Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Tayfaya Kim Katılacak?

Tayfaya kim ya da kimler katılır?

• Kullanılan toplam oy
    129
Marco katılmaz adamın misyonu farklı. Beyazsakalın mirasını koruyor. İstede shanks e katılırdı zaten. He yeri gelir dersek çıkar luffye ama ne altına girer ne tayfaya.
Beyazsakal hesabı.

Carrot Bayadır takılıyor. Olma ihtimali var. Bide bu perospero olayından sonra epey bir güçlenmek isteyecektir. Yanlarında kalmak isteyecektir.

Yamato katılmaz bence. Momo yu koruma görevini ustlenecek büyüyene kadar bana kalırsa. Hem bu sayede babasının hatalarını telafi etmeye çalışabilir.
Caesar olayına değinmeye gerek bile yok.
Çocuklar üzerinde deneyler yaptı. Adamlarının öldürmeye çalıştı.
Bunun yanında yanlış hatırlamıyorsam bir sbs de oda katılmayacağını kanıtlayacak birşey söyledi.

X drake katılmaz . Bence bulundugu grubun amacı mevcut yönetimi değiştirmek olacak ileride. Coby ve fuji de bu yolda görmemiz olası.
Tama da katılmaz.
Shanks yıllar önce luffyi almadı. Şimdi bakinca epey mantıklı bir hareketti .
Şuan wano sonu hasır şapkalar eley sıkıntılı bir ekip olacaklsr dünya çapında.
Zaten öyleler ama iş gerçekten ciddiye binecek. Sürekli aranan biri olabilir. Hatırlarsanız beyazsakal ve shanks in takıldığı bölgede birçok savas gemisi
Vardı. Luffylerinde bu tip bir olayla büyük bir savaşa gireceği er yada geç kesin bence. Zaten tayfada ussop nami Robin gibi saf savaş gücü olarak geride ilab kişiler varsa. Bide tamayı eklemezler bu sebepten.

Yinede ben kimsenin gelmesini istemiyorum. Panel sayısı artacak ve seri uzamak zorunda kalacak. Bunu be oda ne biz isteriz.

Seri eski jenerasyon/yeni jenerasyon konseptinde hareket ediyor. Yani eskide yaşanan olaylara paralel oluşumlar ve rakipler görüyoruz. Korsanlar Kralı, en azılı düşmanı, hem rakibi hem dostu, rakibine saygı duyan düşman, korsana sempati besleyen ama rakip olan denizci konsepti eski jenerasyonda da vardı bu yeni jenerasyonda da var.

Roger/Xebec/Whitebeard/Shiki/Garp

Luffy/Teach/Law/Kid/Coby

Eski/yeni konseptiyle alakalı olarak düşünecek olursak önceki jenerasyonda Rocks oluşumu vardı. Çok güçlü kişilerden oluşuyordu Rocks D. Xebec şöhret ve hazine elde etmek isteyen Korsan Kaptanlarına bir çağrıda bulunmuş ve hepsini bir tayfada toplamış. Whitebeard, Big Mom, Kaido, Shiki, John, Silver Axe, Ochoku gibi hepsi kendi gemisi ve mürettebatı olan bu kaptanlar Rocks D. Xebec kaptanlığında bir araya gelmişler ve tarihin gördüğü en güçlü korsan tayfasını oluşturmuşlar. Lakin hepsinin kaptan olmasının verdiği bir ego yüzünden bir tayfadan ziyade birbirinden hoşlanmayan ve birbirlerine saygıları olmayan bir başarısız oluşumdu Rocks. Tek amaçları da şöhret ve hazineydi yani onları birbirine bağlayacak bir bağ yoktu kısa sürede dağılma sebepleri de aslında buydu. Bu çağın Rocks oluşumu bize Karasakal Korsanları olarak gösterilmek istensede aslında Hasır Şapka Korsanları. Rocks Korsanları'nın aralarında samimi bir bağ olmadığı için bu bağ çabuk koptu. Hasır Şapka Korsanlarınınsa bağları çok kuvvetli.

Şu ana kadar tayfada Rocks vari bir oluşum henüz oluşmadı. Sadece Luffy/Zoro/Sanji/Jinbe tayfanın büyük gücü durumundalar. Tayfaya yeni gelecek kişi/kişiler bu oluşumu destekleyecek nitelikte olmalılar.

Yonkoulardan Whitebeard, Kaido ve Big Mom'un evlatlarının aynı tayfada birleşmesi söz konusu olabilir mi acaba? Rocks'da bir aradaydılar ama başarısız bir birliktelikti. Evlatlarının yeni jenerasyon olarak ebeveynlerinden farklı bir yol izleyeceklerini düşünüyorum.

Whitebeard'ın oğlu olan Edward Weevil seriye garip bir giriş yaptı. Önce Shichibukai olduğu gösterildi üzerinde çok durulmadı bir iki küçük sahnede gösterildikten kısa bir süre sonra Shichibukai sistemi ortadan kalkınca hedef oldu. Annesi olmasa ne yapacağını bilemeyecek kadar yarım akıllı birisi ve Teach'dan intikam alma hevesinde olan bir korsan. Öylece seriye sokulduğunu düşünmüyorum muhakkak tayfayla karşılaşacağına inanıyorum. Tayfaya gelmesini isterim çünkü tayfanın güçlü bir oluşuma sahip olması lazım. Bakkin'in denizcilerin saldırısında öldüğünü düşünüyorum.

Big Mom'un ikinci oğlu Katakuri'nin de Luffy'le arasında bir bağ oluştuğuna inanıyorum. Birbirlerine saygı duydular ve Katakuri; Luffy'nin, Totto Land'dan kaçabilmelerine sevindi. Tayfaya gelmesini en çok istediğim kişi kendisi.

Gelsede Zoro'ya sağ kol nasıl olunur bir ders verse. :respect: :sapkali:

Üçüncü üyemizde Kaido'nun kızı Yamato, tayfaya katılacağı neredeyse kesin gibi ve gelmesini çok istediğim biri. Kendisi de beni tayfana almanı umuyorum demişti Luffy'ye. Üçünün de kesin geleceğini söylemiyorum yanlış anlaşılmasın. Sadece yeni/eski jenerasyon muhabbetine dayandırıyorum. Tabi ki üçününde tayfaya gelmelerini çok isterim.

Weevil'in gelmesi için bir sebebi var, Teach'den intikam almak. Katakuri'nin gelmesi için bir sebebi var, hiç dostu yoktur ve Luffy belkide bu anlamda bağ kurabildiği tek kişi. Yamato'nun gelmesi için bir sebebi var, dünyayı dolaşmak ve kendisini seven ve koruyan arkadaşlar edinmek. Rocks'taki oluşumun hazine ve şöhret hevesinden daha samimi sebeplere sahipler.

Bir ara bir teori vardı 13 Hasır Şapka diye, buna göre tayfaya bir kız iki erkek katılacaktı.

Yamato = Kız
Katakuri= Erkek
Weevil= Erkek

Ayrıca Weevil'in harf düzlemine uyduğu da ortada. (H-G / O-P / W-X)

Harf düzlemi demişken mesela daha önce Luffy, Gaimon'a teklif etmişti ama reddetmişti. Yani Oda, gerçekten'de bu teoriyi destekleyecek şekilde ilerliyor. Gaimon kabul etmediğine göre "G" harfinde biri gelmeyecek olabilir. "H" harfinde kim var bir düşünelim.

Hancock= Gelse müthiş olur. Zaten tayfa içi evlilik olmayacak demişti Oda. Luffy'de, Hancock'a seninle evlenmeyeceğim demişti. Bu Oda'yı doğrular nitelikte olacaktır. Ayrıca tayfaya gelse Sanji'nin ne hallere düşeceğini görmek eğlenceli olabilir.

Hitetsu= Kılıç ustası kendisi, bir gücü var mı iyi bir samuray mı bilmiyoruz ama umarım öyledir.

Hina= Kendisi bir denizci katılması mümkün görünmüyor. Yine de Dünya Hükümeti'nin ve Denizcilerin yaptığı yanlışları öğrenirse ne yapacağı belli olmaz.

"O" harfinde aklıma kimse gelmiyor. Belki Yamato ismini arkasında bırakıp Oden ismiyle dolaşırsa harf düzlemine uyacaktır.

"P" harfinde gelmesini istediğim biri var özellikle.

Perona= Meyve gücü sayesinde bir çok düşmanı savaş meydanında yere serebilecek biri. Aslında güzel bir meyvesi var ve tayfada olsa çok işe yarayacak biri ayrıca çok da eğlenceli bir karakteri var.

"W" harfi için Weevil dışında aklıma Wanda geliyor. Onun da mink olması dolayısıyla tayfaya gelmesi mantıklı olurdu tayfada değişik coğrafyalardan kişilerin olmasından dolayı.

"X" harfi için aklıma sadece X-Drake geliyor.

Umarım Oda bu yazıyı görür ve bu üçünü tayfaya alır yoksa gözüme gözükmesin.

Başka gelmesini istediğim kişilerde var aslında.

Örneğin Marco'nun gelmesi çok iyi olurdu hem müthiş bir iyileşme yeteneğine sahip, hemde çok güçlü ve onunda tıp yetenekleri var. Shanks'ın teklifini reddeti bir de Luffy denesin belki kabul eder.

Ceasar Clown gelsin isterdim. Son büyük savaşta Magellan'ın karşısına çıkacak güçlü, Demon Venom'u karşılayacak güçte biri lazım. Gerçi Reiju'da o savaşta olacağı için Magellan'ı bastıracaktır.

Raizo gelsin isterdim. Tayfamızda samurayımız var bir de ninjamız olsa fena mı olur?

Law'ın gelmesini isterdim çünkü meyvesi çok havalı ve klas yeteneklere sahip kendisi.

Smoker'in gelmesini de çok isterim. Tayfada Logia tipi meyve kullanıcısı yok. Mera Mera'yı, Sanji'ye yedirebilse bu sorun ortadan kalkacaktı. Smoker, Dünya Hükümetinin ve denizcilerin kaypaklığından dolayı Luffy'ye katılabilir.

Carrot'un gelmesini çok istemiyorum illa ki tayfaya çok faydası dokunacaktır ama dolunaydan dolunaya. Yani ayda yılda bir katkı sunacak bir karakter gelmesin Oda, geliyorsa denizcilerin dizlerinin bağının çözüleceği kişiler gelsin. Yamato gelsin, Katakuri gelsin, Weevil gelsin, Marco gelsin ama Carrot gelmesin. Bize Chopper yeter. Tayfanın peluş hayvanı görevini Chopper görüyor zaten. İlla da tavşan alacaklarsa bir tane mink olmayan bildiğimiz tavşan alsınlar tayfaya evcil hayvan olarak.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık