Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Sizce Oda Başarabilir mi?

şuana kadar popüler mangaların çoğunda tunelin ucu bombk bır yere cıkmıstı o yuzden op'da nasıbını alacaktır.

Uzun yıllardır bunu düşünüyordur batırması çok düşük ihtimal.
Ben de eskiden böyle pozitiftim :).
Wano'yu batırmayacak Oda, ondan şüphem yok benim. Wano belki de Oda'nın üzerine en çok düşündüğü arclardan biridir. Japonya'nın temsili olacak ada, aynı zamanda Punk Hazard'da samurayın gösterdiğinden beri bunun altını kuruyor Oda. Kaidou'nun yenilgisi hakkında bir şey denilemez tabi ama Wano One Piece'in en iyi arcı olma potansiyelinde. Tüm Kek'in ikinci yarısı gibi bir hikaye olmayacaktır. Rahat olun.

Eğer kastedilen şey her şeye bir açıklama getirmek ise, bunu başarır bu çok basit.

Ancak bunu, üzerine yatmadan, retconlara sebep olmadan, tatmin ederek,makatından element uydurmadan, hikayenin geneliyle tutarlı ve herkesin kabul edebileceği bir şekilde yapabilir mi ? Yapamaz.

Örnek ; Rocks açılımı, Oden safsatası, Vegapunk'ın 1 panelde üstün körü anlattığı şeytan meyvesi olayı...

Yani, hepsine bir kılıf bulur. Bunda sıkıntı yok, ancak temiz işçilik imkansız. O iş, işten geçti zaten.

Yav bir de bunun işlemesi var arkadaşlar. Adam şimdiden itibaren zaten 2 savaş çizecek (Karasakal ve Hükümet). Devrimciler var onlara ağırlık vermeye başladı. E hadi Elbaf falandır bunları kısa tuttu diyelim (ki kısa tuttuğu geçiş arcları bile 1 sene sürüyor artık) bunların üstüne gizemleri uç uca ekleyip açıklayayım dese zaten 1-2 sene de o sürecek. Düzgünce işlemesi ve başarılı bir hikaye yazması ihtimal dahilinde değil bence.

one piece'in çok sevdiğim tarafları da var bu ne saçmalıktır dediğim tarafları da. seride çok fazla sayıda gizem, karakter ve olay örgüsü olduğundan eline yüzüne bulaştıracağı yerler de olacaktır ulan be çok güzel anasını satayım dedirten yerler de.

beklentilerimin tamamen karşılanmayacağının farkında olduğum için seri bittiğinde güzel hatırlamak istiyorum sadece. mesela, senelerce beklediğimiz vegapunk'ı 10 küsur bölüm boyunca çizdi ve sonuç hayal kırıklığı oldu ama garp 1 yumruk attı arıkovanı adasında ve unutturdu bütün her şeyi. tatmin olmuş bir şekilde ayrıldık mekandan.

oda, eli yüzü düzgün bir iş ortaya koymamış olabilir seri bittiğinde ama bence başarılı olacak.

İçimden bir ses, seri bitince bu Oda yı, Tokyodaki en işlek kavşağın ortasına yatırır... Sırtına dövme yaparlar :)

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık