Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Son Savaşta Ana Düşman Kim ve Nasıl Olur?

Son Savaşta Ana Düşman Kim Olur?

• Imu sama ve onun esrarengiz güçleri

Kullanılan: 93 67.9%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama Teach ağır basar

Kullanılan: 7 5.1%
  • Teach ve Hükümet Müttefik Olur ama Imu ağır basar

Kullanılan: 2 1.5%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama ağır basan bir taraf olmaz bence final 2'sine karşı olabilir

Kullanılan: 5 3.6%
  • Teach hükümeti devirir Luffy de Teach'i

Kullanılan: 30 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    137
Ben son savaşta Luffy seyirci olur demiyorum ya benim kafamda çok daha farklı, çok da olası olmayan bir senaryo var. Fakat ben yine de az da olsa böyle olabileceğine inanıyorum.

Dragon, devrimini gerçekleştirir. Hükümeti yıkar. Im'in içinden geçer. Fakat Xebec gibi dünyanın Kralı olma motivasyonu olan Teach, Dragon'u öldürür ve Devrimcileri katleder. Luffy, hesaplaşma savaşından 5600 kişilik donanması ve diğer müttefikleriyle birlikte, Karasakal ekibiyle savaşır.
Hmmm itiraf etmek gerekir ki kolayca köşeye atılamayacak bir düşünce. Ama durum böyle olunca 800 yıllık karanlık konusu çok oldu bittiye gelir.

Mesela klasik bir OP arcı düşün. Girdiler gördüler koşuşturdular, düşmandan yeteri kadar nefret ettirdiler. Şöyle güçlü böyle über diye tanıttılar.

Tam Luffy onu mahvedecekken adamın biri grldi düşmanu öldürdü. Sonra o adamo başka bir korsan öldürdü Luffy de onla savaştı. O kadar bölüm duygu sömürüsü, gaz, acındırma ve sonra hop düşmanın değişmesi.

Bir de Dragon"un ikinci adamını görd0k. Fuji ile denk dövüşüyordu ki Fuji salmıştı biraz. O kadar kuvvetli değiller. Şu halleriylr İm'i geçtim denizcileri bile yenemezler bence.

Hmmm itiraf etmek gerekir ki kolayca köşeye atılamayacak bir düşünce. Ama durum böyle olunca 800 yıllık karanlık konusu çok oldu bittiye gelir.

Mesela klasik bir OP arcı düşün. Girdiler gördüler koşuşturdular, düşmandan yeteri kadar nefret ettirdiler. Şöyle güçlü böyle über diye tanıttılar.

Tam Luffy onu mahvedecekken adamın biri grldi düşmanu öldürdü. Sonra o adamo başka bir korsan öldürdü Luffy de onla savaştı. O kadar bölüm duygu sömürüsü, gaz, acındırma ve sonra hop düşmanın değişmesi.

Bir de Dragon"un ikinci adamını görd0k. Fuji ile denk dövüşüyordu ki Fuji salmıştı biraz. O kadar kuvvetli değiller. Şu halleriylr İm'i geçtim denizcileri bile yenemezler bence.
Zaten denizcileri yenme gibi bir şansları yok. Denizcileri hükümetin askeri gücü olarak düşün. 4 İmparator = Donanma + 7 Lord diye bir sistem var hali hazırda, Devrimcilerde böyle bir güç çıkmaz, ayrıca babaya el kalkmaz :) Hükümette Yaşlı Kodomanların seviyesi şaibeli, ben pek güçlü beklemiyorum şahsen. Fakat dediğin gibi son savaş bunlarla olacaksa Samuray Dayı, Zoro falan derken.. güçlü olabilirler.

Dragon öyle duruyor ki 3 amiral gelse birini biber, birini domates, birini de yumurta niyetine avcarlayıp menemen yapar gibi...
Dragonu geç Roger'ın bile o kadar gücü yoktur bence :ehe:

Yalnız bu devrimciler çok tırt çıkacak gibi görünüyor. Devrim yapmak isteyenlerin yonkou tayfasından daha kuvvetli olmaları beklenir. Gerçi kendilerini daha pek görmedik de ikinci adam (Sabo) öyle ahım şahım değildi. Yc1 standartı için fazla düşük bir ödülü vardı ve bu adamlar yonkouların aksine doğrudan hükümeti hedef alıyor. Bilemiyorum. Devrimci komutanları da pek ahım şahım gelmedi.

Dragonu geç Roger'ın bile o kadar gücü yoktur bence :ehe:

Yalnız bu devrimciler çok tırt çıkacak gibi görünüyor. Devrim yapmak isteyenlerin yonkou tayfasından daha kuvvetli olmaları beklenir. Gerçi kendilerini daha pek görmedik de ikinci adam (Sabo) öyle ahım şahım değildi. Yc1 standartı için fazla düşük bir ödülü vardı ve bu adamlar yonkouların aksine doğrudan hükümeti hedef alıyor. Bilemiyorum. Devrimci komutanları da pek ahım şahım gelmedi.
Katılıyorum. Eğer Sabo'dan güçlü bir adamı yoksa bence de tırt bir oluşum. Hee olduğunu da sanmıyorum. Devrimcileri tanıttı çünkü Oda. Olsaydı bu adamı neden ayrı tutsun ?

Sabo yeni yeni gelişip güçlenen biri. Adama sorarlar Dragon bey siz bu devrimi Goa krallığında bulduğunuz bu bebe olmasaydı nasıl yapmayı düşünüyordunuz acaba diye. Yılların devriminin Sabo'ya bel bağlamaması lazım. Kyoshiro falan olsaydı tatlı olurdu. Ama şu haliyle en güçlüsü Sabo olan, Kuma gibi bir adamı kaybetmiş devrim ordusu bırak hükümeti almayı denizcilerin kantininden çikilota bile alamaz. Bu da Oda'nın yüzlerce hatasından biridir. Devrim ordusu çok daha güçlü olmalıydı. Fakat Dragon konusunda beklentim hala büyük. Bu adam şu an için yaşayan en güçlü herif çıkabilir. Kaido falan hikaye.

Bu da Oda'nın yüzlerce hatasından biridir. Devrim ordusu çok daha güçlü olmalıydı. Fakat Dragon konusunda beklentim hala büyük. Bu adam şu an için yaşayan en güçlü herif çıkabilir. Kaido falan hikaye.

Gold Roger'ın korsanlar çağını başlatma sebebi korsanların sayısının artmasını sağlamak, sonrasında korsanlar kralı olan ve diğer korsanlarub üstünde üstünlük sağlayarak dünya hükümetini yıkacak bir ordu oluşturacak birinin ortaya çıkması isteğiydi. Yani asıl kemik Hasırşapkalar önderliğindeki korsanlar olur. Ha peki devrimciler ne halta yarar dersen bence onlar daha ziyade sonrasında ne olacağı, dünyanın nasıl yönetilmesi gerektiğiyle alakalı bir ideoloji oluşturma işlevine sahipler. Yani Luffy'den bir komünist manifesto falan bekleyemeyiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık