Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Son Savaşta Ana Düşman Kim ve Nasıl Olur?

Son Savaşta Ana Düşman Kim Olur?

• Imu sama ve onun esrarengiz güçleri

Kullanılan: 93 67.9%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama Teach ağır basar

Kullanılan: 7 5.1%
  • Teach ve Hükümet Müttefik Olur ama Imu ağır basar

Kullanılan: 2 1.5%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama ağır basan bir taraf olmaz bence final 2'sine karşı olabilir

Kullanılan: 5 3.6%
  • Teach hükümeti devirir Luffy de Teach'i

Kullanılan: 30 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    137
Açıkçası seri başından beri asıl şeytan Hükümet gösterilirken son düşmanın bunlardan çıkmazss kan çıkardı. Benim açımdan. Umarım Oda U dönüşü yapıp bir şekilde mevzuyu Karasakala bağlamaz.
Zaten bana da mantıklı geliyor aslında ama gönlümden geçen hep Karasakal. Çünkü serinin adı One Piece, amaç korsanlar kralı olmak ve bu amaçtaki en büyük rakip Karasakal. Büyük gelişim gösteren , Bir D olan ve 2 meyve gizemine sahip bir karakter. Keza çok iyi bir tayfaya sahip.
Luffy dünya hükümeti ve Karasakalı karşısına kesin alacak ama sırası nasıl olur bilemem. İki türlü de mantıklı olabilir. Dünya hükümetine karşı son savaşı kazanıp artık One Piece'i bulmak için Raftele gidip orada Karasakal ile de savaşabilir. Ben iki türlüsüne de okeyim. Karasakal'da, Im'de son savaştaki ana düşman olmasına hayır demem.

Zaten bana da mantıklı geliyor aslında ama gönlümden geçen hep Karasakal. Çünkü serinin adı One Piece, amaç korsanlar kralı olmak ve bu amaçtaki en büyük rakip Karasakal. Büyük gelişim gösteren , Bir D olan ve 2 meyve gizemine sahip bir karakter. Keza çok iyi bir tayfaya sahip.
Luffy dünya hükümeti ve Karasakalı karşısına kesin alacak ama sırası nasıl olur bilemem. İki türlü de mantıklı olabilir. Dünya hükümetine karşı son savaşı kazanıp artık One Piece'i bulmak için Raftele gidip orada Karasakal ile de savaşabilir. Ben iki türlüsüne de okeyim. Karasakal'da, Im'de son savaştaki ana düşman olmasına hayır demem.
Serinin dinamikleri ve verilen bilgiler düşünüldüğünde, önce raftele gidilip kayıp yüzyıl olayının çözülmesi gerekiyor. Bu durumda önce karasakal ile korsan kral olmak üzere kapışma çıkması daha mantıklı. Bu kayıp yüzyıl olayı çözülünce, dünya hükümetinin üzerine gidilir.

amaç korsanlar kralı olmak
Aslında Oda'nın ilk defa Ace Luffy Sabo flashbacklerinde gönderme yaptığı korsanlar kralı olmanın da ötesinde bir hayali var Luffy'nin. Hatta bu hayal Roger ile ortak bir hayal. Son savaş da bu hayalle bir şekilde bağlantılı olacak bir yerde.

Aslında Oda'nın ilk defa Ace Luffy Sabo flashbacklerinde gönderme yaptığı korsanlar kralı olmanın da ötesinde bir hayali var Luffy'nin. Hatta bu hayal Roger ile ortak bir hayal. Son savaş da bu hayalle bir şekilde bağlantılı olacak bir yerde.
Hem roger’ın geçmişinde hem de luffy’nin geçmişinde ikisinin de söylediği ama boş bırakılan kısımdan mı bahsediyorsun?

Hem roger’ın geçmişinde hem de luffy’nin geçmişinde ikisinin de söylediği ama boş bırakılan kısımdan mı bahsediyorsun?
Aynen ondan bahsediyorum. Zemin hazır yani.

Bir de şu noktaya dikkat çekmek isterim, biz Luffy'nin geçmişini aslında tam olarak bilmiyoruz. Yani 6 yaşından sonrası açıklandı, ancak öncesi hakkında bir malumatımız yok. Bu çocuk Shanks'le nasıl tanıştı? Nasıl onlara özendi? Shanksle tanışmadan önce dedesiyle olan ilişkisi nasıldı? Elbette bu konuyla ilgili bir kaç cümle var. Ama bunlar Luffy'e ve kişiliğine nasıl tesir etti ve karakter gelişimini nasıl etkiledi? Bunu biliyor muyuz diye sorarsak o kadar kesin bir cevap verebilmemiz pek mümkün olmamakta. O hayal de buradan temellenmiş olabilir.

15-20 yıllık seride daha haklarında hiç birşey bilinmeyen ama sürekli önemi belirtilen o kadar çok karakter var ki sonu ne olur anca tahmin yürütürüz ve bu tahmindede ama şuda vardı buda vardı diye kendi kendimizi çürütürz :)

Dragon ve devrimciler
Alabasta krallıgı (malum gökte yaşamayan tek kral)
Groseiler ve im
Teach ve zebec teması
Kutsal ejderler (ki ben böyle salak gösterilenlerin bu kadar itibarlı olmasına ihtimal vermiyorum, bize gösterilmeyen bir güçleri yada güçlüleri var muhtemelen)
Hani bunlardan birileri olur illaki ama en büyük ihtimal dünya hükümeti vs D soyundan luffy ve filosu diyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık