Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sizin Manganız

Bu konu açılalı uzun zaman olmuş umarım bunu biri okuyabilir. ( Biraz uzun olabilir.)

Ben çocukken abimle birlikte Dragon ball ve One Piece izlerdik. Sürekli abimle resim çizerdik. Bu yüzden küçüklüğümden beri hep bir animem/mangam olsun isterdim ve sürekli kendi kahramanlarımı oluşturup çizerdim. :rolleyes: Bakuman' ıda izledikten sonra içimde ufak bir umut doğdu ve eğer yakın zamanda ölmezsem bir mangaka olmaya karar verdim ve kafamda adını Endomonyum koyduğum bir dünya oluşturdum.

Endomonyum dünyası yarısında büyücülerin kol gezdiği yarısında ise büyünün kesinlikle yasak olduğu bir dünya. Hikaye büyünün yasak olduğu tarafta başlıyor.

Kahramanımızın adı Delpin
Annesinin lokantasında garson olarak çalışır, gizlice müşterilerin yemeğini yediği için aslında onu çok seven müşteriler onunla sürekli komik kavgalar eder.
Sürekli annesine babasının kim olduğunu sorar fakat annesi sürekli bir bahane bulup bu konuyu kapatır. Ayrıca sol göğsünde bulunan güneşe benzeyen doğum izinin ne olduğunu sorunca annesi bunuda cevaplamaz.
Bir gün iki esrarengiz kapşonlu (biri çok uzun biri çok kısa) adam sadece bu köyde yetişen özel tütünden almak için köye gelir. Yol sormak için lokantaya gelirler ve bu arada Delpin'i görürler başta doğum izini göremezler fakat içinde bulunan güçlü enerjiyi hissederler ve kesinlikle bir büyücü olduğunu anlarlar. Bu arada köyü barbar bir grup basar ve köyü yağmalamaya başlar. Barbarlar lokantayı basıp Delpin'in annesine zarar verirler, iki esrarengiz kapşonlu adam tam işe koyulacakken Delpin'in içinde 5 büyük güçten biri uyanır. Adamları oracıkta güzelce döver. Kurtulan köylüler güzel bir parti verir. Delpin ne olduğunu hatırlamaz. Bu arada esrarengiz iki adam yırtılan gömleğinden Delpin'in doğum izini görürler. Ona açıklamada bulunurlar. Ona bir büyücü olduğunu ve her büyücününde kendini özel bir doğum izinin olduğunu söylerler. Ayrıca uzun olan adamın adı Hridur'dur en güçlü 6 büyük büyücüden biridir ve ikizi olan kısa adamsa Hreddor'dur onun yardımcısıdır. Delpin'e öğrencisi olmasını önerir. Ama annesi onları yalanlar büyünün yasak olduğunu söyler. Delpin'de onlara inanmaz. Daha sonra barbarlardan hayatta kalan biri dev silahıyla partiyi basar. Hridur onu tek parmağıyla çıkardığı ateşiyle yakar. Böylece Delpin onlara inanır, annesi ona babasının büyücülük yolunda öldüğünü söyler. Bu arada insanlar onlardan uzaklaşır çünkü büyü yasaktır.
Delpin babasını takip etmeye karar verir ve teklifi kabul eder. Böylece yola koyulurlar. Delpin zorlu bir eğitime girer. Büyük büyücülerden biri olmaya karar verir. Bunun için dünyanın öbür tarafındaki turnuvaya katılması gereklidir ve en az 5 yoldaşa ihtiyaç vardır. Bir yandan yoldaş arayışı bir yandan zorlu eğitim ve bir yandan güçlü rakipler ve düşmanlar acaba dünya'nın öbür yarısında onu ne beklemektedir?

Okuma zahmetiniz için teşekkürler. :)
Klişeleri toplamış standart bir shounen çıkartmışsın bu konunun üstüne karakter tasarımları iyi olsun, çizimler ortalamanın biraz üstünde olsun birde ölüm çok olsun (yaşasın ölüm var laaayğn) diye okur millet güzelde olur açıkcası.

Ben yazsam gerçek dünyadan yazardım heralde mangayı.
Konu: Kpss'ye hazırlanan bir genç
Kahramanımıza bu uzun süreçte yardımcı olacaklar: Babaanne duası, Hala nasihati, Rehber öğretmen gaza getirmesi.
Kahramanımıza bu uzun süreçte engel olacaklar: Komşu teyze darlaması, Anne terliği, Sağlık dersleri hocaları, Bütün gün liseli kızların etek altına bakmaya çalışan sümüklü bozuk ağızlı derslerle ilgisi olmayan sınıf arkadaşları.
Senaryo: Kahramanımız Emre sağlık lisesi laborantlık 3. sınıfta okuyan bir gençtir. Çocukluğundan beri bilgisayarlarla ilgilenmektedir ve okul dersleri umrunda değildir. Arkadaşları deli gibi ders çalışırken Emre okulda ve stajda LEVEL dergisi okur sürekli Televizyon telefon bilgisayarda takılır. Etrafındaki arkadaşları Emre'ye göre tam bir gerizekalı topluluğudur çünkü hepsi boş ezber yapmakta ve sürekli ezber yapmaktan beyinleri düşünmeyi unutmuş zombilerdir. Emre etrafındaki arkadaşları için üzülmektedir çünkü birçoğu laborant olmak bile istemeyen sırf etrafındakiler: "Atanmak kolay en iyisi sağlığa git sen" diyip durdukları için sağlık lisesine gelen ama puanları hemşirelik veya ATT bölümlerine yetmediği için kolay diye gelip en zor bölüme giren (Laborantlık Kpss atanma puanları ilçelerde 83'den başlar Antalya İstanbul Ankara gibi büyük şehirlere gitmek istenirse 95'e kadar çıkar) insanlardır. Emre gözlem yaptıkça sistemin saçmalığını anlar ve "Onlar gibi yıllarca kendimi zorlayıp yıpratacağıma bu senemi dinlenme senesi olarak geçireyim ve sadece okulda kalmayacak kadar not kazanıyım gelecek sene sadece Kpss'ye yönelip atanacak puanı alırım" şeklinde düşünür. Emre beden derslerinde matematik işleyen insafsız hocalar, aynı okulda çalışan annesi, çalışkan komşu çocukları, 19.5 yok günü, her canı sıkıldığında öğrencilerin boğazına çöken kel, kısa boylu müdür yardımcıları, "Paran olmazsa kızlar sana bakmaz" diyen dede ve matematikçinin işi olduğunda veya ders veremeyecek durumda olduğunda "Boş derste çocuklar hazır yayılmıştır ne yapsam da onları hayattan soğutsam" diyen ve sınıfa gelip 40 dk boyunca aralıksız kendi atanma hikayesini anlatan müdürlerle nasıl başa çıkacak ? Umursamaz tavrını sürdürüp hedefine ulaşabilecek mi ? Yoksa baskılara dayanamayıp sistemin kölesi mi olacak ?
Çok Yakında...

Hort :a:

Dünyada vampirler kol gezmektedir.Bu kan emici yaratıklar aşırı hızlı,güçlü ve caniydi.Baş karakterimiz bebekken çöpe bırakılmış biri fakat vampirlerden bile güçlü bir Kurtadam.Bir gün yaşadığı şehire Alice simli bir bayana denk gelir.Bu kadın sıradan gibi gözüksede aslında vampirleri yoketmek için gönüllü insanları cyborga çeviren bir dahidir.Baş karakterimizin varlığını öğrenen Alice ona kendisiyle yoldaş olmasını söyler.Baş karakterimiz sıkıcı bir hayat sürdüğü için teklifi kabul eder.Vampir avına başlarlar ve örgütlerine beyaz Avcılar ismini verirler.

İsim:Beyaz Avcılar
Tür:Mecha - Seinen - Vampir

Son düzenleme:
Bilinmeyenlerin ülkesi Gül Kurusu!

Geçmiş de yapılan büyük bir deney sonucu mahvolmuş bir ülke.

İnsanlar çeşitli hastalıklarla yok olurken bir taraftan da hayatta kalanların kazandığı yetenekler ülkeyi normalden çok daha güçlü bir hale getirmişti.

Yaklaşık 30 yıl önce…

Yeni adıyla Gül Kurusu eski adıyla ise Düşler ülkesi olarak bilinen ülkede yaşam muhteşem denilebilecek düzeyde idi. İnsanlar kendi geçimlerini meslekleriyle beraber sürdürürken bir taraftan da farklı hobiler ile uğraşıyorlardı. Atıcılılık, Kılıç ustalığı, Silah yapımı gibi farklı hobiler edinen insanlar kendi hallerinde eğleniyor ve kendilerine yetecek kadar para kazanıyorlardı.

Ta ki o muhteşem patlamaya kadar…

Devamı da var. Söyleyin bakalım ne olacak :)

Bilinmeyenlerin ülkesi Gül Kurusu!

Geçmiş de yapılan büyük bir deney sonucu mahvolmuş bir ülke.

İnsanlar çeşitli hastalıklarla yok olurken bir taraftan da hayatta kalanların kazandığı yetenekler ülkeyi normalden çok daha güçlü bir hale getirmişti.

Yaklaşık 30 yıl önce…

Yeni adıyla Gül Kurusu eski adıyla ise Düşler ülkesi olarak bilinen ülkede yaşam muhteşem denilebilecek düzeyde idi. İnsanlar kendi geçimlerini meslekleriyle beraber sürdürürken bir taraftan da farklı hobiler ile uğraşıyorlardı. Atıcılılık, Kılıç ustalığı, Silah yapımı gibi farklı hobiler edinen insanlar kendi hallerinde eğleniyor ve kendilerine yetecek kadar para kazanıyorlardı.

Ta ki o muhteşem patlamaya kadar…

Devamı da var. Söyleyin bakalım ne olacak :)
Post apokaliptik bir hava sezdim. Bekliyorum devamını.:D

Hadi ben de yapayım bir şeyler. :D

Dünya'da yaşamak artık imkansız bir hale gelmiş, bütün zengin ve prestijli kişiler bütün mal varlıklarıyla birlikte Mars'a gitmiştir. Geriye kalan evsizler, işçiler, memurlar hayatta kalmaya çalışmakta, Mars'a gitmek için para toplamayı denemekte, birbirleriyle çatışmaktadırlar. Yine Dünya'da kalmış zeki bir genç, Dünya'yı eski haline getirmek için bir plan yapar ve gelecek devrimin başlangıcı olur... Olaylar gelişir...

Nasıl? :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık