olayı, Geralt ve Yen'in kaderlerini birbirine bağlayan cin falan hepsi kitapla alakasız berbat işlendi.
Her tarafa gereksiz zenci sıkıştırma çabaları bir yerden sonra iyice sıkıyor.
Yemyeşil Dryed'leri zenci yapmak nedir kardeşim? Yen ve Triss'in cano aşiretinden olmasını geçtim İstredd neden zenci abi?
Netflix neden her diziye zenci, hintli, ve ibne eklemek zorunda? Ilık götlü sjw şoparları yüzünden neden bu kadar insanın zevki piç ediliyor? Ne hakla?
Geralt'ın aard atarken Yen'i öpmesi falan bu saçma ergenvari şeylerle mi insanları diziye bağlamaya çalışıyorlar?
Bu saçma şeyi yaparken ne okurları ne de oyuncuları hedeflediler. O kadar haysiyet şeref yoksunu insanlar ki diziyi yaparken hedef kitle olarak fanları değil seriyle alakası olmayanları çekmek istediler.
Sıkıntıdan patlaya patlaya 6. bölüme kadar geldim. Hala dizi hakkında yapılan yorum ve puanlamalara bakmıyorum etki altında kalmamak için. Umarım izleyiciden bir tokat yemişlerdir.
Ben yapılan bu piçliği asla unutamam. Bu rezilliğe müsade ettiği için Cdr'in hiç bir oyununu da almamaya karar verdim.
Umarım Reddit vb ortamlarda fanlar birleşip bunun hesabını sorarlar. Çünkü buna müsade ettiği için Cdr de sorumlu.
Bu konuda yazacağım son şey buydu. Söyleyebileceğim tonla söz, edebileceğim onca küfür var ama değmez.

Bazıları tek sorunun yanlış cast seçimi olduğunu düşünüyor. Keşke tek sorun bu olsa.
Ortaya kötü bir şey çıkaracaklarından emindim. Fakat bu kadar kötü olabileceğini cidden düşünmüyordum.
Kitapları baz alıp kısa hikayeleri içimizi ısıtacak bir şekilde diziye ekleyeceklerini düşündüm.
Bunu yapmaya çalışıyorlar aslında. Ama bu sefer de herşeyi değiştirme çabasına girip daha kötü sıçıp sıvıyorlar.
Geralt'ın dünyanın öbür ucunda Silvan ile karşılaşması, Prenses Adda'nın Striga olayı, Geralt ve Yen'in kaderlerini birbirine bağlayan cin falan hepsi kitapla alakasız berbat işlendi.
Yemyeşil Dryed'leri zenci yapmak nedir kardeşim? Yen ve Triss'in cano aşiretinden olmasını geçtim İstredd neden zenci abi?
Netflix neden her diziye zenci, hintli, ve ibne eklemek zorunda? Ilık götlü sjw şoparları yüzünden neden bu kadar insanın zevki piç ediliyor? Ne hakla?
Geralt'ın aard atarken Yen'i öpmesi falan bu saçma ergenvari şeylerle mi insanları diziye bağlamaya çalışıyorlar?
Bu saçma şeyi yaparken ne okurları ne de oyuncuları hedeflediler. O kadar haysiyet şeref yoksunu insanlar ki diziyi yaparken hedef kitle olarak fanları değil seriyle alakası olmayanları çekmek istediler.
Sıkıntıdan patlaya patlaya 6. bölüme kadar geldim. Hala dizi hakkında yapılan yorum ve puanlamalara bakmıyorum etki altında kalmamak için. Umarım izleyiciden bir tokat yemişlerdir.
Ben yapılan bu piçliği asla unutamam. Bu rezilliğe müsade ettiği için Cdr'in hiç bir oyununu da almamaya karar verdim.
Umarım Reddit vb ortamlarda fanlar birleşip bunun hesabını sorarlar. Çünkü buna müsade ettiği için Cdr de sorumlu.
Bu konuda yazacağım son şey buydu. Söyleyebileceğim tonla söz, edebileceğim onca küfür var ama değmez.
Dediğin gibi diziyi oyunları ya da kitapları sevenler beğensin diye yapmamışlar. Seriyi hiç bilmeyen birisi gayet de zevk alabilir. Şahsen ben diziyi beğendim.

Netflix'in yaklaşımını bildiğim için bu dizide de diğer dizilerdeki gibi sağa sola zenci serpiştireceklerini biliyordum.Irkçılıkla alakam yok uzaktan yakından ama birisinin bu adamlara alakası olmayan konularda her yere siyahi arkadaşları yerleştirmeleri ırkçılığı yok etmiyor tam tersine körüklüyor demesi lazım.Dizi çok hoşuma gitti zamanla daha iyi olacaktır.Cavill zaten hoşuma giden bir oyuncu Geralt'a oturmuş bence kılıç kullanması.İlerleyen sezonlarda umarım sakalda uzar Geralt'a asıl karizmayı katan o beyaz sakalı bence.İlk 2 bölümü izledim her zaman böyle olmaz umarım ama dövüş sahnesi çok az madem güzel yapabiliyorsunuz yardırın gitsin çok cimri davranmazlar umarım kılıç sahneleri konusunda.Bölüm sayısı çok az sezonlarda sene de bir belki 2 senede bir çıkacağı için değerini bilelim çok fazla çıkmıyor böyle diziler.

Duygularımıza tercüman.

Şu boş feminik ve zorla ırk dayatmalı yapımlar iyi ki tutmuyor. Bir de tutsaydı düşünemiyorum. Para için daha da b.kunu çıkaracaklardı.

Dayatma ile iş olmuyor işte neyini zorluyorsunuz. Kaliteli bir şey yaz. Kadın karakter koy izleyelim. Gay koy izleyelim. Zenci, hintli, uzak doğulu koy izleyelim ama gelip bize bunları dayatma.

Dostum bu nasıl bi nefret kusmadır o kadar itici duruyorsun ki bunları yazarken.. Yani herkesin beğendiği Geralt karakteri seçimini bile beğenmemişsin ilginç valla. Bu tarz eserler uyarlama ama bunlarda kendi içinde bir sanat eseri herkesin hayal gücü farklı şekillerde vuku bulabilir adam telifini almış dizisini çekmiş sanki kutsalına saygısızlık yapılmış gibi yazıyorsun.
Game of Thrones'ta da çok vardı kitapçıların ukalalıkları o bitti sıra buna geldi sanırım.

Zamanlara dikkat et sadece. Herkesin olayı farklı zamanlarda geçiyor. Ciri şimdiki zamanda sadece. Sonda birleşiyor hikayeler.
Bence introdan direkt tanıtmak yerine çok daha iyi bir teknik seçmişler.
Çok dikkat etmediğim için belli bir yere kadar zamanların farklı olduğunu da anlamamıştım. Geçişlerde tarih falan da yazmıyor çünkü. Karakterleri de henüz tam olarak tanımadığım için zorladı.

Dostum bu nasıl bi nefret kusmadır o kadar itici duruyorsun ki bunları yazarken.. Yani herkesin beğendiği Geralt karakteri seçimini bile beğenmemişsin ilginç valla. Bu tarz eserler uyarlama ama bunlarda kendi içinde bir sanat eseri herkesin hayal gücü farklı şekillerde vuku bulabilir adam telifini almış dizisini çekmiş sanki kutsalına saygısızlık yapılmış gibi yazıyorsun.
Game of Thrones'ta da çok vardı kitapçıların ukalalıkları o bitti sıra buna geldi sanırım.
+1

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık