Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Son ve En Büyük Kötü: Shanks!

Teach ve Akainu dahi saf kötü değiller. Op de Kutsal Ejderler haricinde de saf kötü yok. Şu ana kadar gerçekten şeytanlığa en çok yaklaşan kişi Doflamingo. Karakterlerin kişilikleri üzerine elde veri olsaydı güzel analizler yapılabilirdi. Shanks'ın pure evil çıkması 862 sayıdır okuduğumuz serinin tarzına uymaz.
+1.6

Teach ve Akainu dahi saf kötü değiller. Op de Kutsal Ejderler haricinde de saf kötü yok. Şu ana kadar gerçekten şeytanlığa en çok yaklaşan kişi Doflamingo. Karakterlerin kişilikleri üzerine elde daha çok veri olsaydı güzel analizler yapılabilirdi. Shanks'ın pure evil çıkması 862 sayıdır okuduğumuz serinin tarzına uymaz.
Görüşlerinize hiddetle katılıyorum. Lakin şöyle bir durum var. Bence Akainu kötü bile değil. İnandığı değerler uğruna gözünü kırpmayacak kadar iradeli o kadar. Orada kaçmasına izin verdiği korsanlar sadece kendi arzuları için şehirler yok edebilecek kapasitede insanlar. Fujitora "Korsandan korsana fark var." bakış açısına sahipken Akainu " Bunların alayı aynı şeyin yeşili." modunda o kadar. Teach ve Doflamingo oturup başlı başına konuşulması gereken ayrı konular. Sorun şu. Luffy bir şekilde Dünya Hükümetinin adaletsiz düzenine son verecek bişeyleri başlatacak insan. Ama sonlandırabilecek kapasitede değil. Onu One Piece uzak görmemin bi sebebide bu. Gözünü kırpmadan birini öldürebilecek biri değil. Belkide Shanks pure evil değildirde yapılması gerekeni yapacaktır. Daha öncede dediğim gibi mangakanın ve serinin mantığına çok ters. Gerçekleşeceğinede pek inanmıyorum ama bakıp göreceğiz. Açıkçası Shanks Blackbeard' a düşerse çok klişe olacak gibime geliyor. Belki ondandır alternatif arayışlarım :hhh:

Aizen' de oldukça sevilen, öğretmenlik yapan bir abimizdi :hhh: Animelerdeki en favori kötü karakterimdir kendileri :respect::sapkali:

Bence teori yazmak ( Hipotez tabiri bana daha doğru geliyor çoğu zaman. Çünkü teori diyebilecek kadar kanıtım olmuyor :hhh: ) işin eğlenceli tarafı. Tutturmak ya da bilmekten ziyade çıkarımlarda bulunmak. Bi çeşit ifade, bir çeşit kendini anlatma yöntemi. One Piece' in konu derinliği ve karakter çeşitliliğide buna çok müsait. Tutması gerekmiyor. Burada temel amacım korsana, iyiye, kötüye bir bakış açısı getirmekti. Tutmasın isterim açıkçası. Shanks Reistir ama korsan bunlar abi belli mi olur ? :hmm:

Bu görüşlerinize bizzat bende katılıyorum. Zaten tutmayacağını düşünmemin sebebi bu :flaugh::respect: Ama Luffy' nin bütün Yonkouları indirme isteği bir gün Shanks ve Luffy' i karşı karşıya getirmek zorundaymış gibi hissettiriyor. Ha getirmese itirazım olmaz ama sanki tatlı, acı kafa kafaya gelecekler ya da Karasakal Shanks' ı halletmiş olacak. Luffy'de şapkayı mezarına ya da çocuğuna felan bırakacak :(
Luffy'nin hepsini indireceğim demesi Shanks'a saldıracağına kanıt olamaz. Senin için demiyorum ama genel olarak böyle bir algı var nedense. Luffy'nin en son yapacağı iştir Shanks'a saldırmak. Kaldı ki o sözünü söylerkenki el işaretine dikkat.
3 yapmış parmaklarıyla. Shanks'ı saymamış yani.

Luffy'nin hepsini indireceğim demesi Shanks'a saldıracağına kanıt olamaz. Senin için demiyorum ama genel olarak böyle bir algı var nedense. Luffy'nin en son yapacağı iştir Shanks'a saldırmak. Kaldı ki o sözünü söylerkenki el işaretine dikkat.
+1

Mandela etkisi heralde.:oleyo: Nedense 4 parmak diye hatırlıyorum :hmm:

Millet Luffynin indirdiği her adamın kötü olarak gösterilmesinden yakınıyor, sen hikayedeki iyi adamı da kötü yapıyorsun:). Böyle bir senaryonun gerçekleşmesi halinde Oda'ya çok pis söverim, ben Luffy'nin diğer korsanlar üzerinde karşılıklı bir yarış şeklinde üste çıkmasını bekledikçe Oda adamı Mesihe çevirmeye başladı. Bir kere de Luffy bir kişiyi korsankral olma yolunda önünde engel olduğu için indirsin; ülkeyi ele geçirmeye çalıştığı, insanları karanlığa mahkum ettiği, insanları oyuncak yaptığı, çocuklara ilaç verdiği için değil. Kaidoyu bile kötü olduğu için indirecek bari Shanksı karşılıklı sağlam bir dövüşle üstünlüğünü kabul ettirir bir şekilde yensin.

Sonuçta herkes aynı düşüncede olacak diye birşey yok. Aklına geleni yazmışsın, olabilirliği yok denecek kadar az olsa da olma ihtimali her daim bir kaleme bakar. Neden olmasın dedirtti bana.

Eline sağlık.

Yetenekleri Big Mom ve Kaidou'dan daha üstün nedir ya. Tamam karakteri sevebilirsiniz ama mangakanın söylediği gerçekleri neden reddediyorsunuz?

Orada üç yapmasının sebebi Shanks'ı saymaması değil. Kaidou gitti geriye üç tane kaldı anlamında yapıyor o hareketi :)

Shanks cepte zaten :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık