Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Witcher (2019-)

Diziyi beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 10 45.5%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 12 54.5%

• Kullanılan toplam oy
    22
Diziyi bende bitirdim. Çokda hypelanacak bir olayı yok. Senaryo yavan çoğunun oyunculuğu kötü bence. Görsel efekt mehh, Game of Thronesun yanında baya vasat dizi bana kalırsa. Oyunculuk senaryo görsel efekt cinematografik olarak yanına yaklaşabildiğini düşünmüyorum.
Mindhunterstan sonra bunu izleyince midir nedir. Beni hiç tatmin etmedi ya ilginç. Çoğunluk beğenmiş.

1 Son Dilek
2 Kader Kılıcı
3 Elflerin Kanı
4 Nefret Çağı
5 Ateşle İmtihan
6 Kırlangıç Kulesi
7 Gölün Hanımı
-Firtina Mevsimi (en son çıktı, 1. ve 2. kitap arasında geçiyor)
İlk iki kitap kısa hikaye derlemeleri gibi düşünün. Geralt'ın farklı maceraları, zaten dizide de tecrübe etmiştir izleyenler. Sonraki 5 kitap bildiğin seri romanlar.
Gölün Hanımı Ocak'ta çıkıyor Türkçe. Seri bitti sayılır yani. Fırtına mevsimi ek sayılır, diğer kitaplardan çok sonra çıktı zaten.
Konular detaylı şekilde 2. sezon da işlenecek. Bu sezona bir önsöz gibi bakmalısın. Geçmiş ve gelecekte gidip geliyor. Kitabı okuyanlar için daha net anlaşılabilir aslında.

Olasılık şeklinde bahsediliyordu 7 sezona çıkar gibi falan. Net bir şekilde söylenmedi. Kitapları sezonlara sığdırsalar 7 sezon oluyor yani. Toplam 7 kitaptı, yazar 1. ve 2. kitaplar arasında geçen yeni bir kitap çıkarınca 8 olmuştu. İlk 2 kitaptan hikayeler zaten ilk sezonu oluşturdu herhalde, daha izlemedim, finaller sonrası anca. Anlatmadıkları hikayeler de varmış. Onlar da arada bazı bölümler için harcansa 7 sezon olur yani. Ama 7 sezon biraz işleri uzatmak gibi olmaz inşallah. Witcher her ne kadar sağlam hikayesi ve karakterleri olsa da Buz ve Ateşin Şarkısı kadar kompleks değil. Çok uzatmaya çalışıp da sündürmezler inşallah.
Anladım, uzun bir süreç planlamaları işlerini ciddiye alacaklarına dair bir işaret de olsa inşallah dediğin gibi sündürmezler.

Önlerinde uzun bir süreç varsa ben buna daha başlamam :) belki bu süreçte kitaplarına da sarabilirim.

Bir de senaryo ile ilgili soru sorayım.
Geralt'ın vahşi av tarafından kaçırılması, kurtulması ve hafızasını kaybetmesi kitaplarda geçiyor mu?

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık